Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Na Samsung TVu dugme INFO.
 
za LG ne radi na daljincu, jedino preko aplikacije na telefonu (bar ne radi kod mene na C8)
 
Radi na LG, as/sap dugme kod mene, pa information. :) LG GX model je u pitanju

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Kod mene je to dugme ispod broja 9, onda izlazi deo sa informacijama. :)

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Uspeo sam da poteram netflix u 4k na full hd (1080p) tv-u. Uz veliku pomoc kolege Gileba sa foruma. Da posetim imam xiaomi mi box s, full hd tv, uhd netflix nalog. Uspeo sam to pomocu Netflix kodi addona. Sada i moja gospodja moze da uziva u netflixu jer pomocu kodi netflix addona imam prevode za sve sadrzaje.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima li neke razlike u kvalitetu kada se na 1080p tv-u gleda isti snimak u 4k i u 1080p kvalitetu?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mozda mikroskopski [emoji28][emoji28][emoji28]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ne razumem kako 1080p tv može da prikaže 4k rezoluciju čak i uz pomoć Kodija.
 
Ne razumem kako 1080p tv može da prikaže 4k rezoluciju čak i uz pomoć Kodija.
Moze valjda preko npr mi box-a. Zanima me da li ima razlike u kvalitetu prikaza kada se to gleda na 1080p televizoru. Jedino ako netflix prepoznaje 1080p tv pa ne da da se pusti 4k stream...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Moze valjda preko npr mi box-a. Zanima me da li ima razlike u kvalitetu prikaza kada se to gleda na 1080p televizoru. Jedino ako netflix prepoznaje 1080p tv pa ne da da se pusti 4k stream...

Netflix aplikacija neće prikazati 4k sadržaj ukoliko ne detektuje 4k televizor. Ni na kom boxu.
 
Uspeo sam da poteram netflix u 4k na full hd (1080p) tv-u. Uz veliku pomoc kolege Gileba sa foruma. Da posetim imam xiaomi mi box s, full hd tv, uhd netflix nalog. Uspeo sam to pomocu Netflix kodi addona. Sada i moja gospodja moze da uziva u netflixu jer pomocu kodi netflix addona imam prevode za sve sadrzaje.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Koji Addon za prevode se koristi ?
 
Netflix aplikacija neće prikazati 4k sadržaj ukoliko ne detektuje 4k televizor. Ni na kom boxu.
Upravo inputstream adaptive u podesavanjima netflix addona ima opciju "ignore display resolution" i na taj nacin vara netflix da ja imam 1080p tv. A mi box s je sertifikovan netflix 4k uredjaj. A sto se tice mogucnosti da li uopste moze 1080p tv da pusta 4k fajl vec sam to postovao ovde. Pustao sam i preko kodija i preko splash pro ex playera 4k sadrzaje. E sada sto se tice kvaliteta i da li se moze uociti razlika izmedju 1080p i 4k sadrzaja na mom 32" full hd tv-u rekao bih da moze ali zavisi od udaljenosti od tv. Ako sam blize a ja gledam sa 1-1.5 m udaljenosti vidi se razlika. Sto si dalji nema razlike.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Sa njima imaš i prevode na svim filmovima ?
A ostale za Netflix za 4K ?
 
Ne razumem kako 1080p tv može da prikaže 4k rezoluciju čak i uz pomoć Kodija.
Jedno pitanje za tebe? A kako 1080p monitor moze da pusti 4k video sa youtuba? Ili kako preko mi box-a gledam 4k videa sa youtuba na mom 32" full hd tv-u. Jeste da nosim naocare ali znam da razlikujem 720p,1080p i 4k kvalitet video strima. Svakako 4k bolje izgleda na 4k tv nego na full hd tv. Ne znam mozda je do mog tv-a imam Samsung 32ue5100aw iz 2015 god. On ima neki dinamicki kontrast "mega DCR" pa mozda zbog toga primecujem taj 4k.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
4k video na HD televizoru je i dalje 1080p.

Zato Netflix ne nudi 4k rezoluciju na običnom HD televizoru jer bi to bila čista prevara.
 
  • Like
Reagovanja: M J
4k video na HD televizoru je i dalje 1080p.

Zato Netflix ne nudi 4k rezoluciju na običnom HD televizoru jer bi to bila čista prevara.
Vec sam napisao za inputstream adaptive. A ova slika ne laze. Serija Dark koja je u 4k zar ne. Evo koje rezolucije imam preko netflix addona u kodi-ju.
3c135fd19b5e35eaaaea055baa84801d.jpg
05df850402d42bd2d0d9cb9fe0ce77a2.jpg


Edit : Evo imas i kvalitet strima 12 288 000 bps to mu dodje koliko oko 12Mb/s. Proveri u pitanju je Dark s03e01.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pošto si ti sad ovo radio skoro uz pomoć Gileba kako rece, možeš li kad imaš vremena da napišeš kako sve ovo da namestim na Eon boxu. Nikad nisam koristio kodi...

Imam na Panasonicu Netflix aplikaciju i ona radi super, ali ovo mi treba za drugi tv, gde mi je Eon box. Hvala

Pozdrav
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6307579]Pošto si ti sad ovo radio skoro uz pomoć Gileba kako rece, možeš li kad imaš vremena da napišeš kako sve ovo da namestim na Eon boxu. Nikad nisam koristio kodi...

Imam na Panasonicu Netflix aplikaciju i ona radi super, ali ovo mi treba za drugi tv, gde mi je Eon box. Hvala

Pozdrav
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=6306637
Ja imam mi box s. On je upravo pisao o netflix addonu na eonu. Ti mozes max izvuci full hd kvalitet.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
4k video na HD televizoru je i dalje 1080p.

Zato Netflix ne nudi 4k rezoluciju na običnom HD televizoru jer bi to bila čista prevara.
Da se razumemo ja placam/delim uhd netflix nalog. I netflix kodi addonom zelim da dobijem max sto placam, plus sada imam prevode za ostale ukucane. Jedino si u pravu da zvanicna netflix aplikacija ne nudi 4k sadrzaj na fullhd tv-u. A 4k sadrzaj je kao sto sam rekao itekako moguce gledati na full hd tv. Nije kompletan utisak kao na 4k televizoru ali primeti se da je slika cistija i sa malo vise detalja. Valjda bitrejti u kvalitetu videa ne lazu.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Da se razumemo ja placam/delim uhd netflix nalog. I netflix kodi addonom zelim da dobijem max sto placam, plus sada imam prevode za ostale ukucane. Jedino si u pravu da zvanicna netflix aplikacija ne nudi 4k sadrzaj na fullhd tv-u. A 4k sadrzaj je kao sto sam rekao itekako moguce gledati na full hd tv. Nije kompletan utisak kao na 4k televizoru ali primeti se da je slika cistija i sa malo vise detalja. Valjda bitrejti u kvalitetu videa ne lazu.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
To sto radis je besmisleno.
 
Ja gledam benchmark na yt u 4k na 1080p monitoru 27inča. Mala je razlika ali se primećuje, pogotovo oštrina kad se ne gleda u full screenu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Da se razumemo ja placam/delim uhd netflix nalog. I netflix kodi addonom zelim da dobijem max sto placam, plus sada imam prevode za ostale ukucane. Jedino si u pravu da zvanicna netflix aplikacija ne nudi 4k sadrzaj na fullhd tv-u. A 4k sadrzaj je kao sto sam rekao itekako moguce gledati na full hd tv. Nije kompletan utisak kao na 4k televizoru ali primeti se da je slika cistija i sa malo vise detalja. Valjda bitrejti u kvalitetu videa ne lazu.

HD televizor ne može prikazati 4k rezoluciju kada je maksimalna rezolucija samog televizora 1920x1080, bez obzira koji god ti izvor izabrao.

Zato Netflix ne nudi 4k sadržaj ukoliko ne detektuje 4k televizor. Da je drugačije, to bi bila prevara.
 
A sto ne napravite zaseban thread o tim neverovatnim akrobacijama sa rezolucijama, smarate prilicno !
 
  • Like
Reagovanja: M J
+1
 
Nazad
Vrh Dno