Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Kupio sam pre nešto manje od mesec dana na Aliexpress-u mesečnu 4k pretplatu za nešto ispod 3$ i vidim da na tom nalogu ima 5 spotova, a ne 4.
Sad mi nije jasno, kako može da ima 5, ako porodični 4k Netflix nalog ima 4 slota (sa cenom od 12€).

Jel ima neko predstavu kako je ovo urađeno? Da se ovajdimo i mi :D
 
Baš 5 profila, ili 4 plus jedan kids? Kids je svugde peti profil, nezavisno od ostalih
 
5 profila može da se napravi, a istovremeno max 4 osobe mogu da gledaju sadržaje.
 
U vezi VPN, uzeo sam radi probe pre mesec dana Surfshark. Za sada radi dobro, bar za US servere koje sam probao.
 
Ako neko hoce ima jedno slobodno mesto u grupi za 4K Netflix.

350 mesecno...
 
Ni Nord nije bez problema, imam ga i često neće da se konektuje na USA servere. Na UK hoće skoro uvek pa je dobar backup ako ne želi da se nakači na USA.
Nord ima svoj dns kod koga netlix radi bez problema uvek i u svakom trenutku, nem ašta da se kačiš bilo gde
 
Ako hoćeš da gledaš nešto što je dostupno samo u USA, moraš da budeš konektovan na USA server. Ako hoćeš da gledaš nešto što je dostupno samo u UK, moraš da budeš konektovan na UK server,...
Da uvek radi nije tačno, mislim uvek radi ali ponekad neke popularne zemlje nisu dostupne, pa samo možeš da secnakačiš na neki server u Beogradu ili Bosni, Albanijuli, Rumuniji....
 
Ja bih rekao da @renne priča o "SmartDNS" varijanti... a i tu ima da se bira koju državu režiš :)
 

Prilozi

  • Snimak ekrana 2021-07-25 210224.png
    Snimak ekrana 2021-07-25 210224.png
    14.8 KB · Pregleda: 48
Neko slobodno mesto za 4K?
 
Kada pokušam da napravim argentinski nalog, traži potvrdu sa argentinskim brojem? Ima li rešenja? Prolazi li argentnski e-sim?
 
Kada pokušam da napravim argentinski nalog, traži potvrdu sa argentinskim brojem? Ima li rešenja? Prolazi li argentnski e-sim?
A što ovo radiš, zbog besplatnog meseca?
Čak i da prođe argentiski e-sim, tvoja srpska kartica neće proći.
 
Zbog cene, ali nisam znao da i kartica da bude njihova... Ništa onda.
 
Kada pokušam da napravim argentinski nalog, traži potvrdu sa argentinskim brojem? Ima li rešenja? Prolazi li argentnski e-sim?
Ja sam uradio ovako: napravio obični srpski račun po regularnoj ceni i potvrdio srpski broj telefona. Potom sam otkazao pretplatu i čekao da prođe tih mesec dana da skroz istekne. Kad je pretplata istekla, upalio turski VPN i reaktivirao pretplatu po turskim cenama, oni su jeftiniji i od Argentine (Premium). Basic paket je 350 din, Standard 470 din, Premium 640 din. Tako je meni, a i mnogim drugima uspelo.
 
@jacemurry222

Aha, znači ne mora novi nalog da se pravi? Pošto sada već imam domaći nalog, treba da idem na cancel membership? Da li istog trenutka ne mogu više da gledam ili mi ostaje netflix do 16. (tada mi ide plaćanje)? Ako mogu do 16. Pretpostavljam da 17. neće moći da se gleda, i onda mogu da dodam novu karticu? Ako koristim VPN, onda će biti cena kao u državi koju odaberem?

Izvini što smaram ovako, ali ako sestra ne bude mogla da gleda jedan dan, ima da mi se penje na glavu kako nešto ne radi, lakše mi je da se unapred informišem.
 
@jacemurry222

Aha, znači ne mora novi nalog da se pravi? Pošto sada već imam domaći nalog, treba da idem na cancel membership? Da li istog trenutka ne mogu više da gledam ili mi ostaje netflix do 16. (tada mi ide plaćanje)? Ako mogu do 16. Pretpostavljam da 17. neće moći da se gleda, i onda mogu da dodam novu karticu? Ako koristim VPN, onda će biti cena kao u državi koju odaberem?

Izvini što smaram ovako, ali ako sestra ne bude mogla da gleda jedan dan, ima da mi se penje na glavu kako nešto ne radi, lakše mi je da se unapred informišem.
Možeš odmah da otkažeš pretplatu, a i dalje ćeš moći gledati do 16.8.
Onda kad istekne i više ne budeš mogao da gledaš, upališ VPN i ideš na ponovno aktiviranje, izabereš paket (cene će ti biti prikazane u TL). I tako aktiviras paket po turskim ili argentinskim cenama. Ne moraš dodavati novu karticu, bit je u tome da i dalje ostane tvoja stara kartica na računu. Nećeš moći dodati novu s VPN-on.
 
Gledaš do kada traje pretplata, nevezano kada si otkazao
 
Super, hvala na odgovorima.
 
Možeš odmah da otkažeš pretplatu, a i dalje ćeš moći gledati do 16.8.
Onda kad istekne i više ne budeš mogao da gledaš, upališ VPN i ideš na ponovno aktiviranje, izabereš paket (cene će ti biti prikazane u TL). I tako aktiviras paket po turskim ili argentinskim cenama. Ne moraš dodavati novu karticu, bit je u tome da i dalje ostane tvoja stara kartica na računu. Nećeš moći dodati novu s VPN-on.

Dobra fora.
Znači ako je kartica memorisana Netflix će skinuti novac nevezano za geo lokaciju prilikom reaktiviranja naloga?
U Turskij i Argentini jefitinje nego kod nas?
 
Ispada nesto manje od 8€ za premium ili 4k, kako li se zove.
 
Dobra fora.
Znači ako je kartica memorisana Netflix će skinuti novac nevezano za geo lokaciju prilikom reaktiviranja naloga?
U Turskij i Argentini jefitinje nego kod nas?
Da. Bitno je da je domaća kartica memorisana. Prilikom reaktiviranja sa uključenim VPN-om, Netflix će početi skidati iznos koji plaćaju u Turskoj ili Argentini, u zavisnosti na koju si se državu povezao.
Da, u Turskoj je puno jeftinija pretplata nego kod nas. Premium 4K paket je 640 dinara (5.40€ ili 54.99 turskih lira). Basic paket 2.50€.
Ispada nesto manje od 8€ za premium ili 4k, kako li se zove.
5.50€ za 4K nalog preko TR adrese.
 
A koji iznos ti posle skida? Kada istekne mesec dana Turske naplate?
 
Mislim da ta razlika zavisi najviše od kursa lire, koja je malo-malo u bunaru... Praktično Netflix updejtuje mesečnu cebu na 11e iskaže je u lirama i do momenta plaćanja taj iznos u lirama vredi 6,5e.
 
Nazad
Vrh Dno