Šta je novo?

Ozvucenje za teretanu pomagajte!!! :)

eXeL0L

Cenjen
Učlanjen(a)
22.05.2011
Poruke
12
Poena
154
Uskoro otvaram teretanu u suterenu koji se sastoji od 2 prostorije jedna je ~16x8(120-130m2) druga ~8x5(40-45m2) metara, visina je izmedju 2.3-2.5m kako gde. Muziku bi pustao preko racunara. Sto se jacine i kvaliteta tice ne treba mi nista preterano posto ce biti samo teretana bez grupnih porgrama, u obe sobe bi isla ista muzika. Uglavnom treba mi neka ekonomicnija varijanta. Obisao sam par radnji u Novom Sadu i dobio skroz razlicite ponude (iskreno ne znam ni da procenim sta je bolje) varijante sa pojacalom i bez. Ukoliko neko ima neki bolji predlog od ovih koje sam napisao slobodno recite. Unapred zahvalan

1.MPA 600 razglasno pojacalo 250w 4Ohm
1 par NB 400w zvucne kutije 10cm bele
2 para NB 500w zvucne kurije 13cm bele + svi kablovi i prikljuci potrebni 59000 din

2.ULG 800 pojacalo
ARTX-200 zvucnici 3 komada + svi kablovi i prikljuci potrebni 74500

3.SPX160A 3 komada + svi kablovi i prikljuci 80000
http://prntscr.com/9ob1gc

imao sam jos jednu ponudu koja je drasticno losija a izadje oko 55000 (to sam uspeo i sam da skontam)
Iskreno voleo bih ako bi mogao da uklopim nesto za do 500 eura Hvala jos jednom
 
Znaš da ce ti se komšije iznad jako žaliti, tako da ne petruj :) ps gde će biti?
 
U kojoj god teretani da sam bio (a bio sam u dosta njih, i idem vec dugo dugo), imali su ogromne zvucnike i besno pojacalo... I nikada,ali nikada nije pustana glasna muzika... Uvek na minimumu... Tako da,ne bacaj pare na neko izivljavanje, kontam da mozes da nadjes ok pojacalo i kutije za plafon 200e. Skoro prodao moj drugar za manje pare nesto sto bi moglo i za manju svadbu da se koristi, a zamisli tek za teretanu...
 
Ne bacaj pare preko tih firmi, to je pljacka. U teretani ti i onako treba muzika dovoljno "jaka" da moze normalno da se razgovara i da se ne cuje kako snagatori stenju :).
Neko pojacalo sa izlazima za 2 para zvucnika gde vezes po 2 zvucnika u svakoj prostoriji i bice vise nego dovoljno. Ako naletis na neko pojacalo gde mozes po zonama da podesavas jacinu zvuka jos bolje.
 
dajte neki link sa predlog gde da uzmem tako nesto :) Hvala

a to za besna pojacala i zvucnike ja sam skontao da ovi hoce da mi uvale nesto sto moze u nekom glasnijem kaficu da bude... meni je u sustini samo da se malo smanji zvuk lupanja i da ima neka muzika i da nije bas pretiho
 
Nisi napisao da li mora novo i da li mora iz prodavnice?

Na KP se nadje sasvim dobrih polovnjaka risivera da uzmes dva komada :)
JBL Control One par novih izadje 150 eur, polovni za osetno manje.

Ovo sto ti nude su dobre sprave, ali mislim da nisu za ono sto tebi treba.
 
Poslednja izmena:
e ne mora iz prodavnice
a novo ili polovno iskreno mozda bolje novo jer se ne razumem u zvucnike pa da nebi dobio nesto sto je pri isteku roka trajanja
 
Uzmi polovne z5500. Odlicni za tako nesto, da ne arcis krstene zvucnike i pojacalo.
 
ako kupujem pojacalo i zvucnike kako ja uopste da znam koliko zvucnika moze da se nakaci na odredjeno pojacalo?
kako da znam da li su zvucnici prejaki za pojacalo koje uzmem? pokusavam da skontam kako se gleda ali mi bas i ne ide :/
Hvala
 
danas su mi ljudi rekli da ne mogu da nakacim pojacalo bez mixete na racunar? :/
 
Taj sto ti je rekao je bas neki dokazan strucnjak :wall:.
 
U dve teretane u kojima sam bio u svakoj prostoriji je jedan satelit manjih dimenzija i vrlo je glasna muzika. Hoću reći, mislim da ti ne treba neki bes i ludilo. Čini mi se da i ostali to misle.
 
Ma bre uzmi GENIUS SW-HF5.1 6000 model kosta 170 evra i cepaj, rasporedis ih nakacis na komp i miran si, i ovako vecina dolazi sa svojom muzikom sluskama i ne zanima ih sta ti pustas.
 
Na ta snagaska pojacala koja su ti preporucili u prvom postu ne bi trebalo povezivati racunar bez miksete.

Ili uzmi racunarske zvucnike ili stogod polovno/novo sa KP. Imas prodavaca iz NS, ako bas zapnes mozemo otici zajedno.
 
Може и комп да укључи јер миксета у принципу служи као претпојачало са више улаза али је вероватно савет дошао од оних који су то понудили па да буде у пакету. Још ће они да се сете. ;)

Та појачала ваљда имају класичне line in ... улазе са стандардним карактеристикама.
 
Hvala svima na komentarima i milanu sto mi je poslao u inbox sta da uzmem :)
 
kako se povezuju 2 pojacala na komp jer treba neki razvod da se kupi ili?:) Hvala
 
audio-splitter.jpg


ide ovako, ili da iz jednog pojacala preko line out povezes na drugo pojacalo

Kablove uzmes u tehnotroniku tu u Brace Ribnikar. Uslikaj samo pozadinu oba pojacala za svaki slucaj.
 
Novi Sad. Hvala :))
Novi uredjaji su ti znatno skuplji..tako da ako trazis po radnjama tu bez 200e nema pojacala..
Ja bi ti preporucio polovno i to nekog iz novog sada da mozes da vidis i cujes.ugl ovi ozbiljniji imaju po par primeraka od svega na lageru.jer preko oglasa ako ne znas sta tacno trazis neces se snaci..pojacalo za tu namenu od 50 do 100e bez problema ili mozda stereo receiver tako da imas i fm..2 para zvucnika i to je to...mislim da do 250e mozes da se uklopis..
 
Nazad
Vrh Dno