Šta je novo?

Xiaomi Redmi 3

Telefon je metalni tako da je bolje staviti silikon,a kad već ima to može i folija...
 
Ne znam, ako hoćeš poslaću ti na pp broj od lika iz Subotice koji mi je prodao telefon. Iskreno, ne znam kako se ljudima isplati kupovina telefona iz Kine, uz sve muke sa transportom i carinom, kada se jeftinije i brže može uzeti od naših ljudi, bar kada je Xiaomi u pitanju.
 
ja koliko sam video na kp najjeftiniji redmi 3 je 165eura. malo mi je cudno da suboticanin prodaje redmi 3 za 126eura kada za toliko tesko mozes da nadjes na aliju ili negde u kini.jedino ako ga nabavlja direktno iz kine prva ruka
 
To sam i ja video, zato i pitam.
 
Moze i meni taj link lika iz Subotice. Burazer gleda neki telefon...
Ako ne salje cigle...cena je izuzetno povoljna. Ne vidim prostor za njegovu zaradu
 
Pojma nemam šta i kako radi, samo znam da sam uzeo odličan telefon za malo para, napisaću malo više o njemu večeras, kada mi računar bude pri ruci.

Imaš pp.
 
Ja još ne verujem da može po toj ceni. Vidim ljudi pišu,ali ne verujem. krastavac. Zvuči suviše dobro. [emoji15]
 
Nemam razloga da lažem u vezi cene.

Evo prvih utisaka, pre ovoga sam koristio Galaxy S4 koji sam prosledio lepšoj polovini:

Izrada
Odlična, ništa ne škripi, ne uvija se, odlično leži u ruci, oseca se da je od metala. Ova dimenzija telefona mi apsolutno odgovara. Šteta što prodavac nije imao neku drugu boju osim zlatne, ali uživo izgleda lepše nego na slikama. Onaj pattern na leđima je dobra stvar, telefon zbog njega nije klizav. Nemam nikakvih zamerki po ovom pitanju.

Ekran
Veličina odlična, ne primecujem neku veliku razliku u oštrini između ovog HD IPS ekrana i Full HD Amoleda na GS4. Možda je za nijansu oštriji onaj na S4, ali su razlike minorne, verovatno zbog rasporeda podpiksela na ova dva ekrana. Ovaj na Redmiju je dosta svetliji i pruža bolju vidljivost na otvorenom, ima mnogo bolju belu u odnosu na S4, ali AMOLED ipak ima mnogo bolje uglove ekrana i mnogo bolju crnu boju.

Brzina
Malo je brži u svakodnevnom radu od S4. Ipak, nije sve idealno, tu i tamo se primeti lag, odnosno gubitak frejmova. Tek da podseti da je ovo ipak najjeftinija klasa telefona.

Softver
Trenutno je na njemu MIUI 7.1, tačna verzija je 7.1.1.0.0 LHPCNCK. Verzija Androida je 5.1.1. Gotovo svako ko voli da se igra sa custom romovima je bar jednom probao MIUI i zna šta da očekuje. Za ostale - ovaj softver je najprostije rečeno kombinacija Androida i iOS-a. Zaista težak Andoid skin, nema ništa nalik na stock, izgled je najblaže rečeno inspirisan onim iz Kupertina, išli su do toga da su AirDrop iskopirali i nazvali Mi Drop. Očigledno da nemaju baš puno mašte. Srecom, postoji prilično velika baza tema, pa je moguce izmeniti izgled dobrog dela softvera u dva klika. Postoji dosta Material tema, pa nije baš totalna katastrofa sa te strane.
Nema puno bloata, osim CM Antivirusa (koji je moguce deinstalirati) i Clean Mastera (koji nije moguce ni zalediti), nema drugih gluposti. Naravno, pored njih tu je i par stock aplikacija, poput onog Security - ja, koji nekima može biti korisan.
Telefon je stigao sa Play prodavnicom, Play servisima i Google tastaturom.
Najviše me nervira recent meni, još je gluplje rešen od stock androida, a to je bio težak zadatak. Sama verzija Androida na Xiaomi telefonima ne predstavljaju neku bitnu razliku. Imam još dva Xiaomija u kuci sa MIUI7 i KitKat-om i nema neke velike razlike, gotovo sve je isto.

Kamera
Nisam imao vremena da se detaljnije poigram, ali evo prvih utisaka. Prednja kamera je sasvim solidna, bolja je od one na S4. Sa zadnjom nisam zadovoljan. Brzo fokusira, danju su slike ok, ali su nocu u zatvorenom loše, wb se totalno promašen i ima puno šuma. Nema podršku za manual kontrole. Ukoliko budem imao vremena, napravic ujedan shootout sa LG G4, GS4 i Redmijem, ali očekujte kvalitet slika bude istim redosledom.

Baterija
Trenutno je četvrti dan korišcenja, 2h30min SoT i imam još 72% baterije. Kačicu slike ekrana kada napokon bude mrtva, tamo za vikend :d

Dual Sim i slot za SD
Još uvek nisam probao ni jedno ni drugo, ali je u pitanju hibridni slot, znači možete da birate ili jedno ili drugo, nije moguce oba. Dual Sim funkcionalnost ima i Redmi 1s koji koristi moj otac, sa softverske strane je to odlično rešeno i u njemu, pa verujem da je isto i na ovom.

