Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Izvinjavam se, moram da pitam zasto bi ih bojkotovali, Izuzetno posteno rade svoj posao. Daju ozbiljan program. Nasih titlova je konacno sve vise i vise. I ima dovoljno pordzanih uredjaja koji daju i 4K full sadrzaj. Zar zaista mislite da se milion kineskih Andoid boxova biti certificirani za 4K Netflix sadrzaj. Iskreno nema sanse. Svakako zasluzuju svaku paru mesecne pretplate.
Treba ih bojkotovati zbog anti-consumer politike.

Zasto bi svaki uredjaj morao da ima njihov sertifikat i zasto ne zele da saradjuju sa proizvodjacima hardvera? Sta ih kosta da testiraju uredjaje za koje ih proizvodjac kontaktira? Ljudske i finansijske resurse imaju, nesto drugo je u pitanju. Treba da im bude u cilju da na sto vise uredjaja njihova aplikacija bude dostupna, a ne da saradjuju samo sa velikim igracima.

Druga stvar, kvalitet strima za pojedine serije je drasticno oboren, a cena je ostala ista. Imam utisak da je 1080p Web DL sa torrenta bolji od njihovih strimova za pojedine serije, na 4K TV-u sa 4K paketom i boxom koji podrzava Netflix.
 
Ti to pozivaš na bojkot?:D
Pa možda na benchmarku i skupiš nešto ljudi... Mada sam siguran da nas i ovde ima dosta koji mislimo da zaslužuju svaku paru mesečne pretplate!
Meni je cena Netflix-a simbolična, dok (upravo popunih benchmark anketu) 10 eur godišnje da ne bi gledao reklame na benchmarku nije simbolično, da ne spominjem tek "simboličnih" 30 i više eur... Da me neko ne shvati pogrešno, ok je to cifra za nekog ko ima platu 1000+ eur (ja svakako ne bi ni tada dao toliko), ali nazivati to "simbolično" je čisto obezvređivanje mog novca, tj. uvredljivo. Hoću da kažem, čak i kad bi hteo/mogao/želeo da platim, ne bih zbog tog "simbolično"
 
Poslednja izmena:
^^ ne znam kako stoje stvari sa M1 procesorima, sa onog izvora linkovanog navodno je intel bio ograničavajući faktor.
Pre čega ili iz čega si gledao Netflix u 4k na MacOS-u?

Na M1 sam gledao, ali otkazao 4K paket skoro, pa ne mogu da proverim sada i potvrdim ponovo :)

Istražio sam malo sinoć, izgleda samo apple uređaji sa t2 čipom mogu, koji koriste Big Sur, ali i to nije kod svih. Čak i neki sa M1 nisu mogli, neki jesu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A, dobro, komentari na klix-u su inače, nevezano za temu, u najmanju ruku živopisni, pogotovo ako je politika u pitanju...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zdravo, kakva je situacija trenutno sa deljenjem naloga na različite kontinente? Prijatelj mi živi u USA, a plaća premijum nalog, gleda netflix samo na jednom tv pa mi je predložio da ja koristim nalog u Srbiji. Ja sam mislio da se logujem na dva TV i da napravim još dva profila, da li to može? Da li bi imao USA izbor serija i filmova ili bi se to lokalizovalo zbog moje IP adrese?
Hvala.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Bez problema možeš koristiti, znam nekoliko takvih što su se nakačili rodbini sa one strane bare i nemaju problema.
Ti bi gledao lokalizovan sadržaj.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A, dobro, komentari na klix-u su inače, nevezano za temu, u najmanju ruku živopisni, pogotovo ako je politika u pitanju...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ma meni je fascinantno da na bilo koji clanak taman o nekom jelu i kuvanju oni ubace politicke komentare

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Koji vpn koristiti za Netflix, ima par njih ali tipa 10gb, to ode čas? Mislim da li ima neki free

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Malo je 10 GB, meni EON TV pojeo 1.3 GB za pola sata gledanja preko VPN. Danas uzeo Windscribe lifetime za oko 4 dolara na plati.ru, Rus garantuje 4 meseca rada. Videcemo hoce li ga ugasiti pre tih 4 meseca.
 
Sramota je sta rade sa sertifikatom, za obican striming servis kao i desetine drugih, oni licno treba da "sertifikuju" uredjaj.

Ima i dokaza da ne zele da saradjuju sa odredjenim proizvodjacima Android box-ova:
https://androidpcreview.com/netflix-hd-android-tv-box/

Treba ih bojkotovati :)
Pogledajte prilog 295728

Nece da podrze uredjaje koji ne nude podrsku svojim korisnicima, nista neobicno. Zato MiBox i Fire TV 4K rade odlicno u 4K HDR. Mene za crni petak fire tv 4k sa slanjem izasao oko 40 evra pritom me zakinuo Amazon. Kod nas Mi Box S ima za slicne pare. Zasto kupovati no name uredjaje za streaming? Zbog 10-15 evra ustede?
 
No name uredjaje?

Imam Mi Box S koji podrzava Netflix. Imam i Mi TV 4s koji ima identican sistem i bolji hardver, a ne podrzava Netflix.

Prave se pametni sto se uredjaja tice, moze im se zbog baze korisnika. Zato kazem treba ih bojkotovati, sta njih briga na kojim uredjajima ce se gledati.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Još kad bi omogućili Netflix na EON boxu, ali računam da je slaba vajda, možda SBB računa da im je Netflix pretnja.
 
Ja sam kupio TV koji se zove coocaa i ima full android tv, 9z plus je dizajn baš lep. Out of the box netflix, prime i youtube. Ni na poklon više ne BiH uzeo uredjaj koji ne podržava.

Uzeo i mi stick za.decju sobu

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Coocaa jr u stvari Skyworth odnosno kod neki modeli Tesla sa prefiksom S posle oznake za dijagonalu.
 
Jedan mali off:

Jel uspeo neko kod nas da aktivira Disney+ ? Imam 1 mesec free kod, međutim ne prolazi mi dodavanje kartice, čak ni kad probam PayPal kao sredstvo plaćanja.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ne možeš aktivirati, niti se registrovati na Disney+ sa teritorije Srbije kao što nekada ni na Netflix nismo mogli.
 
Ako se koristi vpn, da li prolazi registracija sa srpskom karticom? Ili PayPal nalogom na srpsku adresu (sa srpskom karticom)?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ako se koristi vpn, da li prolazi registracija sa srpskom karticom? Ili PayPal nalogom na srpsku adresu (sa srpskom karticom)?

Ne verujem. Kartica mora biti izdata u zemlji iz koje se plaća. Mislim da su neki koristili Apple pay uz VPN pa je to prolazilo.
Malo smo otišli u off topic.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ako se koristi vpn, da li prolazi registracija sa srpskom karticom? Ili PayPal nalogom na srpsku adresu (sa srpskom karticom)?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Ne možeš sa našom karticom. Ja sam uzeo Disney + nalog preko Aliexpressa i onda preko VPN-a pristupaš sadržaju.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Može sa našom karticom, napisaću kasnije kako.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne možeš sa našom karticom. Ja sam uzeo Disney + nalog preko Aliexpressa i onda preko VPN-a pristupaš sadržaju.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Koliko košta na Ali-u? Ja bih uzeo mesec dana da probam. I ako moze link. Ja sve što sam našao je 25USD plus.
 
Poslednja izmena:
Koliko košta na Ali-u? Ja bih uzeo mesec dana da probam. I ako moze link. Ja sve što sam našao je 25USD plus.
Ja sam uzeo ovde https://a.aliexpress.com/_msy2xNT
Košta ti manje od 5 usd za tri meseca, ja sam uzeo godinu dana za 9 usd.
Radi mi već 3 meseca bez problema, isto je deljen nalog kao što se deli Netflix.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno