Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Šta konkretno nema a da je na spisku? Par stvari, nemoj većinu to je oko 500 naslova.
 
Da to je truba.

Meni lično i ne smeta, ali se supruga non-stop žali, pa se na kraju sve svodi na to da neki film/serija koju je zapratila na Netflixu, a nema srpskih titlova, ja moram poručivati iz narodne kuhinje, pa skidati titl... Smaranje...

Koliko ja znam Netflix nama opciju za ubacivanje eksternih titlova?
Koristis li kodi? To ti je najbolje resenje. Napravis nalog na titlovi.com i opensubtitles i onda kada pustis neki film preko netflix adona rucno pretrazis titlove. Ove je prakticnije jer ne moras da konvertujes te prevode...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristis li kodi? To ti je najbolje resenje. Napravis nalog na titlovi.com i opensubtitles i onda kada pustis neki film preko netflix adona rucno pretrazis titlove. Ove je prakticnije jer ne moras da konvertujes te prevode...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Hvala, podesim sve i uredno ulazim u Netflix iz Kodia, mogu da biram seriju / film, ali pri pokušaju puštanju videa iskače mi upozorenje da video ne mogu pustiti jer mi nedostaje InputStream Adaptive...

Probao sam da ga instaliram i kroz Addons > My Add-ons > Videoplayer InputStream i tu uopšte nemam adaptive samo RTMP Input, i direktno iz zip fajla skinutog sa GitHuba, ali neće...

Jednostavno ima samo RTMP Input.

Da napomenem koristim najnoviji Balkan Green Leila, što je možda i uzrok problema...
 
Nije sjajno ali moze da se pogleda po nesto, uglavnom vuce titlove sa opensubtitles.org i implementirani su u plejer.
Radi na android platformi

8ecf2cb64e1baa8b009806945be18d8e.jpg


Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Na cist kodi instaliraj netflix.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Na cist kodi instaliraj netflix.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

To radi, malopre sam probao...
Tačno sam znao da je do Green builda...
Sad jedino moram da se cimam da se registrujem na titlove.rs i opensubs, jer to na Green buildu dolazi u okviru njegove registracije...

I da gospođu ponovo obučavam jer je navikla na interfejs Greenbuilda... :)


EDIT:
Ja koristim substital dodatak za chrome, nemam pojma za android.
Zaboravih da potvrdim da na PC radi ova varijanta koju je FM Balkan predložio.

Za sada mi je PC Netflix+Touch VPN podešen na USA+Substital najbolja kombinacija jer da je bar duplo više naslova nego Netflix Srbija (ako ne i više), a ima i prevoda...
 
Poslednja izmena:
Hvala, podesim sve i uredno ulazim u Netflix iz Kodia, mogu da biram seriju / film, ali pri pokušaju puštanju videa iskače mi upozorenje da video ne mogu pustiti jer mi nedostaje InputStream Adaptive...

Probao sam da ga instaliram i kroz Addons > My Add-ons > Videoplayer InputStream i tu uopšte nemam adaptive samo RTMP Input, i direktno iz zip fajla skinutog sa GitHuba, ali neće...

Jednostavno ima samo RTMP Input.

Da napomenem koristim najnoviji Balkan Green Leila, što je možda i uzrok problema...

Malo kasnim sa odgovorom, vidim da si i sam nasao resenje. Da bulid-ovi cesto znaju vise da odmognu nego da pomognu. Ja isto preporucujem cist kodi i malo muke oko podesavanja kada jednom podesis radi super.

Sto se tice koristenja, mislim da je jako lako, treba suprugu bukvalno da naucis da u par klikova nadje odg prevod na ova dva sajta kroz kodi meni.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Još samo treba napomenuti situaciju kad je u pitanju kvaliteta slike, u koliko android box ima odgovarajuće licence onda je sve OK ali ako nema, a to je većina, onda je kvalitet slike na Netflix add-onu SD.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Znači na mi box s je 4k? Moraću i ja da probam ovo preko kodija...

Edit: da li se vidi da je konekcija preko Kodija? Drugar koji mi je dao pristup nalogu je stranac a njemu je Kodi sinonim za nelegalno (pokušao da objasnim ali neće čovek da prihvati), ne bih da ostanem bez poklona.
 
Poslednja izmena:
Da, Mi Box S, Nvidia shield, Fire tv stick 4K, Apple tv box, Roku, su podržani za Netflix. Kod ostalih samo SD rezolucija. Bilo je priče već na forumu o ovome, i tamo u temi o Kodi-ju i add-on-ima!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na Mi Box S Netflix radi besprekorno. Upravo zbog njega sam i kupio box.
 
Da radi i meni na mi box s odlično, ali bih probao preko kodija zbog mogućnosti ubacivanja titlova.

Jedino me brine ovo da li vlasnik može da vidi da gledam preko kodija, to bi verovatno vodilo tome da ostanem bez pristupa. Ako može taj info bio bih zahvalan. Inače ne bi da čačkam mečku.
 
Koji vpn koristiti za Netflix, ima par njih ali tipa 10gb, to ode čas? Mislim da li ima neki free

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Napisao sam bukvalno tri posta iznad tvog, ja koristim TouchVPN, to je add on za Chrome...

Ima pristojan broj najbitinijih zemalja u ponudi, nema ograničenja, i ne usporava mnogo...
 
Care, koji vlasnik?
Vlasnik naloga netflix moze da vidi sve sta koji profil gleda.
 
Da radi i meni na mi box s odlično, ali bih probao preko kodija zbog mogućnosti ubacivanja titlova.

Jedino me brine ovo da li vlasnik može da vidi da gledam preko kodija, to bi verovatno vodilo tome da ostanem bez pristupa. Ako može taj info bio bih zahvalan. Inače ne bi da čačkam mečku.


Netflix gledam preko zvanicne aplikacije i preko kodija na Sony android tv-u. Kad se ulogujem preko browsera u recent device streaming activity pise samo uredjaj, a ne dali se gleda preko kodija ili aplikacije. U viewing activity ima samo sadrzaj sto sam gledao preko zvanicne aplikacije, a ono sto je preko kodija toga nema.
Takodje kad udjem u kodi mogu da nastavim da gledam ono sto sam gledao preko app, ali kad udjem posle u app ne mogu da nastavim ako sam poceo nesto da gledam u kodiju, u kodiju mogu da nastavim. Tako da netflix vidi samo aktivnost uredjaja, a ono sto sam gledao preko kodija ne registruje dok iz app registruje.
Nadam se da nisam bio previse konfuzan i da ti je od pomoci :)
 
:D
Ili jednostavno rečeno, ne može se vidjeti da li neko koristi Kodi, vidi se samo uređaj!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, znam za ESN...

Još jedno pitanje, može li se netflix preko kodija povezati sa Traktom?
 
Izvinjavam se, moram da pitam zasto bi ih bojkotovali, Izuzetno posteno rade svoj posao. Daju ozbiljan program. Nasih titlova je konacno sve vise i vise. I ima dovoljno pordzanih uredjaja koji daju i 4K full sadrzaj. Zar zaista mislite da se milion kineskih Andoid boxova biti certificirani za 4K Netflix sadrzaj. Iskreno nema sanse. Svakako zasluzuju svaku paru mesecne pretplate.
 
Neko koristi Netflix na macbook-u? Kakav je kvalitet snimka kod nas? 4K me zanima..

Faktički, ne postoji mogućnost da na Mekovima gledaš Netflix u 4k formatu.
Safari 1080p, mislim da i Chrome izvlači toliko

Naslov je klasičan klikbejt, ali je u ostatku članka delimično pojašnjeno gde je problem

https://www.howtogeek.com/412033/how-to-watch-netflix-in-4k-on-a-mac/

p.s zamisli moju frustraciju sa iMac-om i 5k ekranom [emoji2371]

Sva sreća tu je TV LG 4k sa oficijalnom aplikacijom.
 
Otkazao sam 4K paket ali je radio normalno na M1 mac-u u 4K dok sam imao pre par sedmica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^^ ne znam kako stoje stvari sa M1 procesorima, sa onog izvora linkovanog navodno je intel bio ograničavajući faktor.
Pre čega ili iz čega si gledao Netflix u 4k na MacOS-u?
 
Nazad
Vrh Dno