Šta je novo?

Microsoft Office 365

Sceka222

Cenjen
Učlanjen(a)
01.01.2011
Poruke
701
Poena
170
Da li neko sada upotrebljava Office 365?

Koristim Windows 10 Pro (original) i svaki cas mi sugerise da probam besplatno mesec dana, nije da mi smeta sugestija/informacija nego me zaista interesuje misljenje, narocito iz prakse, o razlici izmedju "klasicnog" Office 2013 i Office 365, prednosti i mane (nema potrebe detaljno).

Treba mi za kucnu upotrebu, koristim Word, Excel, PowerPoint i Visio. Ostalo ne koristim.

Vidim da je u opticaju i Office Online varijanta - da li to neko koristi, da li je to (mozda) bolje od bilo koje druge varijante jer za kucnu upotrebu koja je malo zahtevna mozda ima sve sto treba?

Hvala.


Pozdrav
 
"svaki cas mi sugerise da probam besplatno mesec dana"
Kada budes instalirao bilo koji Office nece te vise "daviti" sa ponudom za Office 365
"o razlici izmedju "klasicnog" Office 2013 i Office 365"
Ovde si verovatno mislio na : Office 2016 aka Office 365
Ja koristim samo Word,PowerPoint i Outlook iz paketa Office 2016 VL (Volume License)...
E sada,Office 365 ce kod instalacije da ti "natovari" ceo paket - sve programe (nema mogucnost odabira - cekiranja).Na proslom build-u Win 10 sam imao Office 365 - sve to radi "ali" po meni nekako "kilavo" + treba mu vecnost da se pokrene (slicno kao "Store" aplikacije) - naravno,ovo je samo moje misljenje...
Pored svega ovoga,ako instaliras Office 365,nisi naveo sta ces da radis posle onog probnog perioda (od mesec dana) ?
Online Office mozes odmah da probas pa sam zakljuci da li ti odgovara:

https://www.office.com/

Ako se na kraju ipak odlucis za Office 2016 - Retail ili VL ?
Retail verzija takodje "tovari" sve programe kod instalacije.Postoji alat da cekiras koje aplikacije zelis da instaliras (pisao sam nesto u Win 10 temi) ali...
Osim toga,cini mi se VL (x64) verzija radi "fluidnije-tecnije" (barem na moj komp).Naravno,i ovo je samo moje misljenje,pozz...
 
Da, pitanje je šta posle mesec dana, ako ti se ne kupuje office, office 2016 vl lečen radi dobro, osim što su umesto klasičnog trepkanja kursora, sada kucanje odradili u obliku animacije, bukvalno se stvaraju slova u slow motion, ovo ti pričam razlike u odnosu na 2010, lepo radi ovako, isti format .docx .pptx itd., ja zadovoljan
Edit: koliko vidim, kucanje nasledio iz 2013, tako da nije nova stvar
 
Poslednja izmena:
Nemam nameru nista da placam. Windows imam original odavno, jos od W7. Od W8 sticajem okolnosti imam nekoliko kljuceva godisnje sto znaci da od tada ne placam ni Windows i to nije problem. Problem je (ako je to uopste problem) sto imam samo jedan kljuc za Office (sada je to Office 2013) a ne koristim ga kod kuce. Ne bih da placam jer se nadam da cu obnoviti ugovor i da se ovaj put necu preci pa cu navesti da mi treba i vise kljuceva za Office. Do tada, ne bih da koristim piratske verzije nego nesto legalno a da je pravi Office a ne Open Office ili te neke alternative jer sam navikao na MS Office, od kad postoji ga koristim.

Za kucnu upotrebu mi treba. Znaci, nije problem ako nesto radi za nijansu sporije samo da to nije nesto drasticno primetno. Imam 100/5 Internet pa mi je interesantna ta varijanta online a narocito ako moze da se ne koristi sve iz paketa.

Hvala za info, probacu tu online verziju... Ako ima jos neka informacija... :)


Pozdrav!
 
Ja sam koristio office 2016 (word) jendo 4 dana, zesca katastrofa, dobio sam od njega morsku bolest :D.
kad listam stranice sve nekako tecno ide, da ti se zavrti u glavi, presao nazad na 2007 :D.
A i font je skroz mrljav :(.
 
To je stvar ukusa, licnog izbora a najvise navike. Kao i varijanta "najbolji je XP", milion puta prezvakana. Napreduje se, ide se dalje, nema vracanja. Nece biti XP-a kao ni W7 a nece se vracati ni na Office 2007 vise nikada. Meni je potpuno bezvezno ovo novo Windows okruzenje, taj flat izgled me nervira ali sam se prilagodio bukvalno u sekundi jer ne zelim da se vracam na ono sto je bilo jer se zivi dalje... :)

Mene zanima prakticnost pre svega, ako "nije strasno" koriscenje online Office-a, sto podrazumeva nista drasticno razlicito, onda je to resenje koje prihvatam. I jedino to me zanima.


Pozdrav!
 
^
Nebi se ni ja vracao na office 2007, da ovaj novi necemu valja, ali na zalost je katastrofa.
 
Zašto je katastrofa?
Ja imam office365 personal već par meseci. Tu je uključen office paket, 1TB onedrive-a i 60 min prepaida na skype (koji ne važi ka srbiji :/ )

Ja ne znam o kakvoj vi sporosti pričate i šta tu ima da se vuče? Uloguješ se u svoj nalog iz browsera, skineš installer i kada on završi, dobiješ office kao da si ga instalirao iz kutije.
Dobra stvar sa office 365 je što uvek imaš najnoviji office, pa ako ti treba nešto iz novog uvek ćeš moći da koristiš /mada realno, ja koristim samo excel i onenote. Kada sam uzeo prošle godine, imao sam 2013, ali je u međuvremenu izašao 2016, pa sam njega instalirao.
Kao što neko reče i ovde je kao u 2013 onaj smooth pomeraj kursora, pa imaš utisak da sve radi u 60fps, kao neki video.
Jedna od korisnih stvari, meni barem, je to što ako je fajl sačuvan na onedrive-u, omogućena je kolaboracija (slično kao preko google drive-a).

Visio nije deo paketa. On se, valjda, uvek posebno instalirao. Ne sećam se, baš davno sam ga koristio poslednji put.
Što se tiče online verzije, ona mi deluje još siromašnija od google drive-a. Tipa, poslednji put kada sam je probao, prošle godine, nije postojao replace u excel verziji.

Office365 pretplata ti je u suštini kao Netflix ili Spotify/Deezer. Kada prihvatiš da ti ništa ne ostaje kada prekineš pretplatu (mislim da je ovo najveći problem ljudima), ali da tu istu stvar dobijaš u startu za mnogo manje para, to uopšte nije loša ponuda.
 
Poslednja izmena:
@Tetsuo - Hvala, napokon konkretno neko ko koristi Office 365. Par pitanja.

Koliko sam ja razumeo, pri instalaciji ne moze selektivno nego mora ceo paket, jel' tako?

Ako koristim taj besplatan prvi mesec pa ne elim dalje da li se "fizicki" uradi uninstall ili sve ostane ali ne mogu da koristim? Bitno mi je jer ako sve ostane a ja dobijem kljuc mogao bih samo da ukucam i dalje da koristim, ili gresim?


Pozdrav!
 
@Tetsuo - Hvala, napokon konkretno neko ko koristi Office 365. Par pitanja.

Koliko sam ja razumeo, pri instalaciji ne moze selektivno nego mora ceo paket, jel' tako?

Ako koristim taj besplatan prvi mesec pa ne elim dalje da li se "fizicki" uradi uninstall ili sve ostane ali ne mogu da koristim? Bitno mi je jer ako sve ostane a ja dobijem kljuc mogao bih samo da ukucam i dalje da koristim, ili gresim?


Pozdrav!
E ćao.
Jeste, velika je glupost što ne možeš da biraš šta želiš da instaliraš. Sada imam na kompu Outlook i access i još par stvari koje mi ne trebaju.
Što se tiče isteka, za to stvarno nemam pojma. Ja sam kupio serial pa tek onda pokrenuo instalaciju. Mada, koristio pre toga jedno 6+ meseci probno Office 2016 i kada je istekao sve je bilo isto, samo je smarao da kupim (ne znam da li se menjalo nešto od te bete).
 
Probacu najverovatnije jer moze da se desi da kljuc dobijem pocetkom februara... Hvala u svakom slucaju za info.

Inace koristim 2013 od kada je izasao tako da nemam problema ni sa cim (uvek sve novo od softvera koristim, od Win95... :) ).


Pozdrav!
 
Trebaju mi svežija iskustva ljudi koji koriste Office 365.

Da li su fajlovi dostupni i na lokalnom disku ili samo online? Primera radi, kada odem negde gde nema interneta ili gde je signal loš, bilo bi jako loše ako ne bih mogao da pristupim svojim dokumentima zato što su dostupni samo kroz cloud. Da li su Word, Excel i Outlook dostupni samo kroz cloud ili mogu da se koriste i kada nema interneta? Da li mogu da se izvuku .pst i drugi fajlovi?
 
Ne znam ko bi se zezao više sa piratima, kada sa Office 365 dobiješ za relativno prihvatljivu cenu uvek najnoviju verziju Office-a paketa za 6 korisnika tj. naloga. Svaki nalog može biti ulogovan u 5 uređaja istovremeno. Svaki korisnik dobije još i po 1TB OneDrive i sve je super integrisano i na Mac-u i na PC-ju. Koristim već dve godine Office 365 i ne pada mi napamet da ponovo ikada se vraćan na one klasične klijent licence, jer imam više uređaja. Inače, može da se odabere šta hoćeš da instaliraš - ne moraš sve aplikacije. Da, dobiješ mogućnost da skineš EXE/DMG instalalciju, ne koristiš ga iz browser-a.

Svakako preporuka za Office 365.
 
Poslednja izmena:
Trebaju mi svežija iskustva ljudi koji koriste Office 365.

Da li su fajlovi dostupni i na lokalnom disku ili samo online? Primera radi, kada odem negde gde nema interneta ili gde je signal loš, bilo bi jako loše ako ne bih mogao da pristupim svojim dokumentima zato što su dostupni samo kroz cloud. Da li su Word, Excel i Outlook dostupni samo kroz cloud ili mogu da se koriste i kada nema interneta? Da li mogu da se izvuku .pst i drugi fajlovi?

Da uprostimo - to je isti Office kao i onaj koji skineš sa PirateBay-a samo je razlika u načinu licenciranja. Možeš da odabereš da snima na OneDrive ili na lokalni disk - svejedno je, ali je OneDrive jako dobro integrisan u Office paket i dobiješ 1 TB za fajlove (tj. 6x po 1 TB). Ako snimaš na OneDrive prednost je što uvek možeš da odabereš npr. folder koji je vezan za neki projekat na kome radiš i da odabereš da ti taj folder bude dostupan offline - tako ćeš uvek imati tražene fajlove na svim računarima i kada nema interneta. Ostali folderi mogu da ti budu dostupni samo online, ali to i dalje sve otvaraš iz Explore-a ili Mac Finder-a (online fajlovi imaju mali cloud ikonu)

Ne razumem kako to misliš "Word, Excel..." dostupni samo kroz Cloud? Iz Office 365 kontrol panela ti skidaš EXE installer i instaliraš poslednji Office paket na lokalni disk. Imaš i mogućnost da koristiš Office i iz browser-a, ali to je samo kao ispomoć, ako ti treba neki dokument, a nisi za svojim računarom (zato je preporuka da snimaš na OneDrive + offline opcija). Kada instaliraš Office paket preko installer-a, ukucaš svoj username i password za Office 365 account i Office se aktivira.

Mislim da nisi najbolje razumeo da je Office 365 zapravo paket servisa i da je to isti Office kao i svaki drugi, samo dobiješ još i dodatne stvari kao OneDrive, Office Online, Office mobile, mogućnost deljenja sa još 5-oro ljudi od kojih svako može da se istovremeno loguje na 5 uređaja itd. Dakle, da imaš i PST i sve - instaliraš ga preko EXE installera i uvek ti je dostupna najnovija verzija za upgrade dok si god pretplaćen na Office 365 i koristiš to na 5 uređaja istovremeno na kojima možeš da instaliraš office.
 
Poslednja izmena:
Zašto je katastrofa?
Ja imam office365 personal već par meseci. Tu je uključen office paket, 1TB onedrive-a i 60 min prepaida na skype (koji ne važi ka srbiji :/ )

Ja ne znam o kakvoj vi sporosti pričate i šta tu ima da se vuče? Uloguješ se u svoj nalog iz browsera, skineš installer i kada on završi, dobiješ office kao da si ga instalirao iz kutije.
Dobra stvar sa office 365 je što uvek imaš najnoviji office, pa ako ti treba nešto iz novog uvek ćeš moći da koristiš /mada realno, ja koristim samo excel i onenote. Kada sam uzeo prošle godine, imao sam 2013, ali je u međuvremenu izašao 2016, pa sam njega instalirao.
Kao što neko reče i ovde je kao u 2013 onaj smooth pomeraj kursora, pa imaš utisak da sve radi u 60fps, kao neki video.
Jedna od korisnih stvari, meni barem, je to što ako je fajl sačuvan na onedrive-u, omogućena je kolaboracija (slično kao preko google drive-a).

Visio nije deo paketa. On se, valjda, uvek posebno instalirao. Ne sećam se, baš davno sam ga koristio poslednji put.
Što se tiče online verzije, ona mi deluje još siromašnija od google drive-a. Tipa, poslednji put kada sam je probao, prošle godine, nije postojao replace u excel verziji.

Office365 pretplata ti je u suštini kao Netflix ili Spotify/Deezer. Kada prihvatiš da ti ništa ne ostaje kada prekineš pretplatu (mislim da je ovo najveći problem ljudima), ali da tu istu stvar dobijaš u startu za mnogo manje para, to uopšte nije loša ponuda.

Dosta ljudi ne razume da Office 365 nije office iz browser-a, već da je dostupan installer za Mac/Windows i da je to najnormalniji Office sa dodatnim servisima. Zato se priča napamet i dezinformišu se ljudi.

Jedina glupost je da su dosta podigli cenu ove godine (mislim da je bilo 6499 RSD, a sada je oko 8000-9000 RSD za godinu dana).
 
Poslednja izmena:
Da uprostimo - to je isti Office kao i onaj koji skineš sa PirateBay-a samo je razlika u načinu licenciranja. Možeš da odabereš da snima na OneDrive ili na lokalni disk - svejedno je, ali je OneDrive jako dobro integrisan u Office paket i dobiješ 1 TB za fajlove (tj. 6x po 1 TB). Ako snimaš na OneDrive prednost je što uvek možeš da odabereš npr. folder koji je vezan za neki projekat na kome radiš i da odabereš da ti taj folder bude dostupan offline - tako ćeš uvek imati tražene fajlove na svim računarima i kada nema interneta. Ostali folderi mogu da ti budu dostupni samo online, ali to i dalje sve otvaraš iz Explore-a ili Mac Finder-a (online fajlovi imaju mali cloud ikonu)

Ne razumem kako to misliš "Word, Excel..." dostupni samo kroz Cloud? Iz Office 365 kontrol panela ti skidaš EXE installer i instaliraš poslednji Office paket na lokalni disk. Imaš i mogućnost da koristiš Office i iz browser-a, ali to je samo kao ispomoć, ako ti treba neki dokument, a nisi za svojim računarom (zato je preporuka da snimaš na OneDrive + offline opcija). Kada instaliraš Office paket preko installer-a, ukucaš svoj username i password za Office 365 account i Office se aktivira.

Mislim da nisi najbolje razumeo da je Office 365 zapravo paket servisa i da je to isti Office kao i svaki drugi, samo dobiješ još i dodatne stvari kao OneDrive, Office Online, Office mobile, mogućnost deljenja sa još 5-oro ljudi od kojih svako može da se istovremeno loguje na 5 uređaja itd. Dakle, da imaš i PST i sve - instaliraš ga preko EXE installera i uvek ti je dostupna najnovija verzija za upgrade dok si god pretplaćen na Office 365 i koristiš to na 5 uređaja istovremeno na kojima možeš da instaliraš office.


Mislio sam na to da li se koriste kroz browser ili aplikacije koje su dostupne samo kada je internet konekcija aktivna. Čitao sam posle malo, vidim da je savršeno moguće da se koristi i offline, s tim da je konektovanje na internet potrebno bar jednom u 30 dana, da bi subksripcija ostala aktivna.

Odlično zvuči to, sutra ću da uzmem. 365 Personal je 6400 dinara godišnje, a business 8.25$ mesečno, ako se uzme godišnja pretplata.
 
Poslednja izmena:
Dosta ljudi ne razume da Office 365 nije office iz browser-a, već da je dostupan installer za Mac/Windows i da je to najnormalniji Office sa dodatnim servisima. Zato se priča napamet i dezinformišu se ljudi.

Jedina glupost je da su dosta podigli cenu ove godine (mislim da je bilo 6499 RSD, a sada je oko 8000-9000 RSD za godinu dana).
Vjerovatno zato jer se mnogo više forsira 365 za biznis korisnike gdje su paketi drugačiji, te tu imamo situaciju da imamo paket koji jeste office iz browsera, a imamo paket i koji nudi offline aplikacije. :)

Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
 
Pa Office 365 Personal je i dalje 4500 din po radnjama? Svake godine ga toliko plaćam. Gde je 6400?

Koristim ga već par godina, najviše zbog 1TB OneDrivea, ali ovako imam i full office na kućnom računaru, a da ne moram da jurim crack, ključeve i sl.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je tako bilo i prošlih godina, cena na MS sajtu je uvek bila dosta veća nego retail paketi u radnjama, gde u kutiji kupiš kod kojim aktiviraš na još godinu dana.

Gledam istoriju kupovine, izgleda da je i retail cena skočila., 18/11/2017 sam kupio u Gigatronu O365 Personal - bio je 2999 din.
Prošle godine 21/11/2018 je bio 3999din, a sada je na istom mestu 4499 din.
 
Mislim da je tako bilo i prošlih godina, cena na MS sajtu je uvek bila dosta veća nego retail paketi u radnjama, gde u kutiji kupiš kod kojim aktiviraš na još godinu dana.

Gledam istoriju kupovine, izgleda da je i retail cena skočila., 18/11/2017 sam kupio u Gigatronu O365 Personal - bio je 2999 din.
Prošle godine 21/11/2018 je bio 3999din, a sada je na istom mestu 4499 din.

Ma, Home ti je je već u Gigatronu 100din skuplji nego na MS sajtu, ako to gledaš... Ne znam, ali verovatno će tako i Personal. Meni je to setovano na Auto Renew svake godine i samo mi stigne SMS iz banke da je naplaćeno.
 

Da, Personal jeste 4500 u Gigatronu. Ranije je toliko bio i na Microsoft.com sada je 6399 din.

Home je 8599 u Gigatronu i 8499 na Microsoft.com...

Ranije je Home bio oko 6500 RSD, što je sada cena za Personal na Microsoft.com. Ne znam hoće li poskupeti i Personal u retailu, ali Microsoft je skoro podigao cene za oba paketa i poslao obaveštenja korisnicima.
 
Personal licenca se mogla naći i za 2000-3000 din u G i E radnjama, dok je koštala 4500din na MS sajtu. Home licencu nikad nisam video na popustu kod nas i uglavnom je jeftinija na MS sajtu.
 
Da li se Personal može koristiti u komercijalne svrhe?

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Mislim da ne, mada ja ga koristim u agenciji već dve godine.

Pitao ove blentavce iz SBB-a (pošto sam njihov korisnik) koja je varijanta za Office 365 Business - ali nikada mi nisu odgovorili.

Ono što je zvanična cena na MS sajtu (oko 1000din po korisniku mesečno) - to mi je baš skupo, s' obzirom na to koliko ga (ne) koristimo.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Licence kaže da Personal i Home ne važe u biznis okruženju.

To praktično znači da kod kontrole SWa u nekoj firmi takav softver nije legalan.

Pitanje šta se dešava ako kući napišete neki tekst i pošalješ ga Benchu i za to dobiješ honorar.

Lično, mislim da to niko nikad neće kontrolisati.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Logujem se jutros na mom M$ live accoutu kad vidim imam komplet Office paket, cloud varijanta, wtf?
 
Izvinite sto upadam kao padobracnac u temu.
Potreban mi je Visio, neki osnovni paket, za manje od 10 dana rada u njemu. Znaci free trial me zanima samo za jedan projekat, da li imate neki link ka tome ili slicno?
 
Nazad
Vrh Dno