Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Da li je sa ovim gift card-ovima moguce direktno kreiranje naloga preko VPN-a, trazi li broj telefona? Ili se prvo mora kreirati nas nalog, otkazati pretplatu pa kad istekne period platiti gift card-om?
Ja sam direktno preko VPN-a kreirao nalog i samo dodao placanje gift card-om tako da broj telefona nisu trazili👍
 
Da li se nekome desilo da mu Netflix ne prihvata kartice na novokreiranom nalogu? Probao sam tri različite kartice i sve mi odbija.
Ako si probao odmah preko Turske da aktiviraš onda zato odbija kartice. Moraš prvo da aktiviraš na Srbiju, pa tek posle mesec dana možeš da se prebaciš na Tursku i to tako što otkažeš pretplatu i ovavezno prethodno sačuvaš metod plaćanja i tada prolazi pretplata.

Ako nisi pokušavao preko Turske, odnosno hteo si regularnu pretplatu na Srbiju i odbijene su ti kartice to može biti ko zna zbog čega.
 
Probao sam da aktiviram na Srbiju, zato mi i nije jasno zašto odbija.
 
Da li je neko voljan da mi pomogne da testiram smart dns server za netflix.
Da ne bih kačio javno adresu, pošaljite mi PP. Treba mi vaša trenutna IP da se ubaci u listu autorizovanih.
Nakon što javim da sam ubacio, potrebno je moju adresu ubaciti kao dns server i možda uraditi flushdns u cmd, restart uredjaja...
Meni https://ifconfig.co tačno prikazuje novu adresu, ali netlifx ne prikazuje drugi sadržaj. Ne bi me iznenadilo i da su me zaključali na region ako je to moguće.
 
Da li se nekome desilo da mu Netflix ne prihvata kartice na novokreiranom nalogu? Probao sam tri različite kartice i sve mi odbija.
Meni je prvi mesec normalno prihvatio, kada sam hteo da produžim nema šanse. Probao sa dve različite kartice, ma jok, i odustao.
 
Ja pokusavam platiti preko Turske, trazi mi potvrdu turskog broja, iako sam vec ranije registrovao nalog i placao u eurima. Postoji li rjesenje?
 
Ja pokusavam platiti preko Turske, trazi mi potvrdu turskog broja, iako sam vec ranije registrovao nalog i placao u eurima. Postoji li rjesenje?
Da li si ispratio uputstvo za tursku ili nasumično pitaš?
 
Da li neko ima nekog sigurnog prodavca na aliexpressu? Poslednji put me prevario, promenio sifru posle jednog dana i prodavnica mu je verovatno izbrisana. Ako imate posaljite mi poruku.
 
Ali najjače od svega što su to "legalne" i "proverene prodavnice" za Netflix, Spotify i ostale naloge :)
 
Naravno da nije legalno. To su krekovani nalozi koji oni prisvoje i prodaju ali dobro, nekome je i to ok jer je bitno da radi.
 
Nije mi preko kartice direkt prolazilo nikako, ono vpn turska.
Kupio sam gift code na durmaplay. Nesto sam isklikao, uglavnom skinulo je sa racuna uredno, samo ne znam koliko im treba da isporuce na email, pise da he u fazi isporuke?
 
Da li se nekome desilo da mu Netflix ne prihvata kartice na novokreiranom nalogu? Probao sam tri različite kartice i sve mi odbija.
Ja sam jednom probao sa ženinim Mastercardom i nije moglo, ali se nisam nikad iscimao da proverim zašto, pretpostavio sam da je do njene banke i nekih ograničenja za plaćanja preko neta.

Jesu sve kartice koje si probao iz iste banke? Btw, Dina ne prolazi nikako, čisto da znaš ako si i nju probao :)
 
Dve su iz iste banke, treća nije. Probaću ponovo posle par dana, možda je bio neki glitch ali čitao sam po netu da je dosta ljudi imalo sličnih problema.
 
Него... Има ли конкретних назнака да ће ИКАДА стићи српски преводи на овај нетфликс?
 
Dok svi gledamo preko Turske, teško :)

Svakako su hrvatski potpuno razumljiv pa nije toliko ni bitno.
 
Него... Има ли конкретних назнака да ће ИКАДА стићи српски преводи на овај нетфликс?

Izgleda nikada. Mada me baš zanima zašto im je Hrvatska zanimljivije tržište od našeg. Sem činjenice da su u EU. :)
I još više me zanima šta će nam od lokalizacije ponuditi D+.

Dok svi gledamo preko Turske, teško :)

Svakako su hrvatski potpuno razumljiv pa nije toliko ni bitno.

Tehnički ne gledamo preko Turske.
 
Ovo sto ne prolazi uplata preko Turske moze biti i do VPNa.
Npr. kod mene nije bila aktivirana opcija GPS spoofing (znaci i fizicku lokaciju da promjeni), vjerovatno je netflix lako skontao da je VPN u pitanju.

Ovo sam skontao jer vidim na Google da mi je ostala ista lokacija, a IP adresa promjenjena.

Kasno mi je palo na pamet kad sam vec platio ponovo po nasim cijenama. I Gift code sam dobio jutros, nije ni on mogao proci, ne da mi se. 😂

Pokusacu i sledeci mjesec, da vidim bas da li je do VPN-a, nesto predosjecam da jeste...

Ne znam kakvo je iskustvo drugih po.tom pitanju...
 
Izgleda nikada. Mada me baš zanima zašto im je Hrvatska zanimljivije tržište od našeg. Sem činjenice da su u EU. :)
I još više me zanima šta će nam od lokalizacije ponuditi D+.



Tehnički ne gledamo preko Turske.
od eu zemalja, bugari jos nemaju netflix lokaliziran, slovaci isto, a i druge manje eu zemlje nemaju (slovenija i baltik - sve tri)
 
Poslednja izmena:
Ne razumem kako će ovo izvesti. Jedino da nam prate GPS lokacije što bi baš bila žestoka špijunaža. :)
 
S tehničke strane je veoma lako izvodljivo, nije neka mudrost, i ne testiraju uopšte to, već reakcije korisnika i da li im se isplati da to rade.
 
To opet nema smisla. Broj uređaja nije limitiran a u jednoj kući može postojati više IP adresa.
Evo malo pretrazih po netu, za sada 'gađaju' samo one koji aktiviraju drugom netflix na recimo smart boxu ili tvu preko koda (pa recimo takvu osobu izloguju i traze sifru, jer pretpostavljaju da vlasnik nece deliti sifre ne-clanovima porodice), ali ako taj neko ima i sifru naloga onda ne mogu da zabrane login. Vidim da se trude da iznađu resenje za to 😅 i jedan od razloga kompanija navodi da ih takvo šerovanje onemogucuje da ulože u kinematografiju...rekao bi covek sve za oskara iz njihove kuce
 
Ako sprečavamo njihovu kinematografiju, onda činimo svetu uslugu što šerujemo. Ne treba nam novi red notice.
 
Nazad
Vrh Dno