Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Da li je moguće pretraživati filmove koji imaju naše titlove, koristim Android app, I uglavnom svaki film koji petak ima RO prevod i EN
 
Нема превод, али ова алтернатива са коди адоном коју Гилеб помиње је супер ствар.
Наравно, за оне који хоће да плате за нетфликс.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
da li neko koristi netflix addon za kodi, i da li preko addona za titlove moze da se nadje prevodi za vecinu naslova? kakvo je tu stanje?

hteli smo drugar i ja da "podelimo" netflix, da placamo ovaj srednji paket za dva uredjaja i da gledamo svako na svom racunaru. mada, ako je stanje sa prevodima lose, ne bih uzimao.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Preko kodija možeš da ubaciš koji god hoćeš prevod, dakle sve što ima na opensubtitles.org i ostalim sajtovima. Jedini problem je što ne radi hardverska akceleracija nego koristi snagu procesora za dekodiranje i prikaz slike pa ako imaš neku slabiju mašinu onda secka i na 720p. Kao na primer kod mene na Raspberry Pi 3.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
pa konfiguracija mi je ova iz potpisa. hoce raditi taj srednji paket? koja je tu rezolucija? 720p ili 1080p?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
ako uzmemo taj srednji paket na kom mogu 2 uredjaja da strimuju istovremeno, da li postoje jos neka ogranicenja?
npr koliko uredjaja moze da bude uopste ulogovano/ registrovano sa tim nalogom? da li uredjaji sa kojih se strimuje moraju da budu u istoj mrezi ili moze sa dve lokacije i sl?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
ako uzmemo taj srednji paket na kom mogu 2 uredjaja da strimuju istovremeno, da li postoje jos neka ogranicenja?
npr koliko uredjaja moze da bude uopste ulogovano/ registrovano sa tim nalogom? da li uredjaji sa kojih se strimuje moraju da budu u istoj mrezi ili moze sa dve lokacije i sl?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
Mozes u isto vreme na razlicim mrezama da gledas...ja imam ful paket nas 4 delimo i gledamo svi u isto h na razlicim adresama

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje ima odavno i zove se VPN...
Ma ima, ali se pisalo da ne radi uopšte ili ne radi kako treba.
Jel možeš da daš malo više podataka, kako, koji VPN...
Prednosti i mane?

Da li može to da se sredi direktno na android televizoru (već ima pre instaliranu Netflix aplikaciju)?
 
Ma ima, ali se pisalo da ne radi uopšte ili ne radi kako treba.
Jel možeš da daš malo više podataka, kako, koji VPN...
Prednosti i mane?

Da li može to da se sredi direktno na android televizoru (već ima pre instaliranu Netflix aplikaciju)?

Što se tiče VPN-a google kaže da ima dobrih vpnova...ali oni koštaju bar 10 usd mesečno..
 
koji addon za kodi koristite, i je l to radi ok? gledao sam po netu, ali se spominju neke alfa verzije i sl.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ok, ali koji provereno rade? Da li radi 4k sadržaj kako treba, sobzirom da ide kroz proxy?

P.S. Da li sav sadržaj na Netflix-u ima engleske titlove?
Ako lova nije problem idi na ExpressVPN. Najbolji i najbrži, ali i najskuplji. Možeš ga dobiti već od 6.67 dolara mjesečno. Pored njega, sa Netflix USA rade Nord, IPVanish, CyberGhost, Windscribe itd.
ExpressVPN je najnapredniji. Imaš najveću moguću anonimnost a pored toga i najbrže servere, što je vrlo bitno.
 
Hvala na savetu. Da li to može da se podesi na TV-u?
Da neće da ometa torente na kompjuteru, kao i internet na ostalim prikačenim uređajima?

U suštini, za probu bih uzeo nešto na jedan mesec, da isprobam kako Netflix, tako i VPN, pa onda da odlučim.
 
Hvala na savetu. Da li to može da se podesi na TV-u?
Da neće da ometa torente na kompjuteru, kao i internet na ostalim prikačenim uređajima?

U suštini, za probu bih uzeo nešto na jedan mesec, da isprobam kako Netflix, tako i VPN, pa onda da odlučim.
Može naravno, podešavaš ga na svaki uređaj posebno. Ovaj Express ti daje 3 simultane konekcije istovremeno, dakle možeš na uređaja istovremeno koristiti. Ima jeftinijih rješenja tipa NordVpn koji daju više recimo tih simultanih konekcija ali ti ubiju brzinu. Ja sam isprobao ove sve veće igrače i mogu potvrditi da je ExpressVPN za koplje ispred svih.
 
Za netflix koristim smart dns, nema potrebe za vpn.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Kakav je getflix sto se tih stvari tice (totalni sam noob za DNSove i tako to)
Setio sam se da imam neku promociju za 20god nalog na getflixu
 
Ja sam koristio getflix i radilo je. I sad mi je getflix usa server na apple tv i rade ti neki usa kanali. Ne koristim vise netflix , a uz to nisam ni kuci sada da proverim da li jos radi.
 
Kad se prijaviš, dobiješ spisak dns servera širom sveta, odabereš neki, recimo u usa, I na uređaju koji koristiš podesiš za dns taj koji si odabrao. Ja sam konkretno samo na tv-u podesio, pošto malo usporava net na ostalim uređajima ako se stavi na ruter.

Problem je kod promene ip adrese, ako nemate statičku, morate da uradite reaktivaciju.

Cena je bila 17-18 dolara za godinu dana.

EDIT: nema problema sa brzinom, pošto nije vpn klasičan, nema saobraćaja preko tih servera, samo dns. Kada se tek uključi prvi put, bio je problem u smislu da se nisu pojavljivale slike na filmovima i serijama (ne umem da se izrazim, poster) ali je posle par minuta bilo sve ok.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristim Netflix par meseci ,imam standard HD paket . Od jutros mi je sav sadržaj u mnogo boljoj rezoluciji ultra HD ,oni se to nešto zeznuli ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno