Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Možeš da skineš al to nije legalno, bar zvanično. Probaj da odeš u DE npr pa da skidaš pa će da te sačeka čestitka.

Netflix i torenti nisu za poredjenje, dva sveta.

Ako poredite nešto onda npr netflix i HBO Go, recimo

+1
Pa normalno ...

Komentar ti je sve samo ne na mestu. Ok, kapiram, voliš nešto drugačije ali to ne znači da je ovo loše i da ne radi. Nema potrebe da se "spuštamo" na taj način.

Kako ne shvataš da taj tvoj Martian od 1080p na PCT je obogaljena verzija pravog 1080p ripa ...

Npr imaš The Martian 2015 1080p BluRay x264 AAC-ETRG od 2GB na javnim trekerima ili The Martian 2015 1080p Blu-ray AVC DTS-HD MA 7 1-BAKED - 44GB na privatnim ...
Ili ovo što npr većina ljudi skida The Martian 2015 1080p BluRay x264-SPARKS - 11.2 GB ;)

Kvalitet nikada ne može biti isti, a ti piratski striming programi uglavnom koriste ove gore ripove - recimo do skora YiFI izdanja su bila hit ...

NetFlix ima i 4K sadržaj što je stvarno vrh za ljude koji imaju tu mogućnost ;)
Stvarno pouzdanost i kvalitet ne treba stavljati u istu rečenicu sa PCT-om - jednostavno koriste ga manje zahtevni ljudi koji nemaju privatne trekere (ili ne znaju da koriste torent) i zato što je dž .


ps. Martian treba da se gleda u bioskopu i to 3D verzija, nikako kuća :)
 
Poslednja izmena:
Možeš da skineš al to nije legalno, bar zvanično. Probaj da odeš u DE npr pa da skidaš pa će da te sačeka čestitka.

Netflix i torenti nisu za poredjenje, dva sveta.

Pa ne postoje samo j.ebeni torenti ! ... u nemackoj je izuzetno jaka usenet scena i nikom ne stizu "cestitke"
 
To je već druga priča. Zato sam i rekao da bih voleo da je Netflix ok u smislu sadržaja. Cifra koju traže a da zauzvrat nudi sve najaktuelnije je ok i nemam problem sa plaćanjem. Ovako smo na neki način naterani na pirateriju...

Nismo naterani već niko nas ne gleda i ne kažnjava - trenutno.

To što mi mislimo da ako nešto nije zabranjeno onda je defacto dozvoljeno je problem ovde koji se vuče već duže vreme.

Što se tiče cifre skupa je za naše uslove. Za USA je manje od kafe i sendviča. Primanja da ne poredimo.
 
U prevodu, platite 10e mesecno da bi gledali sve ono sto ste gledali pre godinu dana...
 
Onda gubi smisao, mislio sam da je sve uzivo, kao internet TV kanal, ako je premijera tad i tad, da odma mozes da gledas na Netflixu.
 
Kako ne shvataš da taj tvoj Martian od 1080p je obogaljena verzija pravog 1080p ripa ...

Da li sam ja bilo gde rekao da je ovo najbolji stream koji postoji? Ne. Samo kažem da sam ja a verujem i 90% ljudi apsolutno zadovoljno ovim kvalitetom i da nema potrebe za boljim. Nije to 4x3 piksela video pa sad kao loš je. Prosto shvati da većini ne pada na pamet da se cima sa tamo nekim torentima, privatnim trekerima i slično ili još gore da skida 44GB ne bi li pogledao film. Sedne, stream kreće odmah i nema cimanja nikakvog. Sve lepo sortirano, po žanrovima, sa opisima filma itd. Dakle isto kao i Netflix samo što eto nudi mnogo aktuelniji sadržaj i što je naravno sve to piraterija.
 
To je Hulu, za serije.
 
Pa ne postoje samo j.ebeni torenti ! ... u nemackoj je izuzetno jaka usenet scena i nikom ne stizu "cestitke"

Koristi se i torent i usenet samo sa vpn-om
npr - https://www.privateinternetaccess.com i ne stižu čestitke :)

Da li sam ja bilo gde rekao da je ovo najbolji stream koji postoji? Ne. Samo kažem da sam ja a verujem i 90% ljudi apsolutno zadovoljno ovim kvalitetom i da nema potrebe za boljim. Nije to 4x3 piksela video pa sad kao loš je. Prosto shvati da većini ne pada na pamet da se cima sa tamo nekim torentima, privatnim trekerima i slično ili još gore da skida 44GB ne bi li pogledao film. Sedne, stream kreće odmah i nema cimanja nikakvog. Sve lepo sortirano, po žanrovima, sa opisima filma itd. Dakle isto kao i Netflix samo što eto nudi mnogo aktuelniji sadržaj i što je naravno sve to piraterija.

Pa dobro ima nas raznih, ja neću da zeznem npr ovaj film http://www.imdb.com/title/tt1390411/ sa ovakvom slikom i lošim zvukom

6e3b582aca0eb3b5c27a4eb0e1bd1c6e19871c7b-noresize.png


Dok na primer znam par njih koji su gledali i oduševljeni su kako slikom tako i zvukom (doduše sve žene :))
 
Poslednja izmena:
Nismo naterani već niko nas ne gleda i ne kažnjava - trenutno.

To što mi mislimo da ako nešto nije zabranjeno onda je defacto dozvoljeno je problem ovde koji se vuče već duže vreme.

Što se tiče cifre skupa je za naše uslove. Za USA je manje od kafe i sendviča. Primanja da ne poredimo.

Slažem se ali znaš kako, dok neko ne počne da kažnjava biće tako. Kada i ako ukinu tu mogućnost tražiću šta ću dalje. Kažem, nije problem plaćanje, problem je kvalitet usluge tj dostupnost sadržaja. Ja sam očekivao da je to kao što je Deezer, sve aktuelno tu imaš odmah i za to ne žalim da platim. Ovako... Ne hvala.
 
Kako zamisljate da imate sve aktuelno odmah na raspolaganju ? Pa zasto bi onda neko isao u bioskop ?

Platis 10$ i gledas premijeru SW.. Kako da ne..
 
Poslednja izmena:
Prija biti 'normalan' barem mesec dana, ali sto kaze darko ovo je ogranicen servis, mada ja sam to znao i logicno je da nemaju svi servisi ceo internet dostupan, sto za nas srbe ispada nazalost losije od ovog divljastva na koje smo navikli, realno za minut imas seriju, za dva minuta film.. koji god hoces. Dok god to isto ne bude dostupno na legalan nacin, po mogucstvu za 150 dinara mesecno, nece ovo zaziveti kod nas..

@fkloznica

Ja sam mislio na serijske premijere, ne na filmove naravno.
 
Tema nije popcorn, a torrenti imaju veze sa temom kao i bilijar tako da bi zamolio da se isti ne pominju i prave off u temi.
Hvala
 
Dok na primer znam par njih koji su gledali i oduševljeni su kako slikom tako i zvukom (doduše sve žene )
Zato sto neki postaju razmazeni,pa nikad nisu zadovoljni!Nikad nece zaboraviti kada sam iznajmljivao kasete po video klubovima!Kaseta je vec toliko pustana,da ni tracking nije pomagao,bele strafte svuda po ekranu,pola ne vidis...ali sam zato bio sretan i zadovoljan!Onda je dosao 360p pa 720p,1080p,4k!Granice sve idu dalje(sto je dobro),a mi sve nezadovoljniji sa onim sto imamo!Pravi robovi tehnike!Netflix ima odlican kvalitet,ali je sadrzaj taj sto nece biti bas prihvacen,barem ovde kod nas!
 
Poslednja izmena:
Kad je dosao 360 P ?ODnosno na cemu je dosao ?
DVD je 480p
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na kvalitet video zapisa tj. rezoluciju!Izvinjavam se na nesporazumu!Neki pravi kvalitet slike je poceo od 720p pa nadalje!Cak ni DVD i njegov kvalitet danas uopste nije los!
 
Poslednja izmena:
TO je rezulucija.
ALi 360p se nije koristio vec 480p
 
Zato sto neki postaju razmazeni,pa nikad nisu zadovoljni!Nikad nece zaboraviti kada sam iznajmljivao kasete po video klubovima!Kaseta je vec toliko pustana,da ni tracking nije pomagao,bele strafte svuda po ekranu,pola ne vidis...ali sam zato bio sretan i zadovoljan!Onda je dosao 360p pa 720p,1080p,4k!Granice sve idu dalje(sto je dobro),a mi sve nezadovoljniji sa onim sto imamo!Pravi robovi tehnike!Netflix ima odlican kvalitet,ali je sadrzaj taj sto nece biti bas prihvacen,barem ovde kod nas!
Nista dok ne drpnem glavnu glumicu za sisu u sred filma, a da me ne iznese obezbedjenje...
 
Koristim Netflix vec duze vreme preko DNS proksija, uzeo sam neki gde mozes zasebno za Netflix da menjas bilo koji region jednim klikom i uglavnom nije me mrzelo da precesljavam skoro svaki region. Nesto sto ima na jednom nema na drugom, ali zato ima nesto drugo. Uglavnom, po mom misljenju najbolji, najveci a i najlkvalitetniji izbor imaju skandinavske zemlje - Netflix Finska i Danska, zatim Brazil, Kanada i Australia, svi ovi imaju daleko bolji izbor cak i od US netflixa i od ovog "naseg" gde je izbor stvarno mali u odnosu na ove navedene.
 
Pa HDMI - HDMI kabl, ili HDMI - DVI sve zavisi šta ti je slobodno i koje izlaze imaš na grafičkoj...

Ako nemaš trenutno možeš da uzmeš od sbb stb-a ako ti je tako povezan na tv :)

EDIT: Sad videh :)

TV i računar...
 
Poslednja izmena:
Na temu Netflixa u Srbiji, rekao bih samo i da je sa sve titlovima na ćirilici, svim naslovima isti dan kad se pojave u bioskopu, opet bi mi našli razlog da skidamo džaba, jer je ne znam u Danskoj to 100-ti deo plate a kod nas 20-ti itd. Imamo primera koliko hoćeš, počev od jailbreakovanih Iphone-ova od 600 evra gde se skidaju krekovane aplikacije od 3 dolara pa na dalje...
 
Nebeskom narodu, samo nebeska usluga ako je moguce sto jeftinije ako ne dzabe. Stoga, dobar dan i dovidjenja Netflix-e....
 
Na temu Netflixa u Srbiji, rekao bih samo i da je sa sve titlovima na ćirilici, svim naslovima isti dan kad se pojave u bioskopu, opet bi mi našli razlog da skidamo džaba, jer je ne znam u Danskoj to 100-ti deo plate a kod nas 20-ti itd. Imamo primera koliko hoćeš, počev od jailbreakovanih Iphone-ova od 600 evra gde se skidaju krekovane aplikacije od 3 dolara pa na dalje...


Amin.
 
Ja cu rado ovo da placam sve dok mozemo 4 nas da delimo premium paket. 3e mesecno mi nije nista mesecno. Zao mi je da dam 150 din za RTS doduse posto nema sta da se gleda nikada.
 
Sto se tice deljenja, mogu li dvoje gledati u isto vreme sa istim nalogom?

Sent from mTalk
 
Da. Dvoje sa standard paketom, cetvoro s premium. Za te pare cela prica ima itekako smisla ;)
Naprave se 4 profila i svako svoj koristi.
 
Na temu Netflixa u Srbiji, rekao bih samo i da je sa sve titlovima na ćirilici, svim naslovima isti dan kad se pojave u bioskopu, opet bi mi našli razlog da skidamo džaba, jer je ne znam u Danskoj to 100-ti deo plate a kod nas 20-ti itd. Imamo primera koliko hoćeš, počev od jailbreakovanih Iphone-ova od 600 evra gde se skidaju krekovane aplikacije od 3 dolara pa na dalje...

+1
Baš tako, i to je jasno svima, ali kada se u priču uvuče i kvalitet ... :)
 
Nazad
Vrh Dno