Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

To bi bilo sasvim ok, ali to ne znači da će se maksimalan broj strimova povećati sa 4 na 7 sa dodavanjem još tri domaćinstva.
To se nigde i ne kaze, ostaje 4 strima samo mogu biti na 4 IP razlicite u isto vreme.
Domacin (vlasnik accounta) + tri dodatne IP adrese (domacinstva)
Mene samo zanima/brine sto imamo dinamicke IP adrese i sta se desava ako ISP promeni adresu, ili nekom padne na pamet da ukljuci VPN da gleda US biblioteku.
 
Iz njima znanog razloga postoje ova 3 plana sa određenim brojem korisnika i kvalitetom. Smanjenjem cene za BASIC plan, odnosno uvođenjem mogućnosti da se i za jednog korisnika bira kvalitet slike, davanjem određenih popusta za kombinacije broja korisnika i pojedinačnog kvaliteta za svakog, a uz odgovarajuće pojednostavljenje procedure izbora, mislim da bi u najgorem slučaju smanjili pad broja korisnika.
 
To se nigde i ne kaze, ostaje 4 strima samo mogu biti na 4 IP razlicite u isto vreme.
Domacin (vlasnik accounta) + tri dodatne IP adrese (domacinstva)
Mene samo zanima/brine sto imamo dinamicke IP adrese i sta se desava ako ISP promeni adresu, ili nekom padne na pamet da ukljuci VPN da gleda US biblioteku.

Ne treba da brineš, dodavanje dodatnih domaćinstava je na dobrovoljnoj bazi.
 
Ne treba da brineš, dodavanje dodatnih domaćinstava je na dobrovoljnoj bazi.
Nisam bas razumeo, ili je sarkazam.
Ako nije sarkazam, mislio sam sta kad se promeni IP adresa koja je prosledjena ili registrovana kao dodatna kod Netflixa.
Primera radi ja kad radim update Rutera ili nestane struje pa se restartuje dobijem uvek novu adresu od ISP.
Jedino ako ce biti moguce updatovati IP rucno kod Netflixa i kolko puta ce to biti dozvojeno.
Sve su to legitimna pitanja/brige koje cemo u hodu resavati, samo kazem.
Bilo bi bolje da registruju uredjaj po Mac adresi recimo.
 
Nisam bas razumeo, ili je sarkazam.
Ako nije sarkazam, mislio sam sta kad se promeni IP adresa koja je prosledjena ili registrovana kao dodatna kod Netflixa.
Primera radi ja kad radim update Rutera ili nestane struje pa se restartuje dobijem uvek novu adresu od ISP.
Jedino ako ce biti moguce updatovati IP rucno kod Netflixa i kolko puta ce to biti dozvojeno.
Sve su to legitimna pitanja/brige koje cemo u hodu resavati, samo kazem.
Bilo bi bolje da registruju uredjaj po Mac adresi recimo.

U najavi Netflixa stoji da se može platiti dodatno domaćinstvo.
Ne piše da će ih Netflix prinudno naplaćivati. IP adresa ne može biti merilo, jer se ja mogu nakačiti na komšijski net ili na kafić u zgradi ili koristiti mobilni net i to oni znaju. Bila bi opšta pobuna.
Po mom shvatanju, uplata dodatnog domaćinstva je faktički dobrovoljna.
 
U najavi Netflixa stoji da se može platiti dodatno domaćinstvo.
Ne piše da će ih Netflix prinudno naplaćivati. IP adresa ne može biti merilo, jer se ja mogu nakačiti na komšijski net ili na kafić u zgradi ili koristiti mobilni net i to oni znaju. Bila bi opšta pobuna.
Po mom shvatanju, uplata dodatnog domaćinstva je faktički dobrovoljna.
To bi bilo lepo ali bojim se da je to samo tvoja interpretacija.
Pise da mozes da imas samo jedan Home a da ako zelis da gledas van toga moras da dokupis za 2,99.
Tolerisace gledanje iz kafic, komsije ili putovanja samo dve nedelje ili tako nesto.
 
To bi bilo lepo ali bojim se da je to samo tvoja interpretacija.
Pise da mozes da imas samo jedan Home a da ako zelis da gledas van toga moras da dokupis za 2,99.
Tolerisace gledanje iz kafic, komsije ili putovanja samo dve nedelje ili tako nesto.

Moguće.
Mada ne razumem kako će da sprovedu sve ovo. Većina korisnika ni ne zna šta je IP adresa, kamoli kako da provere da li su prikačeni na istu.
 
Cak i da to uvedu a ostave nam turske accounte i da ne delimo vise nam se isplati nego da dajemo 15EU/m.
12m=180EU ili 12m=52eu

Moze i ovako:
Domaca familija 15EU/m , domacin plus 3 dodatne adrese.
Kad se podeli dodje 3.75EU/m ili 45EU godisnje po osobi.
Bez cimanja oko Turske a vise nego ok.
Moram sebe da ispravim :)
Troskovi za familiju od 4 bi bili=

12eu (domacin) + 3x 2,99 = 21EU/m odnosno 5,25eu/m po osobi ili 63eu po osbi godisnje.

Sad trenutno placamo godisnje 144eu za 4 profila 4K a po novom bi nas to isto izaslo tricavih 252eu isto 4 profila ali sa tri dodatne adrese.

Ista ta igranka ali preko Turske izadje 124eu umesto sadasnjih 52eu godisnje.( sa tim da racunm da ce njima biti 2eu po dodatnoj adresi).
 
Sa tom glupošću da treba da se doplati 3 dolara mesečno za svaki profil van jedne kuće, ne isplati se deliti profil. Više se isplati uzeti 1080p nalog svako za sebe preko Turske jer je mala primetna razlika izmedju kvaliteta 1080p i 4k. To je onda 700 lira (40 evra) godišnje i nema cimanja oko doplate i dodavanja novog domaćinstva.
 
Sa tom glupošću da treba da se doplati 3 dolara mesečno za svaki profil van jedne kuće, ne isplati se deliti profil. Više se isplati uzeti 1080p nalog svako za sebe preko Turske jer je mala primetna razlika izmedju kvaliteta 1080p i 4k. To je onda 700 lira (40 evra) godišnje i nema cimanja oko doplate i dodavanja novog domaćinstva.

Sva tri paketa će imati opciju dodavanje domaćinstva.
 
Jedno mesto slobodno za 4k plan, 350din mesečno
 
Netflix CEO predicts the "end of linear TV" over the next 5-10 years
ustvviewing2022.jpg

 
Pozdrav, jedno pitanje.. Ja već par godina imam regularan srpski nalog i plaćanja prolaze regularno sa mojom srpskom karticom. Da li mogu sada da ga otkažem i kada mi istekne mesec, da aktiviram turski nalog preko VPN-a , po uputstvu iz ove teme?
Ukoliko mogu, šta će se desiti sa profilima koje sad imam, da li će se obrisati ili će ih zapamtiti?
Da odgovorim samom sebi. Nisam uspeo s ovim, kad mi je istekla pretplata, pokušao sam da sa ExpresVPN restartujem/obnovim pretplatu, uredno mi je izbacio cene u lirama, ali kad mi je tražio da potvrdim metod plaćanja, gde je moja VISA kartica s kojom plaćam godinama, dobio sam poruku da nešto nije u redu sa metodom plaćanja i da ne mogu da obnovim pretplatu.
Kad sam isključio VPN, odmah je prošlo po regularnim cenama..
 
okayfreedom
 
sa tim prolazi prelazak na tursku. možda su i njega ukinuli, ali je meni prolazi i za netflix odavno i skoro za dizni.
postoji onaj proces za netflix gde je bitna i verifikacija telefona
 
VPN je problem. Može da proba i besplatni VPN Turkey, on prolazi za Disney, ali mora preko telefona.

P.S. Napisah ja kako sam menjao isteklu karticu dok sam bio u Turskoj (bez VPN-a dakle), ali mi je tražio turski broj samo za verifikaciju koji sam tamo uzeo zbog interneta na letovanju. Posle je u podešavanjima ostao srpski broj, nigde nije ostao sačuvan turski. Ispada da je to bilo samo jednokratna provera.

P.P.S. Na turskom sajtu Netflixa stoje linkovi do sajtova koji online prodaju gift kartice, pa kome ne prođe može i ovo da proba. Ako ni to ne prođe, onda kupovina kartica na sajtovima za njih generalno (allcdkey).
 
Da odgovorim samom sebi. Nisam uspeo s ovim, kad mi je istekla pretplata, pokušao sam da sa ExpresVPN restartujem/obnovim pretplatu, uredno mi je izbacio cene u lirama, ali kad mi je tražio da potvrdim metod plaćanja, gde je moja VISA kartica s kojom plaćam godinama, dobio sam poruku da nešto nije u redu sa metodom plaćanja i da ne mogu da obnovim pretplatu.
Kad sam isključio VPN, odmah je prošlo po regularnim cenama..

Da ti nije možda prepoznao karticu sa kojom si plaćao iz Srbije pa zato neće da prođe?
 
jel probao neko da plati inteza virtuelnom karticom?
 
Uzeo sam turski "gift card" i aktivirao moj Netflix nalog sa njim i kada je istekao kredit skinulo mi je se visa kartice 77.99 lira...
 
@sdejan ,ja sam aktivirao nov nalog i ubacio 5 gift kartica,ali nisam ubacivao broj kartice za plaćanje.Kako si ti radio kad ti je prošlo tako?
 
Nazad
Vrh Dno