Šta je novo?

Editovanje aplikacije radi zamene fonta

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,263
Poena
300
Da li je moguce editovati aplikaciju i zameniti font (tj boju) na odredjenom delu? U pitanju je stock dialer sa Meizu M2 Note, kada promenim DPI telefona, bela slova koja inace dolaze preko slike kontakta (dok ga zovem) se spuste ispod slike, na belu pozadinu i onda ne vidim ni broj, ni ime, a ni vreme razgovora... Pokusao bih da im zamenim boju, ali ne znam da li je moguce.

Znam da postoje xposed moduli za menjanje fonta po aplikacijama, ali ne mogu da koristim xposed iz odredjenih razloga.
 
Ta dialer aplikacija nije napravljena da se skalira sa promenom velicine ekrana (ili dpi). Zato ne podnosim te razne modifikacije androida koje prave proizvodjaci.
Elem, mozes da iscupa dialer app, pa da je rapakujes, izvuces resurse, nadjes layout, promenis sta treba, zapakujes sve to nazad, ali nisam siguran kako ces potpisati apk. Treba i da je ubacis nazad preko stare app, a to sve moze ako imas root.
 
Probao sam juce rucno da raspakujem,zamenio neke boje pozadine, potpisao sa apksign, vratio ali nije radilo... zezacu se malo vise sa tim sad, samo ne znam ima li poente, znacilo bi mi kada bi se javio neko ko je vec tako menjao aplikacije.
 
Kad vratis moras da podesis owner i grupu. Pogledaj koji je owner i grupa ostalim aplikacijama u tom folderu.. i restartuj telefon posle izmene.
Ja sam menjau systemUI.apk i radilo je bez problema.
 
Kad vratis moras da podesis owner i grupu. Pogledaj koji je owner i grupa ostalim aplikacijama u tom folderu.. i restartuj telefon posle izmene.
Ja sam menjau systemUI.apk i radilo je bez problema.
Podesio sam kao sto je bila original. Rw_ r__ r__
Restartovan telefon, ne pokrece se dialer...
U apk fajlu nisam menjao nista osim jedne slike,samo sam je ubacio preko postojece preko 7zip. Sajnovao sa apksign i to je to.
 
To sto si podesio su permissions. Treba da podesis user i grupu. (root / root kod mene).
 
Onda nisi lepo potpisao apk.
 
Mislim da mora da se raspakuje apk, zameni slika, zipuje kao apk i potpiše.
 
Mislim da mora da se raspakuje apk, zameni slika, zipuje kao apk i potpiše.

a ja sam u vec postojeci apk samo ubacio tu sliku,pa ga potpisao...
probacu ispocetka,ali da ga raspakujem preko apktool,pa redno... valjda cu uspeti nesto :)

znam da bih ovo mogao i preko xposed da uradim,postoje moduli za themovanje aplikacija... ali ne smem da stavim xposed, na ovom telefonu sam ga imao 2 puta, oba puta krenuo da zabada telefon posle 5 dana... u oba slucaja sam resetovao sistem... sada,treci put, sam resio da idem bez xposed,pa da vidim da li ce da zabada posle nekog vremena...
 
Evo da se javim,jedva sam provalio kako funkcionise apktool... Dobijao sam neke greske,skontao da nisam prebacio framework.... Uzeo sam iz telefona i flyme-res.apk i mediatek-res.apk, instalirao preko apktool, raspakovao Dialer.apk (bez prethodnog koraka sa frejmvorkom nije htelo) preko apktool... zamenio taj jedan fajl sto sam hteo, ali ne mogu da ga zapakujem... Kucam apktool d Dialer (ime foldera koji sam dobio), ali dobijam ovo:


C:\Users\Ivica\Desktop\apktool1>apktool b Dialer
I: Using Apktool 2.0.0-RC4
I: Checking whether sources has changed...
I: Checking whether resources has changed...
I: Building resources...
C:\Users\Ivica\Desktop\apktool1\Dialer\res\values\styles.xml:215: error: Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name '@android:style/WindowTitle'.

Exception in thread "main" brut.androlib.AndrolibException: brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec command: [C:\Users\Ivica\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_2578055945183002002.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 22, --target-sdk-version, 22, --version-code, 22, --version-name, 5.1-1449661221, -F, C:\Users\Ivica\AppData\Local\Temp\APKTOOL5853822371746444005.tmp, -0, arsc, -I, C:\Users\Ivica\apktool\framework\1.apk, -I, C:\Users\Ivica\apktool\framework\10.apk, -S, C:\Users\Ivica\Desktop\apktool1\Dialer\res, -M, C:\Users\Ivica\Desktop\apktool1\Dialer\AndroidManifest.xml]
at brut.androlib.Androlib.buildResourcesFull(Androlib.java:442)
at brut.androlib.Androlib.buildResources(Androlib.java:379)
at brut.androlib.Androlib.build(Androlib.java:282)
at brut.androlib.Androlib.build(Androlib.java:255)
at brut.apktool.Main.cmdBuild(Main.java:225)
at brut.apktool.Main.main(Main.java:84)
Caused by: brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec command: [C:\Users\Ivica\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_2578055945183002002.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 22, --target-sdk-version, 22, --version-code, 22, --version-name, 5.1-1449661221, -F, C:\Users\Ivica\AppData\Local\Temp\APKTOOL5853822371746444005.tmp, -0, arsc, -I, C:\Users\Ivica\apktool\framework\1.apk, -I, C:\Users\Ivica\apktool\framework\10.apk, -S, C:\Users\Ivica\Desktop\apktool1\Dialer\res, -M, C:\Users\Ivica\Desktop\apktool1\Dialer\AndroidManifest.xml]
at brut.androlib.res.AndrolibResources.aaptPackage(AndrolibResources.java:504)
at brut.androlib.Androlib.buildResourcesFull(Androlib.java:428)
... 5 more
Caused by: brut.common.BrutException: could not exec command: [C:\Users\Ivica\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_2578055945183002002.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 22, --target-sdk-version, 22, --version-code, 22, --version-name, 5.1-1449661221, -F, C:\Users\Ivica\AppData\Local\Temp\APKTOOL5853822371746444005.tmp, -0, arsc, -I, C:\Users\Ivica\apktool\framework\1.apk, -I, C:\Users\Ivica\apktool\framework\10.apk, -S, C:\Users\Ivica\Desktop\apktool1\Dialer\res, -M, C:\Users\Ivica\Desktop\apktool1\Dialer\AndroidManifest.xml]
at brut.util.OS.exec(OS.java:89)
at brut.androlib.res.AndrolibResources.aaptPackage(AndrolibResources.java:498)
... 6 more

da napomenem da apktool nije radio dok nisam skinuo apktool_2.0.0rc4.jar
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno