Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Jasno, ali je zato cena do njih.

United States: Basic plan cost: 7.99 USD; # of TV shows: 1157; # of Movies: 4593; % of US TV library: 100.00%; % of US Movie library: 100.00%.
Serbia: Basic plan cost: 7.99 EUR; # of TV shows: 328; # of Movies: 1439; % of US TV library: 28.35%; % of US Movie library: 31.33%.

Nije baš logično da siromašnija ponuda bude skuplja.
 
Cena se ne formira po ponudi, ista je samo je razlika u valuti.(sto naravno ispada skuplje)
Logicno je da je ponuda siromasnije kad kod nas serije filmovi stizu dooosta kasnije i mnogi imaju ekskluzivna prava na njih logicno duzi period.
 
Pa to i kažem, ne formiraju cenu po ponudi a trebalo bi i logično bi bilo da to čine.
 
Moze im se, videcemo kakav ce biti odziv Srbalja kroz koji mesec.
Deezer je omogucio uslugu u celom svetu osim SAD, a Spotify pola (mahom) zapadnog sveta, pa bolje posluje.
 
Moze im se, videcemo kakav ce biti odziv Srbalja kroz koji mesec.
Deezer je omogucio uslugu u celom svetu osim SAD, a Spotify pola (mahom) zapadnog sveta, pa bolje posluje.
Spotify je u teskim go*nima. 2015. im je bila katastrofalna. Najviše korisnika su izgubili prošle godine.
 
Da, zbog privatnotnosti. Ali, i dalje su najjaci.
Evo vidim na NF-u, ubacili sad na vrh poctne strane gif-ove nekih serija koje preporucuju za gledanje...izgleda lepo.
 
Jasno, ali je zato cena do njih.



Nije baš logično da siromašnija ponuda bude skuplja.

A da uzmeš u obzir recimo i to kakva je ponuda bila na US Netflix-u u prvih par meseci svog postojanja ili misliš da su preko noći dogurali do 1k serija i 5k filmova? Ako ima interesovanja i pretplatnika, ponuda i ulaganje rastu.
 
Zašto bi krajnjeg korisnika u Srbiji trebalo to da zanima? Da li njih zanima kakve su plate kod nas? Misliš da prava za prikazivanje za Srbiju i USA isto koštaju? Na kraju krajeva ko misli da vredi neka se pretplati i nek uživa.
 
Al zaista, iako je 8 eura i kod nas smesno, nije smesno kao 8 dolara u americi. Bio bi pretplacen na sve to tamo..
 
Ja jesam imao želju da se pretplatim, ali sam se malo razočarao ponudom, tako da ću sačekati do daljnjeg. Nije mi u pitanju tih 10eur, već zbog principa. Jednostavno ne želim da plaćam istu cenu kao što je u US ili negde drugde, a za višestruko slabiji izbor.
 
Poslednja izmena:
I tako je 1/2 foruma koristilo netlix dok nije bio ovde, zasto ne bi i dalje koristili USA ?
 
Na 'cemu' je najlakse gledati Netflix sem kompa?
TV mi nije smart, pa razmisljam oko Apple TVa, mozda Chromcast 2, Google Nexus Player ili nesto peto?
 
Fire stick, roku, Chromecast, Android tv. Šta god možeš da dovučeš spolja.
 
pa da, FireTv stick ili Roku - uz njih ide i daljinski ili ako hoces potpuni smart dozivljaj uz android sa google play aplikacijama onda neki malo bolji android mini PC stick, pa uz njega neku bezicnu tastaturu radi udobnosti. Svi priblizno isto kostaju.
 
Između prvog i drugog chromecast-a nema razlike u mogucnostima, ali je kod nas u oglasima razlika nekih 15€.
 
Ovaj amazon Fire TV i Roku su skoro bas namenski za te servise tipa netflix i kontam da je i daljinski lepo prilagodjen za to. Jedino ne znam, treba porveriti da li imaju, ukoliko je potrebno, mogucnost podesavanja DNS-a (ili VPN) kao sto moze na androidu.
 
Na Chromecastu radi vrlo lepo i izuzetno je praktično, smartfon u ruci i puštaš, premotavaš, itd. Probao sam Netflix odavno i izbor serija mi se ne dopada ni sad, nema ništa što ja gledam, a plus to nisu neke retke serije. Nema Walking Dead, Game of Thrones, Limitless, NCIS, Person of Interest, Castle, The Flash, The Big Bang Theory, Family Guy, ništa od poznatih serija što gledam nema... Mnogo glupa ponuda, neću ja ovo plaćati sigurno, da ima ovo i da su epizode aktuelne kako izlaze pa da razmislim, ipak je tu dobri stari torrent...
 
Na Chromecastu radi vrlo lepo i izuzetno je praktično, smartfon u ruci i puštaš, premotavaš, itd. Probao sam Netflix odavno i izbor serija mi se ne dopada ni sad, nema ništa što ja gledam, a plus to nisu neke retke serije. Nema Walking Dead, Game of Thrones, Limitless, NCIS, Person of Interest, Castle, The Flash, The Big Bang Theory, Family Guy, ništa od poznatih serija što gledam nema... Mnogo glupa ponuda, neću ja ovo plaćati sigurno, da ima ovo i da su epizode aktuelne kako izlaze pa da razmislim, ipak je tu dobri stari torrent...

Imas neke od ovih serija, ali su razbacane po regionima, sto nije problem uz neki DNS
npr. Walking Dead, Family Guy imas na kanadskom; NCIS, Person of Interest, The Flash na USA; The Big Bang Theory u Ausriji, Nemackoj, Francuskoj,...

Ovde imas search, pa mozes da vidis sta je gde dostupno, koja sezona, episoda,...
http://unogs.com/
 
Gde god u EU pogledaš cena je dosta veća nego ona u US. Prvi je kod nas 40€, a drugi 55€. Za nešto što samo prebacuje sliku to je previše. Jedno vreme je bio kod nas Prestigio Miracast za 1800 din. E sad, pitanje je da li bi baš sa Netflixom radio.
 
Cv2 je do skoro kod nas mogao da se nađe za 30e. Treba biti strpljiv ;).
 
Gde moze da se pogleda sta je tacno dostupno na netflixu u Sr bez da se registrujem?
 
Gde god u EU pogledaš cena je dosta veća nego ona u US. Prvi je kod nas 40€, a drugi 55€. Za nešto što samo prebacuje sliku to je previše. Jedno vreme je bio kod nas Prestigio Miracast za 1800 din. E sad, pitanje je da li bi baš sa Netflixom radio.
Pa jeste skupo kod nas, ali to nije samo nešto što prebacuje sliku. Ipak je to razvijen poseban standard, ne mora telefon da ga podržava, već sama aplikacija, a veliki izdavači ga podržavaju jer ga je pravio Google. A može da baca i video, ili samo zvuk ili ekran hroma.
I po meni najbitnija stvar, to je samo adapter, sve ja radim sa telefona, nema dodatnog uređaja za podešavanje, instaliranje aplikacija itd.
 
Jedno pitanjce :cool: jel postoji tema o pickbox-u na forumu... tražih i ne nađoh?
 
Pa bilo koja novija konzola može, ali ako nema konzolu, neće sigurno da je kupuje samo zbog netflixa.
ja sam probao sa chromecast i ništa lakše skorije nisam video.
 
Nazad
Vrh Dno