Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Jok, ni kod mene nema.

U čemu je fazon?


fff6d21f524a2baf762ddb7961dd19f9.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod mene na kompu nema, na tv-u ima.
 
Ja nemam, ne znam zasto. Prmetio sam i na dosta filmova koji su skoro dobili titlove (sa hrflix.eu postova)

viber_image.jpg
 
Poslednja izmena:
Zašto da ne? Ne verujem da u Hrvatskoj ima mnogo više pretplatnika neko kod nas.
Nemam neko validno obrazloženje, više pretpostavka, jer mislim da se ne vode samo pukim brojem korisnika, već možda i konkurencijom, za koju pretpostavljam da je veća u Hr (Amazon video bi bila prava konkurencija, uz HBO Go koji je i u Srbiji).

Kod nas je to još uvek novotarija, tako da smo mi zadovoljni činjenicom da ga uopšte imamo :)
 
Да ли ми у Србији можемо да користимо хрватски превод?
Видим да ми се у неким филмова и серијама појавио хрватски.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ako je ona reper, nema ni kod mene.
Kako da mi dobijemo Cro titlove ?
b67b0fb5ba8173cdc38958fad316ae9f.jpg
 
Isti nalog na kompu nema, na tv-u imam.
 

Prilozi

  • image0.jpg
    image0.jpg
    967 KB · Pregleda: 194
Да ли ми у Србији можемо да користимо хрватски превод?

Naravno da možemo. Ako vidiš hrvatski prevod kao opciju, možeš da ga uključiš. I dosta je dobar kvalitet prevoda. Odgledao sam nekoliko filmova i serija sa hrvatskim titlom. Generalno, većina novih stvari ima hrv prevod.

A neobične situacije sa prevodom poput ove sa Paranormalom mi nisu jasne. Evo sad sam pogledao, nema hrvatskog titla za tu seriju ni kod mene. Probano na Android telefonu i na Samsung televizoru, apdejtovana aplikacija na najnoviju verziju. A eno kod kolege sa foruma se vidi hrv titl kod te serije.
 
Pustili su i CRO sinhronizovane crtace...
 
Sunđer bob film ima, serija nema! Moji indijanci već odgledali :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Posle ovoliko prevedenih naslova na netflixu, takođe i uz hbogo, ja više ni ne uključujem kodi.
 
Сад се може користити Netflix, узео од друга један налог, тв има апликацију и пречицу на даљинском. [emoji3]

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
hrflix.eu

Daje najbolje podatke, ponekad bude nekih naslova koji kod nas nemaju dostupne hrvatske titlove, ali opet je bolji nego kad na kompu odem u Audio i Language sekciju i biram hrvatski jezik, pola titlovanog sadržaja ne prikazuje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Evo pojavio se prevod i na kompu za Paranormal. Cudna situacija svakako.
 

Prilozi

  • net.png
    net.png
    26.4 KB · Pregleda: 245
Ja sam prevod za Paranormal dobio tek kada sam jezik interfejsa prebacio na hrvatski. Inače je prevod za Paranormal suviše novo hrvatski za moj ukus. Neki drugi prevodi su više srpskohrvatski bez novo hrvatskih izraza.

Kod prijatelja koji ima 4k tv sposoban da prikaže 4k Netflix stream sam video bandwidth ispod 5 mbits za 4k. Jad i beda. Gde nestade onih 25 mbits?
 
Ja sam prevod za Paranormal dobio tek kada sam jezik interfejsa prebacio na hrvatski. Inače je prevod za Paranormal suviše novo hrvatski za moj ukus. Neki drugi prevodi su više srpskohrvatski bez novo hrvatskih izraza.

Kod prijatelja koji ima 4k tv sposoban da prikaže 4k Netflix stream sam video bandwidth ispod 5 mbits za 4k. Jad i beda. Gde nestade onih 25 mbits?

To je ono što sam i ja primetio, nisam jedini znači, jer ima nas ovde koji ne primećuju :) .
 
Evo ja nisam primetio.
[emoji3]
Verovatno zato sto ne ukljucujem njihove titlove.

Izvin'te, morao sam.
 
Mpzda je bitrate slabiji zbog drugog talasa oko korone,kao i u provom naletu,kada su svi bili kuci,secam se da je i tada znatno opao bitrate...sada su opet poceli sa lockdown-om po evropi,pa mozda ima veze sa tim....vise mase sedi kuci....sta znam.

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Koja dioptrija naočara nam treba da primetimo taj pad bitrejta?
 
Mpzda je bitrate slabiji zbog drugog talasa oko korone,kao i u provom naletu,kada su svi bili kuci,secam se da je i tada znatno opao bitrate...sada su opet poceli sa lockdown-om po evropi,pa mozda ima veze sa tim....vise mase sedi kuci....sta znam.

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
Smanjili su kvalitet tada, pisali su o tome, baš zbog činjenice da ne bi uticali toliko na kvalitet neta drugih ljudi koji rade od kuće sa interneta koji nisu bili predviđeni za takvu vrstu eksploatacije.
 
Paket 500/50, 4k tv, LG, The Witcher.
Ovako je kod mene.P01117-110817(1).jpg
 
Kako da izmerim na Panasonicu bitrate? Kod mene je ok, pa čisto da vdim brzinu.
 
Nazad
Vrh Dno