Šta je novo?

Xiaomi Mi5

Svejedno, to što sam rekao sam lično uradio pa znam da je prošlo super

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam preko update na mobu, najlakše mi tako bilo

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
И ја сам тако на крају урадио. Телефон је сам скинуо нови ром, и нисам више имао опцију да бирам инсталацију из меморије телефона.
Где телефон смешта бекап?

Послато са 5085D уз помоћ Тапатока
 
Gledam slucajno jutros, Mi5 64GB u logicu 28500 din. Best buy, i dan danas "dere" srednju klasu.
 
Ako iskljucis potencijalni problem sa maticnom koja moze da rikne, display-om, baterijom (koja je problematicna kod vise modela), onda da, jeste best buy, ali bas zbog tih potencijalnih problema kosta koliko kosta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako iskljucis potencijalni problem sa maticnom koja moze da rikne, display-om, baterijom (koja je problematicna kod vise modela), onda da, jeste best buy, ali bas zbog tih potencijalnih problema kosta koliko kosta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kolko sam razumeo, spoljni su zidovi...

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Nisam znao, hvala na informacijama

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Од јуче имам проблем са пуњењем телефона. Телефон се нормално пунио веома брзо, за 10 минута је могао да се напуни 20%, а сад му треба сат времена. Да ли је то до батерије или USB кабла? Мислим да пуњач није у питању јер сам пунио и са батеријом и са њом слабо пуни. Како проверити исправност батерије и кабла?

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
 
Do kabla sumnjam da je. Probaj drugi punjac a ne externu - externe slabo pune. Ako nije punjac nesto je unutra vrv - da li baterija ili nesto drugo, to je vec tesko reci napamet, ali najcesce je baterija u takvim slucajevima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Skini Ampere aplikaciju sa GP, pa vidi koliko struje vuce telefon... Ako je los kabal , nece preko 300-400 mah...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
На сву "срећу" у питању је само кабал. Батерија не би требало да буде јер се не празни брзо. Пошто је ово usb-c било је теже наћи кабал за пробати, сетио сам се да имам малецки адаптер чишћење па сам пробао. Сад пуни нормално, 5мин = 10%.
Имао сам такав проблем и са Ѕ3.

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
 
Mozda kod tebe, ja nikad nisam imao situaciju da se telefon sporo puni zbog kabla - da se ne puni da, ali sporo ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Прва слика је са оригиналним usb-c каблом који споро пуни, друга је са неким старим usb на који сам ставио адаптер usb - usb-c.
Питање, колико дуго треба да се мери, и колико је нормално пражњење бактерије?
ab8a1b2a07926491de7de32e5cce8b81.jpg
80032248b1fb851324a6b2c603aa3183.jpg


Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
 
Од пре неки дан приликом откључавања телефона (тастер за укључивање па прстом горе по дисплеја) чује се тон као онај кад се телефон накачи на комп усб каблом. Тај тон ми је иритира, не знам како се активирао и не знам где да га искључим.

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
 
Ту сам прво искључио али се и даље чује тај звук.
bbbfb00532e3f82dc6649633bcf9d325.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ne znam za stable, ali na dev verziji poslednjoj su izmenili zvukove, iritirajuci su mi skroz, bolje je bilo ranije... Mozda ti je zbog toga..
 
Имам овај нормални ром, али и даје се чује тај звук. Нисам успео да га искључим.

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, brat je uzeo mi 5, polovan. Na njemu je bio ubacen custom room. Kada je ubacio miui, WiFi i I BT su prestali da rade. Zna li neko nesto o tome?
 
KOlega ima ovaj telefon i ima problem sa touch-om. Jednostavno prestane da radi, posle restarta je OK ili ako pritisne malo jace plocu na nekom mestu (suludo). Isplati li se da se popravlja ovako nesto pa prodaje? Ili moze nekako drugacije da se sredi?
 
Мене зеза доњи десни тач тастер.

Да ли је неко инсталирао 9.2.1.0?



Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
 
Мене зеза доњи десни тач тастер.

Да ли је неко инсталирао 9.2.1.0?



Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
I mene zeza od updata, kad sam obrnuo tastere meni i back, radi normalno

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Bez stakla takođe radi normalno
 
Ја сам мењао дисплеј, прво сам добио неки фаличан коме коме је избијало позадинско осветљење око тих доњих тач тастера, затим су ми заменили за други који је био та милиметар краћу, ево сад овај трећи је наводно оригинал али га зеза тај доњи десни тач тастер. Сад не знам када сам ставио седмицу, дали пре или после тог проблема са тачом. Иначе на свим осталим местима ради добро, леви тач као и цео дисплеј.

Како је код тебе било, само десни није радио? Где се то беше подешава, немогу да пронађем.
Иначе кад тако забагује притиснем било где дисплеј да је упале те две тачкице и онда проради. Није да уопште не ради, али помало зеза.


Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I meni je samo desni, ne radi prvih par pritisaka pa proradi, idi na setings u pretragu upiši navigation buttons

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Да ли ти сад нормално ради десни тач?
Мени је телефон тренутно поново на сервису, мало се одлепио дисплеј. Од кад сам заменио дисплеј имам проблеме са дисплејима. Срећа па је у гаранцији.

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Radi normalno.... Zamenski displeji su katastrofa

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ja sam dva ekrana promenio i na kraju sam uspeo naći mi5 sa pokvarenom pločom... Nije to radilo nikako

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Мени су та два била крш, један је био црни, нису могли боју да нађу, па после су нашли бели али за милиметар краћи, на крају су ми поставили златни који је наводно оригинал. Имао је нека кинеска слова на фолији а појурио сам преко газде.

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Postoji li nacin da sacuvam MIUI Cameru na Losu posle Ota update, uvek samo nju obrise, a najvjse je koristim... Nije da me mrzi da stalno instaliram zip, ali nadam se da ima bolje resenje
 
Nazad
Vrh Dno