Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Nije to bas pametno, jedino da svako uploaduje autorski titl. Ovako ima prostora za nekakvu tuzbu.
 
Imam problem sa registracijom na NETFLIX. Region mi je Srbija pre svega da napomenem ali i dalje imam opciju da instaliram aplikaciju, imam lg 47lb650v i nailazim na problem kada se registrujem i unosim code Visa kartice, naime posle treće cifre dugme Next nestane i nemam opciju a šifra mi ima 4 broja. Nadam se da sam dobro objasnio ukoliko je neko imao takav problem molio bih za savet.
Da nije problem u regionu? Nisam hteo da menjam jer nemam vremena da opet nameštamo kanale redom...


Ukoliko mislis na kod posle unosenja broja kartice, ne unosi se pin koji je cetvorocifren, vec trocifreni broj sa poledjine kartice (na nekim internet karticama je napred, a na kreditnim/debitnim pored polja za potpis na poledjini).
 
Kako to funkcioniše sa profilima, mogu da se koriste sa različitih IP adresa istovremeno ili ... ?
 
Nije potrebno nikakvo zezanje oko podešavanja Netflix app-a na Samsung Smart modelima. App je dostupan i u našem Store-u. Moj je F5500 i htedoh i ja da cackam te settinge i cake, al reko da proverim, bio je taj novi update. Kad ono app nalazi preko search bar-a.

Ja nisam nikako uspeo da nadjem netflix app na mom samsungu h7000?
 
A zar nemate neki browser u tim pametnim televizorima, cemu eeeeps?
 
Nije potrebno nikakvo zezanje oko podešavanja Netflix app-a na Samsung Smart modelima. App je dostupan i u našem Store-u. Moj je F5500 i htedoh i ja da cackam te settinge i cake, al reko da proverim, bio je taj novi update. Kad ono app nalazi preko search bar-a.

Ne znam kakvo je sada stanje ali prvog dana nije bilo Netflixa kad je Srbija izabrana zemlja.
 
Meni preko browsera na TV ne radi, traži silverlight mislim.
 
Pa naravno. Traži ili njega, ili da browser podržava DRM preko HTML 5.
 
Imam samsung 4500 i netflix je preinstaliran. Radi odlicno
 
Jel neko uspeo da napravi mna IPAD-u da radi? Cro nalog, al ne ide, imam da ga kao skine kao app ali kad klikneš GET, kaže Not Available...
 
kvalitet.png


Ko hoće američku verziju u kojoj postoji i house of cards treba da zameni DNS samo - https://tvunblock.com :)

slmkwXJ.jpg



1. Skinite ovaj chrome dodatak:
https://chrome.google.com/webstore/detail/super-netflix/aioencjhbaolepcoappllicjebblphoc/related

2. Skinite srpski titl na nekom od ovih sajtova:

titlovi.png


3. konvertujte ga u DFXP na http://subflicks.com

4. Desno u gornjem ćošku kliknite na prvo dugme i učitajte titl. (može i kombinacija CTRL + ALT + SHIFT + T)

5. Uživajte
 
Poslednja izmena:
Ako se zameni DNS da li se gube postavke u tv-u u smislu redosleda kanala i sl. i ukoliko vratim na prvobitno stanje da li ostaje kao pre promene?
 
Poslednja izmena:
NA TV-u već nisam probao, ja preko računara i tu gledam ili samo prevučem na tv ...
 
Pa i ja gledam preko pc-a i prevucem na tv kao i svaki film.
 
I ja sam zainteresovan da podelim sa još trojicom jedan premium nalog. Da li bi to moglo da funkcioniše ako ja namestim da gledam finsku, drugi američku, treci srpsku verziju?
 
Jel neko uspeo da napravi mna IPAD-u da radi? Cro nalog, al ne ide, imam da ga kao skine kao app ali kad klikneš GET, kaže Not Available...

Isti problem sam i ja imao na Cro AppStore pa sam skinuo sa US (imam dva acc bas zbog ovakvih stvari).
 
Mene zanima da li npr. 2-3 korisnika mogu koristiti isti account.
Rodbina u SWE mi ima Netflix i tamo sam krajem mjeseca, pa kontam ako može da se pođonim, samo naravno ne bi da oni imaju neki problem ili da im neko suspenduje acc.
 
Naravno da moze, u okviru 1 naloga mozes imati nekoliko profila, za svakog korisnika odvojeno. Samo gledajte da ne prekoracite broj istovremenih uredjaja online, ako je tako nesto uopste moguce.
 
Znaci moraju da se skupe ljudi sa istog podrucja tj ljudi koji bi gledali sadrzaj sa odredjenog podrucja.
 
Nije ni to istina, sinoc sam gledao House of Cards uz pomoc Hola plugina za Chrome (izasao u US), dok je drugar ovde normalno gledao bez Hola, na istom nalogu.
 
Naravno da moze, u okviru 1 naloga mozes imati nekoliko profila, za svakog korisnika odvojeno. Samo gledajte da ne prekoracite broj istovremenih uredjaja online, ako je tako nesto uopste moguce.
Da, ali hoću li moći po povratku kući nastaviti gledati preko njihovog naloga, jer oni su u SWE, a ja u BiH, kontam zbog IP adresa jer su različite da ne bude neki problem
 
^Istina je ono sto Falcon kaze. Probacu ja veceras pre hole da vidim kakva je ponuda na ostalim zemljama.
 
Poslednja izmena:
Ako se zameni DNS da li se gube postavke u tv-u u smislu redosleda kanala i sl. i ukoliko vratim na prvobitno stanje da li ostaje kao pre promene?

Ubacivanje i menjanje DNS servera na televizoru nema veze sa postavkama i redosledom TV kanala, tako de nemas tu brige, to su samo postavke za internet koje mozes menjati a posle i vratiti. Postavke kanala ce se resetovati jedino u slucaju kad na televizoru promenis region (na UK na primer) ako nemas kojim slucajem Netflix aplikaciju.

Da li bi to moglo da funkcioniše ako ja namestim da gledam finsku, drugi američku, treci srpsku verziju?

Moze, provereno. Netflix nalog je jedinstven za sve regione i mozes s njim da se logujes iz bilo koje zemlje. Tako da je svejedno da li gledas iz Srbije ili ti je namesten DNS proxi da si kao u Americi, Finskoj ili gde god tako da bez problema svako od svuda moze da gleda u isto vreme, naravno broj ljudi tj uredjaja koji mogu istovremeno da gledaju zavisi od paketa koji imate - za dvoje ili onaj najskuplji za cetvoro.

Da, ali hoću li moći po povratku kući nastaviti gledati preko njihovog naloga, jer oni su u SWE, a ja u BiH, kontam zbog IP adresa jer su različite da ne bude neki problem

Moze, kao sto rekoh nalog je jedan jedinstven i vazi za bilo koji region i bilo koju ip adresu. Bitno je samo da ne prekoracite broj osoba - tj uredjaja koji istovremeno gledaju u skladu sa paketom koji imate. Jedino sto ce oni u Svedskoj imati svedsku ponudu, a ti ako gledas iz BIH (ako ne koristis neki proksi) ces imati ponudu programa za BIH.



Ako je uplacen paket za dva uredjaja moze se gledati s jednim nalogom na dva uredjaja istovremeno sa bilo kog mesta. Ako npr imate paket za dva uredjaja i dvoje gledaju istovremeno sa bilo kojeg uredjaja nebitno, kada se istovremeno neko jos uloguje i na netflix preko kompa, bice dostupan sajt, podesavanja i da prelistava sadrzaj ali nece mozi da pusti play posto se vec koristi na dva uredjaja trenutno. Znaci bitno je samo da u isto vreme moze da ide film, serija, samo na onoliko uredjaja koji je paket, a nebitno odakle i sta gledas. Kod netflixa je dobro to sto (za sada) ne postoji "americki" , "kanadski", "srpski", itd nalog, vec je jedan nalog jedinstven za sve bez obzira ko ga je i gde otvorio, a ponuda se menja samo u zavisnosti odakle si se prikacio (ili si s dns proksijem isfolirao da si od nekud:)
 
Poslednja izmena:
Imam dva pitanja pa ako neko moze da mi odgovori:

1. Kako da podesim hd kvalitet snimka? U opcijama sam ukljucio high quality. Znaci da sad sta god da pustim ide u hd ako postoji?
2. Dali postoji neka aplikacija za windows 10 ili se netflix koristi iskljucivo koristi iz browsera?

Hvala
 
Nazad
Vrh Dno