Zaključak
Zadovoljan sam kupovinom, kao što rekoh, ovo je treci Xiaomi koji imamo u kuci. Dvoumio sam se malo da li da uzmem ovaj ili Redmi Note3, koji ima nešto brži SoC i Fingerprint, ali mi je ipak veličina presudila i uzeo sam ovaj koji dozvoljava lagodno korišcenje jednom rukom, ima bolju autonomiju, i slot za sd kartice. U svakom slučaju moja preporuka i odličan izbor za ovu veličinu telefona i u ovom cenovnom rangu.

Ako neko ima neka pitanja u vezi ovog telefona, tu sam da odgovorim.
 
Imaš pp.

Zaboravio sam da navedem da mi se aplikacija kamere ne sviđa, previše je spartanska. Pored toga, još jedna mana je što tasteri za navigaciju nisu osvetljeni. Srećom pa je back na desnoj strani, godinama koristim taj raspored na Androidu.
 
Moraću da tražim Igoru procenat, našao sam bar deset potencijalnih kupaca ☺

Poslao sam svima pp.

Koga zanima sintetika, evo kako stoji sa Antuntu - om:

uploadfromtaptalk1458575338172.jpg
 
Može li se na neki dodatni način proveriti originalnost/poreklo telefona?
Xiaomi ima serijske brojeve koji se mogu proveriti na njihovom sajtu ili slično?
Ako je kod najvećih prodavaca tipa Fantacy cena 121 euro... onda nije loše proveriti kako je cena u Srbiji 126 evra.
Kopira se sve i svašta pa tako i Xiaomi, ne kažem da je to i ovde slučaj, ali cena jeste nerealno niska...

redmi 3.png
 
Čuo sam se sa prodavcem, otišli su svi Redmi 3.
Nakon toga sam ga pitao o ceni, kaže uspeo je nabaviti par komada po takvoj ceni, a možda sledeće nedelje bude još koji (oko 140 evra).
Videćemo, zvuči zanimljivo.

p.s. Pitao sam ga i za KP nalog, ovo su mu ocene.

Screenshot_2016-03-21-18-56-54~01.png
 
Ja nisam dobio pp :(

Poslao

Ma neka se stavi javno.

Ne može da se stavi javno, protiv pravila foruma je javno reklamiranje.

Na prvom linku verifikacija ide preko security koda (20 brojki), koga treba ogrebati sa nalepnice da bi se video.
Na drugom ide preko imei, ali je potreban i sn code i rešiti captcha na kineskom.
Ima neki treći način ili si radio preko jednog od ova dva (i kako)?

Xiaomi Product Authentication
使用IMEI码查询

Iskreno, nikako, ja sam verovao čoveku na reč, imao je puno pozitivnih ocena na kp. Naručio ga čim je stavio oglas u četvrtak, on ga je u petak poslao. Nije stigao u subotu zato što su u Postexpressu greškom poslali paket za Novi Sad, vec je u ponedeljak stigao kod brata, koji ga je potom prosledio meni pošto kurirske službe ne šalju vrednije pakete na Kosmet.

Evo malog testa kamere, vidi se da je to najslabiji adut ovog telefona. Zakačio sam ih na cloud, da se vidi nekompresovana i neobrađena fotografija, zajedno sa exif podacima. Ovaj fenjer je prvo slikan pod sobnim osvetljenjem prosečne jačine, zatim sa prigušenim svetlom, i na kraju je prigušeno svetlo + HDR koje daje malo tačnije boje, ali ipak je oštrina baš loša. Slike napolju su prosečne, na 100% crop se vidi da nisu baš kvalitetne, ali može da prođe.

IMG_20160322_131153_HDR.jpg IMG_20160322_143624.jpg IMG_20160322_205625.jpg IMG_20160322_205702.jpg IMG_20160322_205716_HDR.jpg

Evo linka za download zakačenih slika, plus par slika cveca iz blizine: link
 
Poslednja izmena:
Iskreno, nikako, ja sam verovao čoveku na reč, imao je puno pozitivnih ocena na kp.
Veliki broj pozitivnih ocena jeste najčešće dovoljan, zato sam i postavio skrinšot.
Ako je nešto baš mnogo jeftino tada preferiram ako sam u mogućnosti i da proverim, ne škodi.

Kamera je ok za tu cenovnu klasu.
Na androidauthority kažu da "occasional performance hiccups are annoying", kako se kod tebe pokazao?

Edit:
Ok, prihvatljivo (bar se nadam da će mi dugoročno biti prihvatljivo, razmazio me Z1 compact po pitanju brzine).

"Brzina
Malo je brži u svakodnevnom radu od S4. Ipak, nije sve idealno, tu i tamo se primeti lag, odnosno gubitak frejmova. Tek da podseti da je ovo ipak najjeftinija klasa telefona."
 
Poslednja izmena:
Pa dobro su napisali, tu i tamo "štucne", zasecne pomalo. Možda će se to popraviti nekim ažuriranjem, Redmi 1s mnogo lepše radi na MIUI 7 od petice sa kojom je došao. U celini brže radi od S4, bolje kešira, na S4 mi je redovno izbacivao Tapatalk iz memorije čak i kad skačem samo između programa za chat, browsera i njega, dok ovaj to ne radi. Uz to je i S4 bio na custom romu, oko 250 aplikacija je izbačeno u odnosu na stock, dok ovaj još nisam ni rutovao. Sigurno je da je Z1c brži u svakodnevnom radu, tu nema nikakve sumnje
 
Napokon sam uspeo da ispraznim bateriju, nedelju dana otkako je telefon skinut sa punjača i nešto više od 8 i po sata sot:

uploadfromtaptalk1458826051439.jpguploadfromtaptalk1458826061896.jpguploadfromtaptalk1458826073907.jpguploadfromtaptalk1458826086333.jpg
 
Nazad
Vrh Dno