Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

probao sam 2 puta (po mesec dana) netflix i odustao. za ta 2 probna perioda (jedan kad su poceli da "rade" kod nas na trzistu, jedan pre neki mesec) sam pogledao mozda 3-4 epizode (razlicitih) serija koje su mi se ucinile zanimljive. ipak sam odustao jer ne mogu da gledam bez titlova. ne znam engleski bas tako dobro da bih sve razumeo a i ne mogu da utisam tv dok gledam. ako vec hoce pare od gledalaca sa ovih prostora, neka ubace titlove i bicu prvi u redu za placanje. do tad...hbo go i torent su dovoljni.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
pa zato sto ne razumem bas sve, a zena ni toliko..

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
kapiram, mojoj zeni dosta pomaze taj sistem sa ENG sub
 
Zato ja kazem "HBO GO" je zakon.
Ne Kaze se za dzabe:nije važan kvantitet, važan je kvalitet!!!!

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Neka priča koju sam preko tri ruke čuo je da u Srbiji uopšte ne postoji mnogo firmi koje se bave prevodima, NF nije uspeo da se dogovori sa jednom od njih koja maltene drži monopol i to je za sada to.
 
Neka priča koju sam preko tri ruke čuo je da u Srbiji uopšte ne postoji mnogo firmi koje se bave prevodima, NF nije uspeo da se dogovori sa jednom od njih koja maltene drži monopol i to je za sada to.
Pa naravno.....to je to...ma boli njih uvo za nas ovde jadnike na Balkanu...
Ako oćeš plati i gledaj (baš me briga što nema prevod) ako nećeš ima ko oće.....e to je to...to je njihiva-"netflix-ova" politika za Balkan.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Kapiramo da smo i sa svim prevodima mi tržište koje nema potencijala da im ikada izađe i na jednom grafikonu? Zabole ih. Ne žele da se smaraju. Možda misle da svi znamo rumunski... šta god.

Gledam i kroistim. Za 300-400din mi je sasvim ok. Da trebam da sam platim punu cenu, nalazio bi mane.
 
Poslednja izmena:
Neka priča koju sam preko tri ruke čuo je da u Srbiji uopšte ne postoji mnogo firmi koje se bave prevodima, NF nije uspeo da se dogovori sa jednom od njih koja maltene drži monopol i to je za sada to.

Ima nekoliko ovih sajtova za piratske titlove i na njima prevodilaca koliko hoćeš. Da oni hoće mogli bi i te kako da plate njima. Ali verovatno gledaju na to kao da trošak koji se neće isplatiti,jer misle da se broj gledalaca neće povećati uvođenjem prevoda
 
Kapiramo da smo i sa svim prevodima mi tržište koje nema potencijala da im ikada izađe i na jednom grafikonu? Zabole ih. Ne žele da se smaraju. Možda misle da svi znamo rumunski... šta god.

Gledam i kroistim. Za 300-400din mi je sasvim ok. Da trebam da sam platim punu cenu, nalazio bi mane.
Ista situacija...i ja isto podelili smo nalog, imam i "HBO GO" "Amazon prime" i uzeo sam da probam"Disney+"
Iskren da budem "HBO GO" mi je najbolji, a mogu da kazem da je i "Amazon prime" po meni bolji od netflix-a. Ako nista drugo ima brate prevode za svu "Amazon" produkciju....

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Neka priča koju sam preko tri ruke čuo je da u Srbiji uopšte ne postoji mnogo firmi koje se bave prevodima, NF nije uspeo da se dogovori sa jednom od njih koja maltene drži monopol i to je za sada to.

Nastavak priče jeste da je Netflix ponudio prevodiocima cene koje bi možda prošle u nekom selu u Indiji ili Somaliji. Kod nas plaćeni prevodilački rad nije uopšte jeftin.
 
Nastavak priče jeste da je Netflix ponudio prevodiocima cene koje bi možda prošle u nekom selu u Indiji ili Somaliji. Kod nas plaćeni prevodilački rad nije uopšte jeftin.
Pa ne verujem da je jeftin i u Rumuniji, a
sta tek da kažemo, za recimo Nemačku, gde je svaki film sinhronizovan....ma mi smo zadnja rupa.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Hoce da uzmu pare a nece da plate prevodioce. Ma pazi molim te...
 
Ima nekoliko ovih sajtova za piratske titlove i na njima prevodilaca koliko hoćeš. Da oni hoće mogli bi i te kako da plate njima. Ali verovatno gledaju na to kao da trošak koji se neće isplatiti,jer misle da se broj gledalaca neće povećati uvođenjem prevoda


Bar 70% tih prevoda je potpuna katastrofa. To nema veze sa životom.
 
Kodi plus Netflix addon i biras prevode. Ovo je savrseno radilo na Mi box 3 koji ima Netflix licencu.
 
Kodi plus Netflix addon i biras prevode. Ovo je savrseno radilo na Mi box 3 koji ima Netflix licencu.
Ovo radi savrseno na bilo kom uredjaju gde ima mogućnost instaliranja kodija, cak i ako nema licence za NF.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pa ne verujem da je jeftin i u Rumuniji, a
sta tek da kažemo, za recimo Nemačku, gde je svaki film sinhronizovan....ma mi smo zadnja rupa.

Rumunija ima 20mil stanovnika, a razvijenost flat rate interneta je šila Srbiju još pre 10-15 godina.
Nemačku da ne spominjemo.

Ali ok, slažem se bi ex YU mogao da pokrije jedan translate servis.
 
Ne bih se složio da je 70% katastrofa. Ima po neki lošiji

Verovatno je do uzorka :D

Moj engleski je odličan, ali titlove skidam zbog supruge. I onda pizdim, jer pola filma/serije samo čitam gluposti na titlu, koje nemaju veze sa izgovorenim. Zaista tamo prevode i Kurta i Murta, čast izuzecima.
 
Aktivirao sam probni period da probam kako izgleda Netflix. Generalno sam ok sa engleskim jezikom tako da se nadam da ću gledati bez nekih poteškoća. E sada, aktivirao sa najjači paket, ali gledam na PCju, jer još nisam povezao na TV i slika za većinu sadržaja izgleda kao da je maksimum 720px, pokušavao sam i dosta novijih naslova i ista stvar a ne nalazim opciju za menjanje kvaliteta na 1080/4k.

Još me interesuje kakav je zvuk? Na HBO GO je užas, pogotovo kada pustim na 5.0 sistem koji mi je optičkim kablom povezan sa TVom pa sam na njemu gledao samo dobre torent fajlove sa DTS, nadam se da je ovde bolja situacija.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
@supermarkomare9: neznam na kom TV-i sistemu gledaš "HBO GO".
Ja gledam "HBO GO" na Samsung TV-u i HW-N850/EN sistemu, i nemam zamerke na zvuk. Hoću da kažem isti mi je kvalitet zvuka i na "HBO GO" i na "Amazon prime" i na "netflix-u"
Slika je druga priča.....

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Zvuk kada se reprodukuje preko TVa je ok, dok preko "hi-fi" sistema nije, oseti se baš loš kvalitet.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Zvuk kada se reprodukuje preko TVa je ok, dok preko "hi-fi" sistema nije, oseti se baš loš kvalitet.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
Ja nemam tih problema iskreno da ti kazem...i ja isto koristim "hi-fi" HW-N850/EN sistem, i da ne kazem extra, ali svakako je bolje od zadovoljavajuće.
7.5/10 zvuk na hi-fi

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Ne znam, ja bih možda dao 4/10 za HBO Go, testiraću baš večeras Netflix kada stignem ap javljam, ako je još nekom bitna informacija.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Aktivirao sam probni period da probam kako izgleda Netflix. Generalno sam ok sa engleskim jezikom tako da se nadam da ću gledati bez nekih poteškoća. E sada, aktivirao sa najjači paket, ali gledam na PCju, jer još nisam povezao na TV i slika za većinu sadržaja izgleda kao da je maksimum 720px, pokušavao sam i dosta novijih naslova i ista stvar a ne nalazim opciju za menjanje kvaliteta na 1080/4k.

Još me interesuje kakav je zvuk? Na HBO GO je užas, pogotovo kada pustim na 5.0 sistem koji mi je optičkim kablom povezan sa TVom pa sam na njemu gledao samo dobre torent fajlove sa DTS, nadam se da je ovde bolja situacija.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Moras da koristis IE ili Edge ako ides preko PCja, baci pogled na HTML5 sekciju
https://help.netflix.com/en/node/23742

Druga opcija su neke ekstenzije koje nisam testirao
https://www.thewindowsclub.com/watch-netflix-1080p-resolution-chrome-firefox
 
Aktivirao sam probni period da probam kako izgleda Netflix. Generalno sam ok sa engleskim jezikom tako da se nadam da ću gledati bez nekih poteškoća. E sada, aktivirao sa najjači paket, ali gledam na PCju, jer još nisam povezao na TV i slika za većinu sadržaja izgleda kao da je maksimum 720px, pokušavao sam i dosta novijih naslova i ista stvar a ne nalazim opciju za menjanje kvaliteta na 1080/4k.

Još me interesuje kakav je zvuk? Na HBO GO je užas, pogotovo kada pustim na 5.0 sistem koji mi je optičkim kablom povezan sa TVom pa sam na njemu gledao samo dobre torent fajlove sa DTS, nadam se da je ovde bolja situacija.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
Ranije je ograničenje bilo 720p preko browsera, za 1080p je morala da se instalira Netflix App iz Windows store.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Važi, hvala na informacijama. A što se tiče 4K TVa, tu bi trebalo da ima max rezoluciju u aplikaciji?

Konkretno TV LG 49SM8200 ako je bitan podatak, tu mi jedino i treba 4K.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno