Šta je novo?

Xiaomi Redmi 3

Zato što drugi slot radi samo na 2g. Ne podržava 3 i 4g.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
E to vec menja stvar :) Mislio sam da su oba 4G, ona ima jednu karticu, pa kao nije bitno na kojem je slotu SIM.
 
Od juce redmi 3 pro nece da se puni...probao na 5 razlicitih punjaca i nista..jel imao neko ovaj problem?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Zato što drugi slot radi samo na 2g. Ne podržava 3 i 4g.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Ovo nije tačno. Kartica koja je izabrana za net radi na 3G/4G, a ona druga na 2G. Nije uopšte bitno u kom je slotu ta kartica.
 
Nisam to znao, jesi li siguran u to? Konkretno za ovaj model?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Svaki Xiaomi radi tako, samo sto od verzije MIUI 8.2(telefoni za koje postoji ta verzija i posle nje) modem je sredjen i radi jedan sim na 4/3/2g, dok drugi radi na 3/2g...znaci i "drugi" sim ima mogucnost rada u 3g rezimu.

*"Drugi" = onaj za koji nije podesen internet.

Onaj slot(sim)za koji je podesen internet radi 4/3/2g, nebitno da li je sim 1 ili sim 2 u pitanju.



Sent from my Redmi Note 4X
 
Ok, ja sam se rukovodio davno pročitanim baš tvojim postom u kojem si rekao nešto sasvim drugo, ili si se neprecizno izrazio
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=4911947


"Do skoro su svi dual sim telefoni bili sim 1 4/3/2g , sim 2 2g only...<br />
"


Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam se bas tacno izrazio...u pravu su.
Zvuci kao da sim 2 moze da radi samo kao 2g.
Moja greska.

Ako setujes sim 2 za net, na njemu ce ti raditi 4/3/2g...dok ce automatski sim 1 raditi 3/2g(ako ima mogucnost za 3g, u zavisnosti od modema).Ako nema mogucnost, radice samo kao 2G.
Ako setujes sim 1 za net , bice obrnuto, sim 2 ce biti 3/2g.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Da, sad mi je jasno, ono je bio zbun kojeg sam se držao ko pijan plota. Nego da Đilkoš javi je l' rešio problem i kako...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Nije rešen. Ne znam šta joj je sa telefonom, kaže da joj je isto. Samo 2G net radi, a 3G/4G neće da čuje. Mislim da bi joj jedan Factory prijao, ali ne mogu nikako da se nahvatam sa njom da joj to odradim...
Možda joj se reši sad kad dodje MIUI 9...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Nije to to...Ovo sa linka je bio problem da je telefon stalno imao samo 2g signal...nije hteo da prelazi na 3/4g. To su resili odavno.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Pa to je... Njoj nekad prebaci na 3G, ali LTE neće, a internet radi samo na 2G. Znači ne prebacuje je stalno. Okačio sam ss znači ona je na poslednjem ROM-u ako sam dobro ispratio.

Kad se gleda šta se dešava za 3G odnosno HDSPA piše in service, ali za net piše disconnected iako su uključeni mobilni podaci. Za 2G normalno ima in service i connected.

Mogu misliti njene patnje i korišćenje neta na 2G... Ja bih ga tačno olupao.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Neka ode i neka zameni SIM karticu... To je prvo, na to najvise sumnjam.
Neka vidi jel ima neka ogranicenja na svom broju...Nestvarno mi sve to deluje, vec sam objasnio zasto...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ma znam i meni nestvarno, gledam i ne verujem, ali krastavac...

Inače kad je uzela telefon tad je u Vipu uzela novu USIM karticu da bi joj radio LTE. krastavac ako nova kartica ne valja...

Uglavnom rekao sam joj da joj ne gine FR, pa ako neće više da se muči... [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mislim da kod Vip-a sve nove kartice imaju APN vec memorisan u njima...
Najlakse je da ubacis mts ili telenor karticu i vidis kako se ponasa, ako problem i dalje postoji, onda je do telefona...ako sve bude ok, onda je do Vip-a.

Sent from my Redmi Note 4X
 
A krastavac ja se sa njom vidim na kratko u firmi nemam bas vremena, ali videcu da stavim moju karticu kod nje, sta ce da bude, posto moja kartica radi normalno.
 
Stavio sam moju karticu, ne radi joj. Videćemo još posle FR-a ili možda M9 da sačeka, pa ako ni to ne bude pomoglo, onda je HW kvar.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Стигао је и MIUI 9 Developer 7.9.7 на Redmi 3 модел ускоро ће и Српски језик који је још у фази превођења, стабилна верзија ће бити за месец дана ...
 
Kod mene 7.9.8
9a5408d072c71ec2d04227968039f62b.jpg
 
Ubacio sam preko mi update MIUI 9Global 7.11.23,
najzad su ubacili srpski
 
Drugari, može mala pomoć? :)

Zapravo, problematika je više za "selfie stick" ali ta tema nepostoji.

Bila sam na putovanju i kupila selfie stick za neke smešne novce. Međutim posle 10ak min korišćenja na ekranu telefona mi se pokazao mobilni tel, kabal i selfi stik (kao da je piktogram pokazao da trebam da povežem stelfie stick sa telefonom) u tom trenutku se ugasio i više nije mogao da se upali. Posle par h kada sam došla u sobu, uspela sam da osposobim telefon čuvenim pritiskom istovremeno na dugme za paljenje i smanjenje tona. Sve je bilo ok, ali meni baterija od tada izuzetno kratko traje. Za 5min korišćenja mi bukvalno skine 4% baterije. Znate da ovaj telefon ima izuzetno jaku bateriju i da drži i po 3-4 dan (bar je meni bilo tako), ovo je popriličan šok za mene.

Ima li neko ideju šta da radim, jel problem do baterije ili nešto treće da znam da li da ga nosim u servis?
 
sudeći prema xiaomi-ju, od zvaničnog 7.x androida za redmi 3(s/prime) nema ništa. ako se neko uzvrpoljio da ima nougat, već neko vreme postoji stable verzija LineageOS 14.1 (land), koristim je par dana i za sada je ok. nisam mu nešto vadio dušu ali fino radi, čini mi se da baterija malo brže cvrči, mada koliko hladnije vreme tome doprinosi ne mogu tačno da kažem.
 
Izašao MIUI 9 Global Stable za Redmi 3. Meni stigao jutros preko OTA.

Screenshot_2018-02-10-19-26-40-286_com.android.settings.png
 
Još uvek nisu mrdnuli sa androida 5.1? Ja već duže vreme koristim lineageOS 14.1 extended, odličan rom.
 
Na redmi 3S Prime je MIUI9/6.0.1
 
Vec godinu dana sam na RR 5.8.1, gledam da ga menjam, moze neka preporuka za rom

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno