Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Rumunija je veće tržište od nas, zato će prvo njima titlovati.
 
Tako je, nude i hoce da prodaju a nisu spremni da se potrude.

Inace su ti servisi za strimovanje filmova i serija genijalna stvar. Probao sam HBO GO u januaru kada je bio otvoren za SBB korisnike i imam samo reci hvale. Odlicna ponuda filmova i serija, prevod besprekoran, slika kao staklo, zvuk odlican, jednostavno sve je na nivou i nema izneverenih ocekivanja.

Netflix sam mislio da probam dok je bio besplatan u Srbiji, bila je potrebna registracija preko PayPala pa sam odustao.
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima koliko je tržište ako nešto prodaješ na nekoj teritoriji prilagodi je toj teritoriji. Na HBO je sve prevedeno odmah.

Ne prodaje Netflix ništa u Srbiji, već su serverima dozvolili da strimuju i na naše područje, i prihvataju pay pal uplate i sa kartica sa našeg područja. Pravu lokalizaciju još nisu pokrenuli.

K'o što Aliexpress "prodaje robu u Srbiji", tako i Netflix "prodaje" nešto kod nas.

HBO ima office za naš region, i tim zadužen za lokalizaciju za naš region. Netflix još uvek nema.
 
Ne prodaje Netflix ništa u Srbiji, već su serverima dozvolili da strimuju i na naše područje, i prihvataju pay pal uplate i sa kartica sa našeg područja. Pravu lokalizaciju još nisu pokrenuli.

K'o što Aliexpress "prodaje robu u Srbiji", tako i Netflix "prodaje" nešto kod nas.

HBO ima office za naš region, i tim zadužen za lokalizaciju za naš region. Netflix još uvek nema.
Apsolutno

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ne prodaje Netflix ništa u Srbiji, već su serverima dozvolili da strimuju i na naše područje, i prihvataju pay pal uplate i sa kartica sa našeg područja. Pravu lokalizaciju još nisu pokrenuli.

.

Naravno da prodaje samo što ne prodaje robu nego usluge...
 
Ne prodaje Netflix ništa u Srbiji, već su serverima dozvolili da strimuju i na naše područje, i prihvataju pay pal uplate i sa kartica sa našeg područja. Pravu lokalizaciju još nisu pokrenuli.

K'o što Aliexpress "prodaje robu u Srbiji", tako i Netflix "prodaje" nešto kod nas.

HBO ima office za naš region, i tim zadužen za lokalizaciju za naš region. Netflix još uvek nema.

Nije šija nego vrat. Pa zašto je onda ponuda drugačija od recimo USA ponude ako su samo serverima dozvolili da strimuju na naše područje.
 
Ajde da pitam ovde:Zasto mi na kompu "vidi" seriju Star Trek:Discovery, a na android box-u na aplikaciji ne vidi istu tu seriju?
 
Proveri da ti negde nije neki proxy/VPN ukljucen.
 
Meni vidi ST:D i na televizoru i na kompu i na telefonu, znaci trebalo bi da vidi i na boxu, nemam nigde ni jedan proxy.

ni search ne pomaze? Meni recimo altered carbon nije izbacivao za gledanje, iako sam ga stavio u mylist, sve dok ga rucno nisam search-ovao i pustio :) verovatno sam bio nestrpljiv
 
Danas se registrovah na Netflix, čisto da probam, jel' postoji mogućnost da se ubaci sprski titlovi ako se sadržaj gleda preko Netflix app na telefonu ili tabletu?
 
Meni vidi ST:D i na televizoru i na kompu i na telefonu, znaci trebalo bi da vidi i na boxu, nemam nigde ni jedan proxy.

ni search ne pomaze? Meni recimo altered carbon nije izbacivao za gledanje, iako sam ga stavio u mylist, sve dok ga rucno nisam search-ovao i pustio :) verovatno sam bio nestrpljiv

Na boxu ti ne vidi zato što box može da pušta samo do 720p rezolucije (nema dozvole za više jer kinezi ne plaćaju), a neki modeli čak i samo SD rezoluciju. Pretpostavljam da su ST:D i Altered Carbon barem u FHD ili čak 4K pa ih onda ne izlistava je rne može da ih pusti u tim rezolucijama.
 
Na boxu ti ne vidi zato što box može da pušta samo do 720p rezolucije (nema dozvole za više jer kinezi ne plaćaju), a neki modeli čak i samo SD rezoluciju. Pretpostavljam da su ST:D i Altered Carbon barem u FHD ili čak 4K pa ih onda ne izlistava je rne može da ih pusti u tim rezolucijama.

Nope.
Opaaaa!Otiso u podesavanja rutera, tamo bili neki "cudni DNS" , stavio gugl public DNS i pojavilo se sveeee...
Dakle to su bili neki "USA DNS" koliko vidim na netu....
 
U dobar tip. Ovo moram da probam i ja pošto sam imao isti problem.
 
Mogu i da probam da nadjem koji su bili DNS-ovi, ako nesto znaci.Mislim kada sam guglao, to su bili neki US DNS-ovi.Iskreno ne znam ni kako je doslo do toga da oni budu upisani.
Sumnjam na neke ortake al ajd sad....
;),)
 
Da pitam ovde, jer gugl i ne pomaže previše. Je l postoji neki workaround za US Netflix kod nas? Ja sam uspeo da upalim Hola VPN, da se ulogujem i nađem serije koje nemaju kod nas (isto tako neke serije i filmovi imaju kod nas, a nemaju na US), ali, čim pustim nešto što nema kod nas, kaže mi VPN proxy detected ili tako nešto, a, ukoliko pustim nešto što postoji kod nas, onda nema nikakvih problema. Takođe, imam utisak da slika i nije baš 1080p, više mi liči na 720p, ima li pomoći za to? U settings mi stoji tamo High.
 
Pusti nesto preko soni cetvorke. Zatim stisni R3 i izazice ti koja je rezolucija.

Ovo drugo ne znam.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Google Chrome: up to 720p
Firefox: up to 720p
Opera: up to 720p
Safari: up to 1080p (on Macs running OS X 10.10.3 or greater)
Microsoft Edge: up to 1080p
Internet Explorer: up to 1080p
 
Je si li probao Netflix aplikaciju iz win store-a?
 
Edge standardno pušta u 1080p i odlična je slika. Od nedavno pušta i u 4K rezoluciji, ali se mora imati intelov cpu i3/5/7 sedme generacije ili noviji.
 
Uzeo ponovo NF... pa ponuda je kriminalna ako se izuzme njihova produkcija. Čini mi se da je nestalo i serija i filmova.
 
Na Netflixu se pojavila opcija u izboru za prevedene serije na srpskom, "Gotham" serija, ali kada pustim prvu epizodu, izbacuje mi samo prevod na engleski jezik.

Da li može neko da proveri da li ima isti problem kao ja ?
 
Ako ima neko da hoće da deli Netflix (ima prostora na svom Account-u za još jedan profil) neka mi se javi na PM.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postoji li neka extenzija za Chrome koja bi mi omogućila promenu veličine titla nezavisno od onoga što je podešeno u Netflix nalogu? Konkretno imam problem što mi na PCu trebaju veći fontovi a na TVu manji... a da svaki čas žongliram je katastrofa.
 
Na Netflixu se pojavila opcija u izboru za prevedene serije na srpskom, "Gotham" serija, ali kada pustim prvu epizodu, izbacuje mi samo prevod na engleski jezik.

Da li može neko da proveri da li ima isti problem kao ja ?
Nema ni kod mene, otkud ti ta informacija?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne pojavljuje se ni srpski ni hrvatski. Prijavio sam problem Netflixu.

Serbian subtitle.JPG
 
Drugari, moze li neko, ko koristi netflix za nase trziste, da mi kaze da li ima u ponudi serijal "Shark Tank? Btw, u Americi sam koristio Netflix i mogu da vam kazem da je odlicna stvar, sad jedino ne znam kakva je ponuda za Srbiju. Hvala unapred!
 
Drugari, da li neko moze da mi kaze, ko koristi Netflix za nase trziste, da li u ponudi postoji serijal "Shark Tank"? Hvala unapred.
Btw, koristio sam Netflix u USA, i mogu da vam kazem da je odlicna stvar, e sad kakva je razlika izmedju te 2 ponude to je pitanje. Pozdrav!

Da, postoje 2 sezone.
 
Nazad
Vrh Dno