Šta je novo?

Xiaomi Mi5

Developer weekly Miui 8 rom
45 i po sati uptime.90 % na wifi 10 na mobile data.

Screenshot_2017-08-13-22-57-33-312_com.miui.secu.png
 
Gde mogu da imam problema sa netom na Vipu, obzirom na nedostatak Lte 800, zna li neko?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Sa netom ne mozes imati problema, jer net radi i na 2g i 3g mrezi..Mozes imati samo sa brzinom neta zbog 4g signala.Ako na toj lokaciji imaju samo bazne stanice na 800mhz, neces imati 4g net.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
A pošto je vip na 3g kriminal bez premca bolje je da imaš mob sa lte800 :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ai vip mnogo redje koristi lte800. Evo devojka je na Telenoru i u NS mislim da nigde nije ugledala 4G, a 3G radi katastrofa... Kada ubacis VIP karticu u NS-u u Mi5 imas 4G svuda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Malo me razocarao Mi5 sto se tice multitaskinga, jer se desava da lako izbacuje iz Rama i prvih par aplikacija iako ima 3GB.

Ali prava stvar kod Mi5 je sto se notifikacija tice,naime ako zelite da vam notifikacije stizu bukvalno instant samo je potrebno da odrejenu app lockujete u recent apps meniju i nema greske.Sad je u notifikacijama Mi5 bolji i od Sonija jer na njemu kasnije stizu, dok na Mi5 kao sto sam rekao bukvalno instant.

E i jos jedna stvar, nije mi jasno postojanje tog 4axis OIS, jer prilikom snimanja videa slika podrhtava cak i kad fon drzite mirno u ruci i ne pomerate se. Snimci izgledaju sto se stabilizacije tice isto kao na Nexusu kad se ukljuci EIS.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Multitasking, notifikacije, app permissions su bili glavni od razloga što sam prešao na Lineage. Kad me uvati nostalgija za MIUI-jem, dovatim ženin Redmi 3 i brzo me prođe

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Aj okaci link da probam i ja probam :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Lineage, to je sa xda standardno?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
E i jos jedna stvar, nije mi jasno postojanje tog 4axis OIS, jer prilikom snimanja videa slika podrhtava cak i kad fon drzite mirno u ruci i ne pomerate se. Snimci izgledaju sto se stabilizacije tice isto kao na Nexusu kad se ukljuci EIS.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ajd pojasni malo - kako podrhtava - ja sam bas, kada sam ga uzeo, pravio snimak iz automobila i bio je totalno stabilizovan i iz hoda jedan koji me iznenadilo koliko je bio stabilizovan (doduse imam mirne ruke za fotkanje, ali ovaj iz auta je trebalo da bude stresen sav da ne radi stabilizacija dobro).



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
predjoh prvo na RR, pa onda lineage, pa se vratih na xiaomi.eu ni na jedan nece da se konektuje na vajrles mreze, sanse nema. Ne znam sto sad da radim :(
 
Ajd pojasni malo - kako podrhtava - ja sam bas, kada sam ga uzeo, pravio snimak iz automobila i bio je totalno stabilizovan i iz hoda jedan koji me iznenadilo koliko je bio stabilizovan (doduse imam mirne ruke za fotkanje, ali ovaj iz auta je trebalo da bude stresen sav da ne radi stabilizacija dobro).



Sent from my iPhone using Tapatalk


Ne znam kako da pojasnim,ali podrhtava,a kad snimas iz auta i ako put nije bas idealan primeti se vise.Ne znam treba li nesto dodatno da se podesi?
Z5 sa Eis rastura kakvu stabilizaciju ima.
 
Evo ga video snimljen pre neki dan :) ruku sam drzao cini mi se bas mirno..pa procenite kako radi posao OIS

 
predjoh prvo na RR, pa onda lineage, pa se vratih na xiaomi.eu ni na jedan nece da se konektuje na vajrles mreze, sanse nema. Ne znam sto sad da radim :(
Ne znam da li će pomoći, ali da li ti je to mreža sa skrivenim imenom?

Moj prethodni Mi3, i sada RN3 nisu hteli da se nakače na WiFi sve dok ga nisam učinio vidljivim, konektovao telefon, pa opet sakrio mrežu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne znam da li će pomoći, ali da li ti je to mreža sa skrivenim imenom?

Moj prethodni Mi3, i sada RN3 nisu hteli da se nakače na WiFi sve dok ga nisam učinio vidljivim, konektovao telefon, pa opet sakrio mrežu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Ne napisah da sam uz pomoc @kidence rijesio. U pitanju je bila greska sa mac adresom, koju treba promijeniti da bi se kacio na mreze. Ako neko bude imao problem, mogu napisati kako se popravlja.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Kidence to the rescue, i meni je par puta pomogao. Pa napiši, ne može da škodi :)
 
Poslednja izmena:
Video je u pitanju, uploadovan je na flickr pa mozda zato nemas opciju da ga pustis preko TT.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Po mom misljenju sasvim solidna stabilizacija...msm nije idealna naravno, ali nije nista toliko katastrofalno.
 
Okacio si fotku...

Video je, klikni da pustiš, osim ako to nije mnogo a iphone :D
Loš video, nisam ni ja zadovoljan, mada za tu cenu koliko je sada krastavac, to je to. S7 iz auta snimljen u vožnji ovoliko ne drhti.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    171.9 KB · Pregleda: 112
Nije do iPhone vec do Taptalk-a - bilo mi je podeseno da otvara u samom tapatalk-u to, a tapatalk je otvarao ka sliku.
@blue moon: Elem, deluje mi kao da ti je nesto neispravno sa OIS - to se bas mnogo trese i kada nista ne radis kod tebe...
 
Stavio sam :D da znaš da se šalim, nemam ništa protiv iP :)
Pogledao sam nekoliko videa sa Mi 5, definitivno nije samo njegov. OIS ne radi ni blizu kako je reklamiran OIS (4-axis), čovek bi pomislio neka čuda izvlači 4-axis. Ipak su Kinezi sa softverom na ovom polju u zaostatku, moraju dosta uložiti, a to i košta krastavac, ne bi imali onakve cene novih modela.
 
Ja cu ponovo da testiram za koji dan. Jedino sto se secam je da sam ja stavio FHD da snima, pa mozda ima i dodatan EIS?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno