Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

hvala momku sto je napisao za lg tv..uk...uspeo sam iz prve,i upisao nalag devojke iz danske...sve radi kao kod nje,samo sto ona gleda preko sony bluray uredjaja...posto sam se igrao tamo pre mesec dana,sve sam pregledao i video...Vidim da se i hvali danski netflix,necu cackati nista za sad sa proxyjem americkim...ostaju samo titlovi se probati ubaciti,ali ne mari...znam i engleski i dosta danskog...pozdrav svima i hvala
 
Mogli bi možda i mi ovde da se dogovorimo pa da delimo nalog. Ja bih recimo na to pristao.

Poslato preko mTalk
 
Na temu Netflixa u Srbiji, rekao bih samo i da je sa sve titlovima na ćirilici, svim naslovima isti dan kad se pojave u bioskopu, opet bi mi našli razlog da skidamo džaba, jer je ne znam u Danskoj to 100-ti deo plate a kod nas 20-ti itd. Imamo primera koliko hoćeš, počev od jailbreakovanih Iphone-ova od 600 evra gde se skidaju krekovane aplikacije od 3 dolara pa na dalje...

To stoji, ali nama koji imamo mogucnosti i zelje da platimo bi znacilo da dobijemo uslugu na istom nivou kao Amerikanci za isti novac.
 
Mogli bi možda i mi ovde da se dogovorimo pa da delimo nalog. Ja bih recimo na to pristao.

Poslato preko mTalk
Dogovorite se, zasto da ne. Talite se po cetvorica i picite. 3e mesecno vec nije nista. Jednom mesecno se nadjete, popijete kafu, pivce, ispricate se, date pare tom jednom da produzi i svima do jaja ;)
 
A sto 4 naloga, ne kapiram, zasto ne bi svi isti koristili?

Sent from mTalk
 
misli se 1 nalog, 4 profila
 
Mislim da to nije dovoljno za full HD.
Htedoh da se ubacim i kažem da je Windows 10 aplikacija užas, baca greške i levo i desno. Iz browser full HD radi samo u ie i edge. Chrome i ff samo 720p. Na Ubuntu radi samo iz Chrome (zbog DRM).
 
Mislim da to nije dovoljno za full HD.
Htedoh da se ubacim i kažem da je Windows 10 aplikacija užas, baca greške i levo i desno. Iz browser full HD radi samo u ie i edge. Chrome i ff samo 720p. Na Ubuntu radi samo iz Chrome (zbog DRM).

Ja imam 10 , da li na ovom nalogu premium od 12 e može da se bira kvalitet strima ili mora ovaj najbolji uvek ultra hd ?
 
Strim krece u nekoj losijoj rezoluciji pa kako se zalece on prebaci na HD. Ja probao danas, radi super, zadovoljan sam.
 
Kod mene na ADSL secka bas, skoro pa da ne može da se gleda (10mb).
 
A koja rezolucija?

Poslato preko mTalk
 
Cekaj, secka 720p na 10mbps?
 
Dva zanimljiva i korisna sajta gde mozete da vidite sta ima na svakom regionalnom Netflixu. Ukucajte gore u search ime serije/filma i kad izlista kliknite na film/seriju i pokazu se svi detalji na kojem regionalnom Netfliksu je u ponudi, koliko sezona, epizoda,...

https://flixsearch.io/
http://unogs.com/

Od smart DNS-a za pristup svim drugim svetskim regionima Netfliksa (i gomile ostalih servisa) preporucujem
https://www.smartdnsproxy.com/
Pokazao mi se kao najbolji od svih koje sam isprobao, veoma brz, moze se stalno menjati region posebno za Netflix kad god zelite, tako da mozete da gledate sve dostupno u celom svetu. U cenu paketa je ukljucen smart DNS (koji je super brz za netflix na smart tv-u, kompu i sl) kao i VPN ako zelite da ga podesite na kompu. Radi na svim platformama (windows, smart TV, sony play station, android...) cena zna da bude i mnogo niza kad su neke akcije, u svakom slucaju ima 14 dana free trial bez ikakve obaveze tako da odmah moze da se isproba, ima uputstvo za svaki uredjai i jednostavna su podesavanja.
cheers
 
Cudno, probao sam na mac mini koji je na kablu i secka, probao sada na mbp 13" (wifi) i radi fantasticno...i preko hola sam se ulogovao na finski netflix...stvarno je sadrzaj i vise nego dobar...sto se tice aplikacije za tv, imam smart lg i imam netflix app, ali mi ne radi net na tv-u (nakon poslednjeg update-a), nece ni kabl niti wifi, tako da ne mogu da kazem kako radi na tv-u :)
 
Poslednja izmena:
Nije potrebno nikakvo zezanje oko podešavanja Netflix app-a na Samsung Smart modelima. App je dostupan i u našem Store-u. Moj je F5500 i htedoh i ja da cackam te settinge i cake, al reko da proverim, bio je taj novi update. Kad ono app nalazi preko search bar-a.
 
A i to koja je poenta? Da bi se razlikovalo ono "similiar to Orange is the new black" sta :)

pa ako vise ljudi koristi jedan nalog, bolje je da svako ima svoj profil, posto mozda ljudi gledaju sa razlicitih uredjaja i trebaju im mozda razlicita podesavanja za subtitle, velicinu, boju i sl, npr,
a to se kad se uloguje na sajtu Netflixa moze podesavati posebno za svaki profil u okviru istog naloga. A dobro je i da svako ima svoj profil zbog liste gledanja, gde je stao sa necim, ... pa da se ne pravi zbrka;)
 
Uglavnom to je dobro za korisnika u Srbiji jer cenu pretplate sa početnih 12€ svodimo na sasvim prihvatljivih 3€ :)

Poslato preko mTalk
 
Imam problem sa registracijom na NETFLIX. Region mi je Srbija pre svega da napomenem ali i dalje imam opciju da instaliram aplikaciju, imam lg 47lb650v i nailazim na problem kada se registrujem i unosim code Visa kartice, naime posle treće cifre dugme Next nestane i nemam opciju a šifra mi ima 4 broja. Nadam se da sam dobro objasnio ukoliko je neko imao takav problem molio bih za savet.
Da nije problem u regionu? Nisam hteo da menjam jer nemam vremena da opet nameštamo kanale redom...
 
Imam problem sa registracijom na NETFLIX. Region mi je Srbija pre svega da napomenem ali i dalje imam opciju da instaliram aplikaciju, imam lg 47lb650v i nailazim na problem kada se registrujem i unosim code Visa kartice, naime posle treće cifre dugme Next nestane i nemam opciju a šifra mi ima 4 broja. Nadam se da sam dobro objasnio ukoliko je neko imao takav problem molio bih za savet.
Da nije problem u regionu? Nisam hteo da menjam jer nemam vremena da opet nameštamo kanale redom...

Pa napravi nalog preko kompjutera, idi na sajt netflixa i tamo se registruj, a ne preko TV-a. Posle se samo preko tv-a uloguj u Netflix app sa tim email-om i siftom.
Ako te nesto bude zezala aplikacija posto ti je podesen region Srbija, ipak promeni to, znaci za LG smart telvizore u opcijama podesavanja, promeni drzavu u UK i u opcijama podesavanja drzavne usluge (Lg service country) stavi UK.
 
A i to koja je poenta? Da bi se razlikovalo ono "similiar to Orange is the new black" sta :)

4 profila i svaki ima ponudjene neke stvari u zavisnosti od onoga sto njega interesuje da gleda. Na pocetku imas da izaberes 3 stvari koje ti se svidjaju i na osnovu toga ti kao okvirno prave neku ponudu. Ako gledas neku seriju zapamtice netflix gde je stao, ne moras da pamtis u slucaju da neko drugi odgleda koju epizodu vise i sl.
Profili su odlicna stvar. Probaj ;)
 
Kod mene na Sony-je, sve proradilo iz prve, sa default aplikacijom koja je stigla na TV-u. Simpatično da je prvih 20-30 sekundi slika mutna i kockasta, a onda kada se stream "zaleti", bude baš vr'.

U kujni imam i Chromecast pa ću i to da podesim, samo sutra.

Nego, za titlove, jel sam dobro skon'to? Ovaj subflix radi samo na računaru. Na smart TV, jok? Jel?

Slabo će to zaživeti kod nas bez kompletne prilagođenosti tržištu. Bez obzira na znanje engleskog, pratiti neki složeniji dijalog, ne merem bez titla. Neka bzvz akcija, može se ceo film pogledati bez titla, ali procenat onih koji bi film sa zamršenijim dijalozima bitnim za radnju i smisao filma mogli pogledati sa razumevanjem je veoma mali. Još kada naleti neki sleng... Ja ne mogu. :(

Netflix bi najpametnije uradio da dozvoli da korisnici upload-uju titl na njihove servere, te da to može da se koristi u mreži.
 
Nazad
Vrh Dno