Šta je novo?

Xiaomi Redmi 3

- Telefon je dosao s nekim problematicnim rom-om (7.1.91.99 LHPCNCK), nece da se update-uje pa ne znam sta da mu radim, ovo http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=234634&page=1&authorid=1601389278 ili preko MiFlash-a http://en.miui.com/thread-228048-1-1.html neki od ova dva rom-a, http://en.miui.com/thread-283409-1-1.html ili http://en.miui.com/thread-263202-1-1.html?
Koliko shvatam kineski nema gapps (koje je nekako moguce instalirati kasnije kao i ukloniti kineski bloat pomocu Mi PC Suite-a) ali ima OTA a evropski nema OTA ali moze da se update-uje rucno bez gubljenja podataka (ili sam pogresno razumeo pa svaki put mora neki backup pa restore ili nesto tako)?

- Kad pritisnem Vol+ i Power dobijem ovako nesto 145343pif18cimpybm4jbj.jpg.thumb.jpg. Da li to nekako moze da se prebaci na engleski ili bar postoji neki prevod negde? Otkrio sam da je ovo plavo turn off ali me ostalo zanima.

- Jos nesto, da li otkljucavanje bootloader-a ima neku svrhu osim mogucnosti menjanja kuvanih rom-ova? Vidim da i twrp i root mogu bez otkljucavanja http://en.miui.com/thread-276565-1-1.html. I kako najlakse otkriti da li je bootloader zakljucan ili otkljucan?
 
desno od download ta dva kineska slova aklikni tu to pa da promenis jezik videces engleski tu
 
E super, hvala. Stavio sam za sad onaj Swing 7.1.3 i radi mnogo bolje od onog s kojim je dosao.
 
Jel moze neko da uradi ss settings/about da se vidi verzija basebanda? Pojavila se verzija xiaomi.eu_multi_ido_V7.3.2.0.LHPCNDD_v7-5.1 na xiaomi.eu, cini mi se da je bolji signal pa da uporedim verziju modema.

Kod mene je ova :
43552d2dbcad3cb639bbd87b640d506b.jpg
 
Ja nisam dobio ni jedno jedino ažuriranje od kako sam uzeo telefon, još stojim na ovoj verziji:

uploadfromtaptalk1464085118182.jpg
 
Definitivno je nov modem.
Neces ni dobiti ota ažuriranje, ta 7.1.1.10 je modifikovana verzija (verovatno je telefon stigao sa google servisima?). Ako hoces ota, mora kineski zvanicni rom, ili twrp i sam instaliras ciste romove sa xiaomi.eu.
 
Potpuno sam zbunjen s tim varijantama. EU varijanta ima OTA? Global nema? Kineski ima?
 
Kineski romovi imaju ota (dev i stabilni). Globalni zvanicni rom jos uvek nije izasao. E sad, na xiaomi.eu izlaze stabilna i dev verzija u kojima nema kineskog smeca, poseduju google servise i višejezicne su. Dal ove verzije sa xiaomi.eu imaju ota azuriranje ili ne, nisam siguran, ja flashujem preko twrp kad se pojavi nova verzija.
 
masamunea kako je sa root-om na stable eu 7.3.2

Nikako ne uspem da instaliram supersu, i ako instaliram toliko je usporen telefon da neradi ni azuriranje sa googleom, javlja neke greske.

Probao sam stable supersu i beta verziju, nijedna ne radi.

Zanima me da li si ti instalirao i koju verziju ako si instalirao.
 
Slucajno sam instalirao supersu koji dolazi sa twrp recovery (twrp 3.0.2), sistem bio malo usporen medjutim nakon instalacije supersu v2.65 sa marketa, azuriranja su binaris i restarta proradilo je kako treba.

Mene je market zezao, al uradio sam uninstall updates i clear data za market i sad radi ok.
 
pozdrav :)
Jedno pitanje. Vlasnik sam telefona par dana i prezadovoljan sam, pogotovo baterijom. BL je zakljucan jos uvek a video sam negde da twrp moze da se instalira na zakljucan BL. I kod mene je 7.1.1.10. Da li mogu da instaliram ovu novu 7.3.2 ili mora prvo dev, otkljucavanje BL i twrp? Ako moze tako necu ni da se mlatim sa otkljucavanjem.
 
Ako ubacis twrp, mozes da flashujes bilo sta. Bez twrp moras prvo stabilni kineski fastboot rom, a nakon toga iz sistema preko update aplikacije mozes da flashujes zvanicne kineske recovery romove.

Svejedno je dal ces da radis unlock bootloadera pa flash twrp-a, ili da flashujes twrp na zakljucan bootloader.
 
Ne mora kineski, moze i evropski, kao sto sam ja uradio. Nisam imao ni vremena ni volje da pokusavam twrp na zakljucan bootloader ni kineski rom pa da ubacujem gapps a izbacujem kineske aplikacije. Jeste da kineski ima OTA ali ima i zalbi na battery drain.
 
Poslednja izmena:
Xiaomi.eu romovi su zasnovani na kineskim dev romovima, izlaze nove verzije svakog petka ali samo za instalaciju iz rikoverija, OTA izlazi jednom mesečno, ima objašnjenje u prvom postu teme o nedeljnim romovima na njihovim forumu.:

https://xiaomi.eu/community/threads/6-5-19.31686/
 
Mene brine da kineski ROM pored bloatware-a i nemanja Google Play jer je zabranjeno, ima malware ili backdoor za kineske vlasti. Što ništa ne garantuje i da ovi ostali nisu. S obzirom na ti koliko pate u Kini za cenzurom, i koliko online servisa je zabranjeno kod njih.
 
Zato instaliras xiaomi.eu rom i miran si. Imas bas dosta tih cistih romova, italijani imaju svoju zajednicu, vijetnam svoju, indija, češka, imas multirom, miuipro, miui.su. Svi oni zvanican rom ociste, dodaju google servise, twrp i jezike. Neki imaju ota neki ne. Miui zajednica sirom sveta je ogromna.
 
Definitivno je nov modem.
Neces ni dobiti ota ažuriranje, ta 7.1.1.10 je modifikovana verzija (verovatno je telefon stigao sa google servisima?). Ako hoces ota, mora kineski zvanicni rom, ili twrp i sam instaliras ciste romove sa xiaomi.eu.
Stigao je sa Google servisima, gotovo da nije bilo bloata (osim Clean Mastera i Xiaomi Security, dve najveće gluposti koje sam ikada imao u telefonu), ali je spor za medalju kad se nakrca sa aplikacijama. Valjda će brzo MIUI8, pa ću tad da krenem sa flešovanjem, nadam se da ću izdržati do tada
 
Verovatno je los rom, ja imam ~60 instaliranih aplikacija i sve radi perfektno. Nekad štucne, al zanemarivo.
 
Hvala masamunea na brzom odgovoru.
Danas sam imao vremena onda sam poceo da instaliram one kineske remove na xda. Trenutno sam na rr cm 13. Mogu da kažem da radi odlično kada se izbrišu kineski programi koji dolaze pored roma
 
Verovatno, često je i awake bez potrebe, mogla bi baterija da bude još bolja, mada je i ovako monstruozna.


Hvala masamunea na brzom odgovoru.
Danas sam imao vremena onda sam poceo da instaliram one kineske remove na xda. Trenutno sam na rr cm 13. Mogu da kažem da radi odlično kada se izbrišu kineski programi koji dolaze pored roma
Zar svi cm 13 romovi nemaju problem sa video snimanjem i sa ir blasterom?
 
Da svi imaju problem sa ir i snimanjem. Ali ja to i ne koristim. Ovaj je jedini gde može telefon da ode u deep sleep. I baterija nije toliko loša. Trenutno testiram i videću kako radi sledećih dana
 
Nehz-ov cm12.1 je jos najbolji od cm romova, medjutim po meni nijedan nije za svakodnevnu upotrebu.
 
Vratio sam se na stabilnu verziju 7.2.7 imao sam ogromnih problema sa clean install verzije 7.3.2 . Ne znam kako je kod vas ako ste nagradili iz prošle verzije ali meni nisu radili google programi. Puno seckanja i smrzavanja celog sistema. Možda zbog toga što sam stavio root i adaway ali bez tih stvari nekako ne mogu. Tako da kažem mišljenje o xiaomi.eu 7.3.2 verzije.
Što se tiče cm 13 od juče. Neradi here maps iz nekog razloga i izbrisao sam Rom

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
+1, malopre se vratio na 7.2.7. Meni su google servis pravili problem. Market se stalno azuriro, kad se azurira nije radio, zakuca cpu i pravi wakelock. Sistem uspori... servise da zamenim nisam mogao, nit sam mogao da obrisem gacc i dodam ga ponovo.
 
Poslednja izmena:
Meni danas ovaj stigao ze ćerku, piše da je MIUI 7.2.99.99 i radi MI Remote.
 
Sve verzije koje imaju brojeve zajedno. Npr. 77. , 99., Nisu original i nećeš imati nadogradnje. Ako sve radi kako treba nemoj da brineš ali ako se pojavi problem onda moraš na original rom.
 
Ja jutros flashno cm 12.1. Za sad radi jako lepo, dosta bagova je popravljeno.
 
Sve što sam probao radi a i ćerci nije bitno koji je Android ili MIUI nego da sve radi kako treba. Pratiću kako će se ponašati telefon ovo za sad mi deluje dosta dobro.
 
Meni je inače došao naručeni Redmi 3 PRO, ima skoro već 7 dana, stalno prčkam po njemu, istražujem, namještavam si optimalno postavke, guglam preporuke za razne settingse itd. Naručio sam preko Aliexpressa, pouzdani TopOne prodavač, zatražio sam Sealed box (nedirnutu kutiju), tako da mi je došao sa priželjkivanim orginalnim kinesko engleskim ROM-om: Android 5.1.1 LMY47V - MIUI 7.2.5.0 (LHPCNDB), kojeg neću mijenjati.

Nemam nikakvih problema s mobitelom i to je najvažnije, sve aplikacije funkcioniraju, senzori, hardware itd.
Sa MIUI-em sam zadovoljan.
Autonimija baterije mi je nakon prvog potpunog punjenja izdržala i više nego većini Redmi 3 korisnika, tako da je s te strane odlično.
Nisam zahtjevan korisnik tako da sam pogasio neke stvari koje ću rijeđe koristiti (4G, GPS, WiFi, sve vibracije, automatska sinhronizacija, bluetooth) pa ga je i to malo prištedilo.
Za napuniti od 1% do 100% mu je trebalo 02 sata i 15 minuta. Senzor otisaka prstiju je točan i jako brz, pohvalno.

Ono što mi se nije baš svidjelo je to da je još sklizaviji nego li sam očekivao što će zahtjevati oprez kod nas koji nikad ne koristimo zaštite, te također ovi mali plastični dijelovi straga gore i dole malo krckaju pod pritiskom prstiju, što mi kvari dojam i djeluje jeftino.
Malo je i teži nego što bih volio nosati po đžepovima. Na izgled je mob lijep, ali na dodir se malo kvari dojam, npr.taj stražnji veliki metalni dio je na dodir po zvuku kao neka plastika, i kladio bih se da je osjetljiviji na ogrebotine i oštećenja od većine plastičnih mobova.

Sve u svemu sam zadovoljan ali ne i oduševljen, sada mi je je mi4c još više u mislima nego prije kupovine Redmia, tako da će mi sljedeća kupovina za oko pola godine biti on.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno