Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Ne možeš gledati 4K sadržaj na 1080 tv-u.
Ajde filmovi su preveliki fajlovi ali neke serije (The Mandolarian) dakle 4k torrent sam gledao na 1080p televizoru. Pustao i sa kompjutera i na mi boxu, kapiram da nije to taj kvalitet koji vi imate na 4k televizorima ali tu epizodu serije prvo sam pustio u 1080p video kvalitet, zatim pustio 4k tu istu epizodu. Oci me ne varaju gledam 4k na 1080p televizoru. Dakle nije to drasticna razlika ali primecujem da je to 4k sadrzaj da je bittrate bolji.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
204b575a505c4d6e4e8ee271fda698d5.jpg

f6b245b3da30dac4f89ef46cf7bc3e72.jpg
 
Poslednja izmena:
Naravno da ti striming servis nece dati 4k snimak na 1080p tv-u, razlika u kvalitetu bi bila prakticno neprimetna (ako se 4k downscale na 1080p u odnosu na native 1080p).

Druga stvar, naravno da striming servis ima losiji kvalitet od Remuxa, bankrotirali bi da pustaju ljudima Remuxe od 100GB :D
 
Naravno da ti striming servis nece dati 4k snimak na 1080p tv-u, razlika u kvalitetu bi bila prakticno neprimetna (ako se 4k downscale na 1080p u odnosu na native 1080p).

Druga stvar, naravno da striming servis ima losiji kvalitet od Remuxa, bankrotirali bi da pustaju ljudima Remuxe od 100GB :D
Odosmo mnogo van teme. Upravo to zelim da kazem da je na mom tv cak i downscalovan 4k na 1080p bolje izgleda nego nativan 1080p. Bar razliku u bitrate-u vidim. Inace gledam na klot samsungu 32"na mi boxu s (i komp je povezan takodje) sa 1-1,5m daljine i primeti se razlika izmedju, da sedim dalje razlika bi bila kao sto kazes neprimetna. I da znam zasto je zbog toga. Iako je mi box 4k sertifikovan, on prikacen na hd tv ima samo max rezoluciju 1080p i zbog toga ga netflix vidi kao 1080p uredjaj. Da razlika izmedju striminga i pustanja fajla je ocigledna.


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Čudno mi je da mi box ima samo podešavanje 1080p kada se priključi na HDtv. Ne kažem da nije logično. Moja sestra na EON boxu koji je takođe Android tv, ima 4k opciju iako ima samo HDTV.
 
Ajde filmovi su preveliki fajlovi ali neke serije (The Mandolarian) dakle 4k torrent sam gledao na 1080p televizoru. Pustao i sa kompjutera i na mi boxu, kapiram da nije to taj kvalitet koji vi imate na 4k televizorima ali tu epizodu serije prvo sam pustio u 1080p video kvalitet, zatim pustio 4k tu istu epizodu. Oci me ne varaju gledam 4k na 1080p televizoru. Dakle nije to drasticna razlika ali primecujem da je to 4k sadrzaj da je bittrate bolji.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
204b575a505c4d6e4e8ee271fda698d5.jpg

f6b245b3da30dac4f89ef46cf7bc3e72.jpg
To su informacije o samom fajlu a ne o onome šta ti televizor reprodujuje tj šta zaista vidiš na televizoru.
 
To su informacije o samom fajlu a ne o onome šta ti televizor reprodujuje tj šta zaista vidiš na televizoru.
Cek cek. Hoces da kazem da ne primecujem razliku u bitrate-u? Pustio "The Mandolaran" u hd 1080p nisam video bitrate ali kod 1080p se krece od 5-8Mbs, dok se 4k epizoda kretala od 15-16 pa do 25Mbps. Vec zestoko spamujem temu, izvinjavam se. Ali youtube mi isporuci stream u 4k na 1080p televizoru a netflix ne. U tome je poenta cele ove price.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Neće ni kod mene na FHD TV, probao. YT se može izabrati za 4K preko Box i ostane na 4K, ali Netflix nema opciju biranja rez i ne otvara 4K. Netflix prepoznaje da li je FHD, 4K, HDR i dolby vision, zatim mi TV ponudi da izaberem da li HDR ili dolby (podešavanja slike). A na FHD TV nema ništa od toga naravno.
 
Neće ni kod mene na FHD TV, probao. YT se može izabrati za 4K preko Box i ostane na 4K, ali Netflix nema opciju biranja rez i ne otvara 4K. Netflix prepoznaje da li je FHD, 4K, HDR i dolby vision, zatim mi TV ponudi da izaberem da li HDR ili dolby (podešavanja slike). A na FHD TV nema ništa od toga naravno.
Upravo to druze. Nista. Odoh da radim i da zaradim za neki 4k da bi mi netflix iskustvo bilo pravo.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Jeste slika bolja na FHD kada izabereš preko Mi Box 4K rez. na YT, odmah sam znao zašto pitaš. Ovde ne može da se izabere. I 4K ne kreće na Netflix ako je loš net.


I malo o Netflix, servis je bolje zamišljen od HBO i bolje/lepše radi. Slika je bolja. Što se tiče prevoda je nula. Kome su bitni prevodi neka ne gleda uopšte Netflix. Kada Akvamen nema prevod, Kuća od papira (La casa de papel) nema itd. itd. Tako da ne očekujem da će se u budućnosti nešto popraviti po tom pitanju, ako za nove i popularne filmove/serije nemaju titlove.

Neka fora da se ubace titlovi ?
 
Poslednja izmena:
Jeste slika bolja na FHD kada izabereš preko Mi Box 4K rez. na YT, odmah sam znao zašto pitaš. Ovde ne može da se izabere. I 4K ne kreće na Netflix ako je loš net.


I malo o Netflix, servis je bolje zamišljen od HBO i bolje/lepše radi. Slika je bolja. Što se tiče prevoda je nula. Kome su bitni prevodi neka ne gleda uopšte Netflix. Kada Akvamen nema prevod, Kuća od papira (La casa de papel) nema itd. itd. Tako da ne očekujem da će se u budućnosti nešto popraviti po tom pitanju, ako za nove i popularne filmove/serije nemaju titlove.

Neka fora da se ubace titlovi ?

Casa ima hrvatski. U prve dve sezone od hrvatskih reči sam primetio samo "klokan".
 
Samo na kompu [emoji849]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pitanje za sve korisnike netflixa. Da li vam kada pustate sadrzaj na netflixu pise hd ili uhd. Prvenstveno za korisnike koji imaju uhd - 4K naloge. Gledam na mi box s (ima netflix sertifikat za 4k) ali uvek je sadrzaj hd, neki sadrzaji imaju dobru sliku, neki malo losiju. Cak imam utisak da mi netflix obara bittrate posto imam net samo 20/4. A imam i utisak da netflixov 4k sadrzaj ima losiji bittrate nego neki 4k BDRemux. Ili netflix zbog korone ponovo ne pusta 4k kao marta, aprila

8b27329220c83c03eb313c0a12f6becc.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Ma 4k televozirima pise 4k jedino kada sadrzaj nema HDR. Kada je sadrzaj 4k HDR onda pise samo HDR. Inace na TVu od Full Hd nece ti Netflix isporucivati 4k sadrzaj jer je to nemoguce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nece ni na mnogim 4K televizorima. Mislim da samo Sony, LG, Samsung, Philips i Panasonic imaju sertifikaciju za UHD. Nema veze sa brzinom neta.
 
984c785a0329355fd1aa615a93b98891.jpg
fd3dafcb11296f39e7448dfb75160013.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jel im Sr sajt gde se vide nove serije/filmovi sa prevodom kao što ima za Hr - hrflix.eu?
 
Nije mi jasno zašto aplikacija na android TV nema sve hrvatske titlove koji su naborjani na sajtu. Recimo ova nova serija Paranormal nema. Neki filmovi koji su skoro dodati (Poltergaist, Bullit...) takođe nemaju titlove na TV aplikaciji.
 
Nazad
Vrh Dno