Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

A ako napravim akaunt preko tusrkog vpna i gledam u srbiji, prikazuje mi sadrzaj za nas region ili turski?
 
Pokazivace ti srpski region ali meni nudi i turske serije. Isto kao sto sam probao argentinski, srpski region a nudi mi dosta serija i filmova na spanskom.
 
Ako ima nekog ko nudi Netflix, nek mi se javi, zainteresovan sam za Tursku vezu.
 
Za promenu kartice, a da s pritom ostane na Turskoj je potreban jenokratno turski broj. Samo to i verovatno VPN na Tursku. Stigne kod i posle toga u profilu ostane prvobitni broj telefona koji ste stavili ranije.

Promena istekle kartice je uspela. Dok sam u Turskoj samo sam promenio podatke, tražio mi je verifikaciju telefonom, gde je mogao da se ukuca samo turski pozivni broj. Ubacio sam onaj koji sam uzeo u lokalnoj radnji u Turskoj i to je sve. Posle toga proverio podešavanja naloga i stoji mi i dalje srpski broj podešen. Nije ga prebacio na turski.
 
Pao im je profit i sad pokusavaju da pronadju model gde mogu to da poprave.
Trenutno se priprema i model sa reklamama.

Ali sve je to u test fazi pa ne ocekujem da do evrope dodje za jedno godinu dana..... optimista :)

Ne bi ni to bio problem. doplatiti za druge lokacije 2-3 USD/m nego sto nece biti moguce za druge drzave.
A i kad pocnu da prate IP adrese bojimse da ce skapirati da uzimamo turske naloge zbog cene.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
To oni znaju već sada.
nisam bas siguran, jer cenim da bi sve te accounte blokirali.
Oni za sada samo blokiraju kolko mogu VPN, zbog georestrikcija.

Neznam samo kako zamisljaju da kontrolisu IP po accountu, jer vecina ima dinamicke IP adrese.
Ako bude po opsegu onda familije kod istog ISP nece biti problem.
Molim da se tema preimenuje u Netflix je u Turskoj 😂
Ne radi se samo o Turskoj, bilo kakvo deljenje accounta ce biti problem.
 
Imaju opciju da spuste cene za trzista sa losom ekonomijom,da zmure na otvaranje akaunta u Turskoj,Argentini,itd ili da useru sve i zabrane cak i deljenje akaunta pa da se lepo vratimo pirateriji. :)
 
Poslednja izmena:
Netflix 22 avgusta dodaje opciju "add a home" koja funkcioniše tako što možeš aktivirati nekog ko koristi tvoj nalog u drugom domaćinstvu i za to će ti biti naplaćeno $2,99.

Što je neviđena glupost jer ko će dobrovoljno prijaviti dodatnog korisnika? A Netflix je najavio da neće ništa naplaćivati po automatizmu, već samo ako korisnik sam prijavi dodatnog korisnika.
Na Basic nalog može se dodati jedan, na Standard dva a na Premium tri korisnika.

giphy.gif


Ja lično ću ovu funkciju aktivirati kada budem živeo u poštenoj državi i čim mi primanja pređu 1500€ mesečno.
 
Potrebno mi je jedno mesto u familiji.
4k po turskoj ceni.
 
Netflix 22 avgusta dodaje opciju "add a home" koja funkcioniše tako što možeš aktivirati nekog ko koristi tvoj nalog u drugom domaćinstvu i za to će ti biti naplaćeno $2,99.

Što je neviđena glupost jer ko će dobrovoljno prijaviti dodatnog korisnika? A Netflix je najavio da neće ništa naplaćivati po automatizmu, već samo ako korisnik sam prijavi dodatnog korisnika.
Na Basic nalog može se dodati jedan, na Standard dva a na Premium tri korisnika.

giphy.gif


Ja lično ću ovu funkciju aktivirati kada budem živeo u poštenoj državi i čim mi primanja pređu 1500€ mesečno.
Glupost je nama, a oni su oprali ruke kod nekoga ko ih smara za "password sharing".

A poštena država i primanja od 1500e su ti kao srbija i primanje od 500-600e - prosek.
 
Netflix 22 avgusta dodaje opciju "add a home" koja funkcioniše tako što možeš aktivirati nekog ko koristi tvoj nalog u drugom domaćinstvu i za to će ti biti naplaćeno $2,99.

Što je neviđena glupost jer ko će dobrovoljno prijaviti dodatnog korisnika? A Netflix je najavio da neće ništa naplaćivati po automatizmu, već samo ako korisnik sam prijavi dodatnog korisnika.
Na Basic nalog može se dodati jedan, na Standard dva a na Premium tri korisnika.

giphy.gif


Ja lično ću ovu funkciju aktivirati kada budem živeo u poštenoj državi i čim mi primanja pređu 1500€ mesečno.
... i kad Netflix bude bio pošten: titlovi i audio sinhronizacije kao u drugim zemljama, a cena proporcionalna sadržaju i standardu.
 
А zanli se što o cenama naloga konkretno me interesuje premijum nalog. Zadnja cena Netflix naloga je 12e
 
Trebalo bi da ode na 15€, sa deljenjem.
 
Mogli su da stave i da su im svi paketi 4k, pa da ima za jednu, dve ili 4 osobe i proporcionalna cena (sa blagim popustom za više osoba).

Da je tako 5€ mesečno za jednu osobu (4k nalog) sigurno bi mnogo više ljudi plaćalo regularno.
 
4k im pravi veći protok na serverima. A ja recimo imam svoj FullHD nalog. Nisam osetio neku bitnu (ili bilo kakvu) razliku na (mislim) 65" na ovoj udaljenosti sa koje gledam...
 
Pa kad lazu i obaraju bitrate...

Mislim i dalje je to kvalitet slike svemirski brod za naše bedne televizije, ali kontam da se japanac smori kvalitetom slike kad ukljuci Netflix 😄...
Oni od 2018. god imaju urednih 8k na pojedinim kanalima, što je prirodan korak jer su još od 2013. god najavili sveopšti prelazak tv sadrzaja na 4k, što su verujem već poodavno i realizovali...
 
Pozdrav, jedno pitanje.. Ja već par godina imam regularan srpski nalog i plaćanja prolaze regularno sa mojom srpskom karticom. Da li mogu sada da ga otkažem i kada mi istekne mesec, da aktiviram turski nalog preko VPN-a , po uputstvu iz ove teme?
Ukoliko mogu, šta će se desiti sa profilima koje sad imam, da li će se obrisati ili će ih zapamtiti?
 
njetfljiks.webp
 
A koliko će tih 3 dolara biti u Turskim lirama za one koji imaju pretplatu preko Turske?
 
Nikad nisam kupuvao pretplatu preko gift karte za Tursku, interesuje me jel mogu odmah da ubacim nekoliko kod-a da bih bio miram makar godinu dana?
 
Možeš da ubaciš koliko god hoćeš kodova odjednom. Najjeftiniji kodovi su ti na turgame (tamo izadje 1000 TL koliko ti treba za godinu dana, 57 evra-6850 dinara)
 
Cak i da to uvedu a ostave nam turske accounte i da ne delimo vise nam se isplati nego da dajemo 15EU/m.
12m=180EU ili 12m=52eu

Moze i ovako:
Domaca familija 15EU/m , domacin plus 3 dodatne adrese.
Kad se podeli dodje 3.75EU/m ili 45EU godisnje po osobi.
Bez cimanja oko Turske a vise nego ok.
 
Poslednja izmena:
Cak i da to uvedu a ostave nam turske accounte i da ne delimo vise nam se isplati nego da dajemo 15EU/m.
12m=180EU ili 12m=52eu

Moze i ovako:
Domaca familija 15EU/m , domacin plus 3 dodatne adrese.
Kad se podeli dodje 3.75EU/m ili 45EU godisnje po osobi.
Bez cimanja oko Turske a vise nego ok.

To bi bilo sasvim ok, ali to ne znači da će se maksimalan broj strimova povećati sa 4 na 7 sa dodavanjem još tri domaćinstva.
 
Nazad
Vrh Dno