Šta je novo?

Microsoft Office 365

Jel to samo kod tebe ili i kod svih ostalih u grupi? Da nije neko pobrisao sve mejlove pre toga datuma?
 
Nije, već nam se dešavalo ranije, ali ne bih da cimam ajtijevca, već bih sam da rešim, pošto imam pristup nalogu.

Svima se desilo isto.
 
Nisam se baš mnogo bavio sa tim shared
mailboxevima u exchange admin centru ali probaj za početak da izguglaš rešenje ako već imaš admin privilegije.
 
Razmišljam da kupim Office 365. Najviše zbog Excel-a i potrebe da mogu i sa tableta i sa telefona i sa latopa da ga koristim. U svim free verzijama i alternativama nešto nedostaje. Vidim da ni office 365 za wev i desktop office 365 nisu isti - web verzija je osiromašena. Ne kažem da sam neki prezahtevan korisnik, ali mi je bitno da npr. mogu i u web verziji da generišm pdf od excel filea koji napravim i da imam mogućnost da u web verziji excela imam header i footer kako bi izlazni file bio u nekoj standarnoj formi na memorandumu. Google Sheets npr. to ne može. Da li neko ko ima excel iz office 365 može da mi potvrdi da li to ima u web verziji?
 
Razmišljam da kupim Office 365. Najviše zbog Excel-a i potrebe da mogu i sa tableta i sa telefona i sa latopa da ga koristim. U svim free verzijama i alternativama nešto nedostaje. Vidim da ni office 365 za wev i desktop office 365 nisu isti - web verzija je osiromašena. Ne kažem da sam neki prezahtevan korisnik, ali mi je bitno da npr. mogu i u web verziji da generišm pdf od excel filea koji napravim i da imam mogućnost da u web verziji excela imam header i footer kako bi izlazni file bio u nekoj standarnoj formi na memorandumu. Google Sheets npr. to ne može. Da li neko ko ima excel iz office 365 može da mi potvrdi da li to ima u web verziji?
Ako išta treba kupiti od tih servisa deljenih, onda je to najviše Office 365. Kako zbog Word, Excel, Powerpoint, tako i zbog 1TB OneDrive prostora na godinu dana. Izađe manje od 1500 rsd po "family" članu. A svi su nezavisni. I svi mogu na po 5 devices.
 
Ili to ili klasika Microsoft Office 2021 Pro Plus za 1-2€ :)
 
Gde ima za te pare?
 

Koga mrzi da krekuje ili ne zna gde/kako bolje da plati par € i da samo ukuca ključ :)
 
Poslednja izmena:
Na poslu koristimo Office 365 i imamo grupu, pa mejlovi poslati na grupni mejl stižu svima. Od pre neki dan, folder "group" mi prikazuje samo emailove od 31. januara ove godine i novije, a starih nema u tom folderu. Kako da mi prikaže sve to u group folderu?

Proveri ovo:

1691447068928.png
 
Ima li zainteresovanih da napravimo familiju za 365?
 
Microsoft je do sada davao 50% popusta na prvu godinu pretplate za 365 uz major updateove za Windows.
Kada se update odradi, posle restarta, na kraju onog procesa Make Windows yours ili kako se već zove, će da ponudi 50% popusta.
23H2 za Windows 11 bi trebalo da stigne sad u oktobru, tako da kome nije frka, može da sačeka.
 
Drugaru u Austriji koleginica podesila da mu skida mjesečno nekih 4-5€ za Office kako bi mu ona radila fakture za firmu. Pukla kolegijalnost pa hoće da odjavi pretplatu jer za ono što njemu treba dovoljan je i LibreOffice.
Elem on nema pojma kako je ona njega prijavila i preko koje email adrese. Pokušali smo preko dve koje koristi ali jedna nije registrovana na MS, a na drugoj na koju se ulogovao nema nijednu pretplatu ni na koji MS proizvod.
Ima li načina da odjavi plaćanje preko banke ili MS podrške, a da ne mora da kontaktira koleginicu koja se, po njegovim riječima, zainatila pa ga izbjegava?
 
Drugaru u Austriji koleginica podesila da mu skida mjesečno nekih 4-5€ za Office kako bi mu ona radila fakture za firmu. Pukla kolegijalnost pa hoće da odjavi pretplatu jer za ono što njemu treba dovoljan je i LibreOffice.
Elem on nema pojma kako je ona njega prijavila i preko koje email adrese. Pokušali smo preko dve koje koristi ali jedna nije registrovana na MS, a na drugoj na koju se ulogovao nema nijednu pretplatu ni na koji MS proizvod.
Ima li načina da odjavi plaćanje preko banke ili MS podrške, a da ne mora da kontaktira koleginicu koja se, po njegovim riječima, zainatila pa ga izbjegava?

Neka otvori npr. Excel i ode na File -> Account pa nek tamo vidi sa kojom email adresom je ulogovan. Malo mi je sumnjivo to što nema pojma kako ga je prijavila, a ovamo joj je dao karticu. Na neki email se mora primati račun.

1693829237906.png
 
Tu sam gledao juče preko Any Deska, nije uopšte prijavljen.
viber_image_2023-09-04_12-43-53-430.jpg
Najbolje da to razriješi s njom kako zna i umije. Izgleda da ga je poprilično izmanipulisala.
 
Jer jos neko ima problema sa placanjem naime ne prolazi mi vise placanje viza karticom s kojom je do sad bilo sve ok , placam na m3secnom nivou ovaj microsoft paket od 850 dinara , ali payment declined dobijam dodavao sam i nanovo karticu ali bez uspeha , u pitanju je viza nlb komercijalne banke s kojom je do sad bez problema placano za taj servis . I da imam vise nego dovoljno sredstava na racunu
 
Proveri sa bankom da nije blokirala plaćanje.
 
To ti ne znači ništa, možda blokira samo MS, znam da su ljudi na primer imali problem samo sa plaćanjem na Apple storu.
 
Kontaktirana banka , s njihove strane ne postoji nikakva blokada niti neki problem . Moracu da pisem microsoftu izgleda
 
Nazad
Vrh Dno