Šta je novo?

Xiaomi Redmi 3

Možda može to i malo bolje, zato što mi je mreža očajna, signal imam samo u krugu poluprečnika 2.5km od centra mog gradića.

Automatsko osvetljenje, jedna kartica u telefonu, samo wifi bez protoka podataka (zato što ni to ne radi u mom mestu). Sa istim korišćenjem mi je GS4 držao 2h sot i morao je na dopunjavanje bar jednom u toku dana, jer veče nije mogao da dočeka sa više od 15% baterije. Ja sam prezadovoljan.
 
Može sigurno osetno bolje jer pogledaj koliko je telefon više budan nego što ekran radi.
 
Pa zato što stalno ispada sa mreže i pokušava da se zakači na nju.

Inače, Mi Remote mi ne radi, što je izgleda čest problem sudeći po komentarima na internetu. Srećom nije hardverski problem, AnyMote radi savršeno
 
Evo jos jednog snimka poredjenja redmi 3 i redmi note 2 prime.

Ovo je verovatno jedna od najbliskijih poredjenja do sada sto se tice specifikacija uredjaja.

Sve sto vas zanima pitajte ili ovde ili u komentarima na videu.

[YOUTUBE]y4LDqecJN48[/YOUTUBE]
 
Stvarno brutalna baterija. Ovsj telefon znaci 2 dana moze da izdrži.
 
Ma tri dana može bez problema sa 10-12h sot, pogledaj kakav mi je signal, to ubija bateriju.
 
Brutalan telefon. A sada jos izasla Pro verzija.
 
Pozdrav !
Odavno sam lurker po ovom forumu ali se nikad nisam prijavio ili pisao bilo šta.
Pošto sad imam dilemu koju nemogu da rešim nadam se da nije problem da postavim noob pitanje.
Nisam imao pre potrebu za smartphone ali sad polako moram da predjem na tu platformu i kazem mojoj nokia e72 zasluzeno zbogom.
Gledam vec nekih mesec dana po raznim forumima sta uzeti do 200 eura i moram priznati da sam se malo pogubio.
Uglavnom zapalo mi je oko za redmi 2 note i neke lumia modela.Medjutim sto vise gledam ove Xiaomi telefone vise mi se cini kao pravi izbor.Ovaj redmi 3 mi je interesantan zbog baterije.
Iskreno zeleo bi da pitam koliko gresim ako mislim da je redmi 3 model trenutno best buy u rangu budyet telefona.Isto tako kupvina preko neta ili kod lokalnih prodavaca?Cene se veoma razlikuju ,šta više drastično ( od 130 eura na inostranim portalima do 165 eura na kp ,pa 180 u prodavnici).I poslednje pitanje koliko je ovo dobar telefon za nekoga ko nije imao pre smartphone,meni iskreno treba više za ragovor i manje korićenje neta uz viber i neke video call opcije,tj koliko je opcija redmi 3 note bolja ili gora.

Hvala unapred ,i izvinjenje ako sam promašio temu.
 
Nisam imao pre potrebu za smartphone ali sad polako moram da predjem na tu platformu i kazem mojoj nokia e72 zasluzeno zbogom.
--------------------------------------------------------
I poslednje pitanje koliko je ovo dobar telefon za nekoga ko nije imao pre smartphone,meni iskreno treba više za ragovor i manje korićenje neta uz viber i neke video call opcije,tj koliko je opcija redmi 3 note bolja ili gora.

Hvala unapred ,i izvinjenje ako sam promašio temu.
Pozdrav
Pitanje je više za šta da kupim podforum, ali nije problem.

Nemaš nikakve potrebe za Redmi Note 3, za sve što tebi treba i mnogo više od toga je Redmi 3 dovoljan.
Nisam ga još uvek pazario, ali koliko vidim naslediće uspešno moj Z1 compact (telefon koji je pre dve godine plaćen 465 evra).
 
@poolmaker

Imao sam utisak da sam postavio pitanje na pogrešnom delu foruma,ali sad je gotovo.
Hvala za odgovor !!
 
Odakle bi uzimate online ovaj telefon? Pošto su kod nas koljači (190 i kusur) , ne bih uzimao od njih.
 
Gledam vec nekih mesec dana po raznim forumima sta uzeti do 200 eura i moram priznati da sam se malo pogubio.
Uglavnom zapalo mi je oko za redmi 2 note i neke lumia modela.Medjutim sto vise gledam ove Xiaomi telefone vise mi se cini kao pravi izbor.Ovaj redmi 3 mi je interesantan zbog baterije.

Naveo sam već, nisam uzeo Note 3 samo zbog veličine, prevelik mi je. Ako voliš velike telefone, i on je dobra kupovina

Odakle bi uzimate online ovaj telefon? Pošto su kod nas koljači (190 i kusur) , ne bih uzimao od njih.
Prati kp, izaći će neka povoljna cena, kao što sam ja uzeo. Iz inostranstva je lutrija, nikad ne znaš koliko će ti naplatiti naša carina. Ako rešiš da ga naručiš iz Kine, uzmi Pro verziju, ipak ima 3gb ram
 
Pa tu ti je jos lakse. Do 150€ nema carine a u 99% slucajeva i preko te cifre ali ako pise manja cifra na paketu.
A svi koji salju u Srbiju salju i u Montenegro.
Ups sad shvatih, ako sam dobro shvatio ti zelis u Srbiji da kupis fon ne preko Kineza?
Zasto bi to radio kad je bar kod vas jasna situacija sto se tice carine, jedino zbog toga da ga imas "odmah" ali znaj da ces onda platiti vise za losiju konfiguraciju, ja bih uvek sacekao 3 nedelje i da uzmem full fon za odredjeni novac.
A sto se tice ovoga sto si iz CG koliko vidim ima jos ljudi koji su odande ali su na "privremenom radu"(studenti) u Srbiji recimo mogao bi nekog od njih da kontaktiras i da ti oni uzmu, posalju po busu via vozac, ili donesu ukoliko uskoro dolaze u Montenegro.
Recimo.
 
Poslednja izmena:
Nego zna li neko da li će dobiti M? Deluje mi kao da ne.
Posebno za Pro jer ima čitač otiska prsta, a očigledno nema nativan API. Niti znam šta oni rade na svoju ruku.
 
Poslednja izmena:
Koliko znam, ništa zvanično nije najavljeno. Sigurno će dobijati naredne verzije MIUI - ja, ali to nema nikakve veze sa osnovnom verzijom androida na uređaju. Često Xiaomi i ne spominje verzije prilikom izbacivanja telefona, pošto nisu u najboljim odnosima sa Google - om, čini se da ih to i ne zanima.
 
Je li dostupna enkripcija u Settings pod Security? I važi li i za SD karticu?
 
Jeste, nalazi se u Settings / Additional Settings / Privacy / Encryption.

Ne znam da li važi za sd karticu, ali po nekoj logici bi trebalo da važi. Nisam je palio da ne bi pogoršao performanse.

uploadfromtaptalk1459376544034.jpg
 
Posle par dana mucenja sa domacim prodavcima ipak sam se olducio za aliexpress pa nek ide zivot.Telefon ,zastitno staklo i ledja 150 $ (samo telefon 139$).Sad dve nedelje cekanja ^^.
 
Link za ledja.
Jeste imaju shipment ali to mi nije toliko bitno ,hteo sam ova sad 100 dinara gore dole koga briga.
Vise sam isao na to koliko su pouzdani.
 
Poslednja izmena:
Evo jos jednog mog poredjenja ovog puta redmi 3 vs. letv ili leEco x500 (1s).

[YOUTUBE]zBKa7i9Uy1g[/YOUTUBE]
 
Najjeftiniji Redmi 3 koji sam našao na KP, a da je dostupan, košta 161€ i . Ne nađoh nigde jeftinije nego da se uveze preko CG.
Ispravite me ako grešim.
 
Nema jeftinije. Cena je taman da se ne isplati cimanje sa nasom carinom, al isplati se narucivanje u EU zemlje ili CG.
 
Telefon stigao za 11 dana preko Aliexpressa ,ja zadovoljan.Sve me izašlo 122 eura ,jer sam imao sreće da su ovi iz Hong Konga stavili da je MP4 player tako da sam prosao bez carine.
Sad mi ostalo da zamenim karticu na mirco i da nadam se uzivam.
Jedno pitanje.Ledja i staklo mi jos nisu stigli ,koliko je osetljiv ovaj ekran tj jel ova folija ok za prvo vreme? Nikad nisam imao smarthphone pa bolje da pitam.
 
Poslednja izmena:
Ako se naručuje na Hrvatsku sa Alija da li se plaća carina?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno