Šta je novo?

Microsoft Office 365

Može da ga koristi, ali nije legalno, jer krši EULA. Mada će mu jedino poreska praviti probleme oko toga, MS ne zanima to.

A za warez moraš da se zezaš s crackom i ne dobiješ 1TB OneDrive-a.
 
Instalirao sam trial verziju Office 365, ali mi stara piratska instalacija Office 2016 pravi problem.

Pre instalacije 365, obrisao sam 2016, Fix Tool ne pokazuje bilo kakve fajlove za 2016, obrisao sam i sve što je moglo da se obriše i iz registry-ja, ali i dalje prilikom svakog pokretanja Office 365 dobijam poruku da Office 2016 nije aktiviran i da imam još 4 dana za aktivaciju, plus dobijam poruku da Office 365 pretplata nije mogla da bude verifikovana (subscription couldn't be verifeid). Da li neko ima ideju o čemu se radi i čime bih mogao konačno da potpuno obrišem sve fajlove iz 2016 verzije?

Edit: reši, Fix Tool je sada sredio stvar , za razliku od prva tri pokušaja.
 
Poslednja izmena:
Zdravo, ako može pomoć. Imam instaliran office 365 i zaboravio sam da mi je kartica za plaćanje bila Erste, koja je istekla, dobio obaveštenje da moram da promenim karticu, ubacio Intesinu internet karticu, kokja ima nešto preko 100 evra, ali transkacija ne prolazi, a ne dobijam nikakve greške. U naplati i dalje stoji ova istekla kartica, koja ne može da se ukloni dok se ne plati račun za ovu godinu.
p.s sramota je da su povećali pretplatu, a ja za ovakve stvari ne mogu da dobijem ljudsko biće sa druge strane, bilo četom, bilo telefonom, koje će mi rešiti problem.
tako da razumem one koji koriste piratski softver.
 
Poslednja izmena:
Zdravo, ako može pomoć. Imam instaliran office 365 i zaboravio sam da mi je kartica za plaćanje bila Erste, koja je istekla, dobio obaveštenje da moram da promenim karticu, ubacio Intesinu internet karticu, kokja ima nešto preko 100 evra, ali transkacija ne prolazi, a ne dobijam nikakve greške. U naplati i dalje stoji ova istekla kartica, koja ne može da se ukloni dok se ne plati račun za ovu godinu.
p.s sramota je da su povećali pretplatu, a ja za ovakve stvari ne mogu da dobijem ljudsko biće sa druge strane, bilo četom, bilo telefonom, koje će mi rešiti problem.
tako da razumem one koji koriste piratski softver.
Možeš, naravno - postoji srpski support, ja sam jednom prilikom rešio problem tako što sam ih zvao (kupio sam brdo novih komponenti i Windows ključ je ostao vezan za staru ploču, pa mi je trebala asistencija).

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Da pitam ovde, kao student ETF-a dobio sam novu mail adresu koja je povezana sa Office 365 i preko koje ću dobijati obaveštenja o studijama. Međutim mene zanima, povezivanje te mail adrese sa Gmai aplikacijom i Mail aplikacijom Windows 10-ke.

Naime kada pokušam da uparim mail sa aplikacijom, traži mi da odobrim seriju nekih dozvola, koje omogućavaju admin privilegije nad mojim uređajem organizaciji kojoj pripada mail. Jel to uobičajna procedura?
 
Admin prava su obicno za kompanijske mejl naloge i koriste u slucaju da se telefon izgubi.
Mora da su administratori na ETF-u nesto petljali.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da li još nekoga zeza OneNote? Na računaru jako sporo sinhronizuje, a na telefonu prikazuje notebook koji mi treba, ali samo naslov, ne i sadržaj.

I koje su dobre free alternative koje rade i na telefonu i na računaru?
 
Admin prava su obicno za kompanijske mejl naloge i koriste u slucaju da se telefon izgubi.
Mora da su administratori na ETF-u nesto petljali.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Veoma interesantno, razumem neke dozvole, al imaju pristup svemu na telefonu. Mislim da neću ni uparivati sa aplikacijom, lepo stari dobri način preko browsera i kraj. Bar da postoji neki način da se izbegne to. Ovako praktično moji uređaji postaju kontrolisani od strane ETF-a i ja više nisam admin uređaja. Izuzetno ludo :d
 
Da, nažalost. Meni je korporacija ubacila polisu da uvek kucam PIN za svaki pristup telefonu.
Na kraju sam promenio telefon i ne kačim se više na firmu. :mad:
 
Aj kao razumem da to rade korporacije, zbog podataka i informacija koji ti telefoni sadrže.
Al fakultet da zahteva tolika odobrenja, nisam inače nikad bio paranoja za privatnost na netu, smatram da su ludi oni koji je očekuju, al da postaneš admin mog uređaja, neće moći, osim ako mi oni ne nabave uređaj.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da li još nekoga zeza OneNote? Na računaru jako sporo sinhronizuje, a na telefonu prikazuje notebook koji mi treba, ali samo naslov, ne i sadržaj.

I koje su dobre free alternative koje rade i na telefonu i na računaru?

Ja sam koristio svasta i na kraju sam presao na OneNote. Evernote je OK, ali nije free. OneNote ima komplikovan i nekonzistentan interfejs medju platformama, pa je to uvek izvor problema, ali ipak je jedini koji dobro radi na relaciji Android - Win - Mac (osim u tvom slucaju, to je nesto do tvoje instalacije)
 
Video sam da još dosta ljudi ima iste probleme. Prebacio sam se na SimpleNote, deluje dobro zasad.
 
Poslednja izmena:
Da li neko možda zna odgovor na sledeće pitanje:

Ukoliko se kreira backup foldera unutar Outlook-a (bilo kojeg, recimo Inbox) putem standardne funkcionalnosti Export to Outlook Data File (.pst)
da li se ovi mailovi kasnije mogu importovati samo u okviru istog office365 naloga sa kojeg je izvrsen i export ili se backup-ovan file moze importovati bez obzira koji je nalog povezan sa outlook-om?
 
Mogu bez obzira na to koji je nalog. Ja sam koristio Office 365 na prošlom poslu i kada sam odlazio, prebacio sam svoj .pst fajl da imam sve mejlove kod sebe. Bez problema sam ih ubacio u Outlook na svom kućnom računaru koji nema nikakve veze sa nalogom koji sam koristio na tom poslu.
 
Izvinjavam se ako podižem staru temu, ali ne vidim bolje mjesto za moje pitanje.
Naime firma traži da se pošalju neki "osjetljivi" lični podaci preko Office 365 ankete, a ja se bojim da to nekad ne dospje negdje gdje ne treba sa nekim securty breachom ili data leakom. Mada Microsoft piše da ima je Office365 enkriptovan.
Istini za volju i svaka banka ima slične podatke...
Da li su moji strahovi opravdani ili ne?
 
Sam Office 365 for Business je dosta sigurna platforma. Ali zavisi mnogo od te firme kojoj šalješ; ko će sve imati pristup podacima, kakve su dozvole i sl.
 
Jedno pitanje za office 365 family nalog. Kada na Windows 10 racunaru napravim dodatni lokalni Windows account, moze li i taj user da koristi o365 ili ne? Stalno izlazi login prozor ...
 
Izvinjavam se ako podižem staru temu, ali ne vidim bolje mjesto za moje pitanje.
Naime firma traži da se pošalju neki "osjetljivi" lični podaci preko Office 365 ankete, a ja se bojim da to nekad ne dospje negdje gdje ne treba sa nekim securty breachom ili data leakom. Mada Microsoft piše da ima je Office365 enkriptovan.
Istini za volju i svaka banka ima slične podatke...
Da li su moji strahovi opravdani ili ne?
I kom formatu je anketa? Ako je dokument koji se nalazi na MS cloudu (onedrive, sharepoint), onda MS ima pristup tom fajlu. I svako ko provali u njihov sistem. Pa ti proceni koliki je to rizik i da li ti se isplati ;)
 
Može, administrator na koga je kupljena licenca dozvoljava upotrebu za do 5 (ili beše 6) lica na 5 (ili beše 6) uređaja. Svaka licenca se odnosi na PC, tablet/smartphone.
Administrator ih definiše na adresi: https://account.microsoft.com/services/microsoft365/details#sharing
Pogledajte prilog 333178
Ali ja sam sa svojim outlook nalogom već deo office family paketa, nas 6 ukupno.
Pitanje je bilo, kada ja na mom windowsu imam instaliran office365 i sve radi pod outlook nalogom, kada napravim novi nalog za klinca na tom windowsu, lokalni znači bez microsoft outlook naloga, on može da startuje word iz moje instalacije ali ga stalno smara da se uloguje sa svojim microsoft nalogom, inače svuda na dokumentima pod properties stoji moje ime. Kanda je to normalno, ne može da se koristi u tom smislu kao stari office koji nije bio subscription?
 
I kom formatu je anketa? Ako je dokument koji se nalazi na MS cloudu (onedrive, sharepoint), onda MS ima pristup tom fajlu. I svako ko provali u njihov sistem. Pa ti proceni koliki je to rizik i da li ti se isplati ;)
Sve može da se "provali", ali MS Office for Business koriste i izuzetno ozbiljne, ogromne kompanije i za svoje jako osetljive podatke. U mnogima je OneDrive jedini vid backup-a koji postoji za zaposlene.
 
I ja bih da predjem na family 365, ali me zanima da li tih 6tb moze da se podesi da se koriste drugacije ne po 1tb svako. Tipa meni treba vise da li mogu da podesim da koristim ja 3tb a ostali korisnici po 1tb.
Ili svaki od korisnika po 1tb dobije?
 
Pokušavam na MS sajtu da kupim personal verziju Office-a (odnosno Microsoft 365, kako se sad zove) ali iz liste zemalja ne mogu da izaberem Srbiju. Jel' to normalno, ili nešto ne radi kako treba?
Ako izaberem neku drugu zemlju, i tada kupim - da li mogu da očekujem neke probleme u radu/korišćenju aplikacija,...?
Pozdrav
 
Na poslu koristimo Office 365 i imamo grupu, pa mejlovi poslati na grupni mejl stižu svima. Od pre neki dan, folder "group" mi prikazuje samo emailove od 31. januara ove godine i novije, a starih nema u tom folderu. Kako da mi prikaže sve to u group folderu?
 
Nazad
Vrh Dno