Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

LG LN570R smart tv iz 2013 god. Potrebno mi je bilo da otvorim nalog i pustim film max 5 min. Promenio samo uslugu drzave na UK, bez promene mreznih postavki ( dns..) I netflix se pojavio u smart world aplikacijama. Otvorio nalog, pretplatio se na hd varijantu i to sve preko daljinskog od tv-a i netflix savrseno radi. Osim jedne svima dobro poznate stavke: nema nasih titlova.

P.S. Podesavanja su ista kao na slici sto je okacio downtown.
 
Poslednja izmena:
Ovo sa promenom DNS parametara radi odlično, manje opasno od Hola plugina... I može Netflix tako da se koristi i u Edge, ne mora u FF ili Chrome (gde je ograničeno na 720p)
 
Najvise se isplati 4k za 12 po 4 ljudi, al' ja ne mogu za sad ni jednu osobu da nadjem da hoce da plati, a kamoli 3. :D
Sto se tice ovog oko potvrde kartice, mozda ce nekome znaciti, ja sam broj kartice kucao i prvi put nije htelo (a ukucao sam dobro), upalilo je iz druge.

Evo ja :)
 
Izgleda je moj LG Smart TV za ovo nase podrucije pa od zemalja u ponudi imam Albaniju, Bosnu, Bugarsku, Hrvatsku, Cesku, Estoniu, Madjarsku, Litvaniju, Letoniju, Makedoniju, Crnu Goru, Poljsku, Rumuniju, Srbiju, Slovacku i OTHERS.

Taj Country Service nemam u opcijama ali imam slicno i nalazi se ovako http://help.unotelly.com/support/so...ing-the-country-settings-for-your-lg-smart-tv i u ponudi imam zemlje koje sam naveo...
 
Kod mene je LG 55 LF 652V, Svuda pise da je webos 2 :) Bas pre 2 dana stigao novi update ...

Jes' to je UI webos 2. Sad sam pogledao na LG sajtu i vidio da je zadnja verzija firmware-a za taj model (zavisno od sufiksa u oznaci modela -ZA, -ZB, -ZC, itd) 04.00.30. Ne znam koju ti verziju imas?

Meni je verzija 04.00.40 i tu za sada avaj nema Netflix app-a
f723cff6fdc1067cd5c52beeeb922f30.jpg
 
A šta se dešava sa nalogom koji je bio registrovan na Srbija? Neće da se prijavi sad kad sam promenio na UK? Kako preko web-a da se logujem na lg app store? Non stop izbacuje error
 
A šta se dešava sa nalogom koji je bio registrovan na Srbija? Neće da se prijavi sad kad sam promenio na UK? Kako preko web-a da se logujem na lg app store? Non stop izbacuje error
Pretpostavljam da mislis na LG tv nalog za skidanje aplikacija. Ja na lg tv-u imam dva LG naloga (jedan za Srbiju, a drugi za UK) i oba mi pokazuje da izaberem s kojim hocu da se ulogujem za skidanje aplikacija . Jos davno kad sam presao na UK region napravio sam drugi da mogu da skidam i ostale uk aplikacije koje nisu bile vec instalirane (netflix je inace bio vec instaliran na UK), ali se ne secam da li to moze da se napravi preko tv-a vec ce pre biti da sam na ga napravio preko kompjutera na lg uk sajtu preko hola proksija iz uk sa nekom izmisljenom uk adresom i podacima pa se onda prijavio na tv sa novim ID. Probaj tako. Davno sam to radio, pa se ne secam vise sta sam izmajmunisao. Uglavnom sve aplikacije koje sam pre toga imao instalirane za Srbiju su ostale instalirane, a sad imam i ove za uk.


edit:
Sad sam se setio i proverio. Da, bio sam napravio novi nalog preko pc-a na lg uk (na koji udjes sa uk hola proksijem kad odes na lg.com) ima gore sign in, pa - Register a new account, izmislis neke podatke i uk adresu, jedino sto ce ti traziti da registrujes uredjaj, a ako si vec tvoj tv registrovao na srpskom nalogu, onda ne znam da li moze i ovde ponovo, ali ja sam zato tu na uk registrovao moj lg mobilni (trazi IMEI), jer nebitno sto je mobilni posto je isti nalog za LG account. Posle sam se s tim novi nalogom logovao na TV kad je na UK regionu. Nadam se da sam pomogao.
 
Poslednja izmena:
A šta se dešava sa nalogom koji je bio registrovan na Srbija? Neće da se prijavi sad kad sam promenio na UK? Kako preko web-a da se logujem na lg app store? Non stop izbacuje error

Ne desava se nista. Ostaje u standby dok ti ne zatreba.
Sa RS nalogom ne mozes da se logujes na drugi region. Za svaki region mora poseban nalog. Mozes da se registrujes preko TVa ili sajta.

(od kako sam kupio tv pre neki mesec, majao sam se u slobodnom vremenu pisanjem aplikacija za LG webos i logovanja su mi bila night mare :D )
 
Shvatio. Sledeće pitanje je koja je web adresa gde mogu da se logujem preko kompa sa nalogom za Srbiju?
 
Ovo sa promenom DNS parametara radi odlično, manje opasno od Hola plugina... I može Netflix tako da se koristi i u Edge, ne mora u FF ili Chrome (gde je ograničeno na 720p)
Pa to, i meni je bolje nego hola dodatak :)



Mali problem sa ovim je što imaju pristup svim DNS upitima (mogu da vide koji se sajtovi posećuju, na primer) pa možda i nije baš najbolja opcija za PC ako je privatnost na istom bitna.
Na sajtu im piše da loguju samo info za statistiku o tome koji se servisi najviše koriste i ništa drugo osim toga te da ne planiraju da prodaju info; ali meni svejedno ne deluju baš kredibilno.

Onda hola dodatak, ako se brineš oko toga :)
 
Poslednja izmena:
Stavio sam Universal App, naravno čim se promeni na USA, daje da se skine. Nije baš najbolja, puca povremeno i izbacuje neke glupe greške. Definitivno je preskupo za naše uslove i sa sadržajem koji je trenutno (siguran sam da će biti bolji). Ne dodiče me nedostatak naših titlova, mada razumem da je prepreka mnogima, i to sam siguran da će biti dodato.
Ipak je ovo test run i veoma naglo širenje, mislio sam da će biti mnogo sporije.
 
Ako trazite privatnost na internetu u 2016 bolje nemojte ni da ga koristite :)
 
Taj koji hoće da se zaštiti sigurno neće koristi netflix i sugurno neće visiti na benchmark forumu.
Naravno da privatnost postoji, samo ne možeš da koristiš face, twitter, gmail, android, windows 10 i ostale servise ako hoćeš privatnost.
 
Poslednja izmena:
Ranije na Internet Exploreru je moglo da se namesti proxy, a sada na Edge ne vidim tu opciju, da li sam je prevideo ili su je makli?
Ukucao sam DNS parametre na lan karti( tcp/ipv4 ), ali i dalje dobijam poruku da nisam dobro namestio, ne želim da menjam DNS na ruteru, već samo na lan karti kad koristim Netflix.
Gde grešim?
 
Ranije na Internet Exploreru je moglo da se namesti proxy, a sada na Edge ne vidim tu opciju, da li sam je prevideo ili su je makli?
Ukucao sam DNS parametre na lan karti( tcp/ipv4 ), ali i dalje dobijam poruku da nisam dobro namestio, ne želim da menjam DNS na ruteru, već samo na lan karti kad koristim Netflix.
Gde grešim?

Moraces na ruteru :)
 
i meni radi bez problema,
u Network Connections, desnim klikom na (wifi) konekciju koja se koristi pa na properties i odstikliram (iskljucim) TCP/IPv6, a na TCP/IPv4 u properties dole gde je Use the following DNS servers ukucam brojeve DNS servera. Posle toga restartujem wifi konekciju.
 
Poslednja izmena:
Ovaj DNS radi i na TV-u (LG webOS). Sa US sadržajem, Netflix možda i vredi tih 10e/mo...
 
Danas sestrin Samsung UE40EH5300 sa kraja 2012 od jedanput krenuo da azurira smart hub i automatski instalirao Netflix. Lepo je od samsunga sto jos uvek azuriraju stare modele.
 
Ja danas pogledao 5 epizoda Master of None, zaredom i iskoči mi ačivment na Box-u :D. Koji ludaci, čak su i to ubacili.
 
A jel ima dns za Canada jer mi se cini da im je bolji sadržaj nego za usa. Pitam zbog podesavanja netflix na LG smart tv
 
Kako filtrirati samo filmove ? Ne po kategorijama vec dobiti listu svih filmova.
 
A hola prodaje sav tvoj traffic koji praviš dok ga koristiš, tako da baš i nije privacy friendly.
VPN za privatnost ne postoji, provajder VPN-a i dalje vidi tvoj protok.
Jedino što postoji blizu tome je Tor, a i on nije savršen.
 
Nazad
Vrh Dno