Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Kada pokrenem NF addon u kodi - ju pretraga radi i sve ostalo, ali kada pokušam da pokrenem film/seriju izbaci mi grešku sa inputstream helper. Njel tu treba nesto dodatno da se setuje?
 
Ako neko hoce da podelimo netflix 4k pretplatu nek se javi na pm.

Alternativno nudim jedan Eon smart Tv slot u zamenu za netflix 4k.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo sam skoro nov tv 65 Oled LG B9.

Tv je naravno boleština, samo mi formula 1 laga tj zakucava i izbacuje 99% svako malo. Sigurno ima uticaja što je dolby visin i atmos ali ostaler serije isto kodovano radi normalno.

Net je 120mbs sa odličnim odzivom.

Ima li neko pojma?...
 
Wifi ili lan? Kapiram da gledaš direkt preko Netflix app na web os-u. Imaš neki boks da probaš alternativu ili cast Netflix sa telefona na tv čisto to da ukloniš sa liste potencijalnih problema? Samo ta serija laguje?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Lan...

Da, app na tv-u, preko web os-a. Nemam ništa... Na svim ostalim uređajima radi normalno, samo na tom tv-u ne, što je i logično, jer samo na njemu vuče dolby vision i dolby atmos.

Da li je moguće da je do slabije propusnog kabla npr? Mislim na HDMI - tv - risiver?
 
Koja je to teška priča, bukvalno mi se slošilo dok sam ovo čitao jer sam i ja sličnu priču prošao sa LG

Pre jedno tri godine, bez prethodnog udubljivanja, uzmem LG 4k tv dijagonala 43”
Upravo iz te namere da gledam Netflix 4k, model iz srednjeg ranga tada plaćen preko Mađara 700€

Naravno, počinje pakao. Brzina preko wifi nedovoljna za Netflix 4k na Web Os aplikaciji, spojim lan, slična priča. Dogura nekako do onih 15mbpa protoka i onda kreću oscilacije.

Vrlo primetne na samom kvalitetu slike.

Batalio na kraju, što je još veći crnjak imam iMac 5k na kojem takođe ne mogu gledati Netflix u 4k rezoluciji.

Ništa bez nVidia Shield ili Apple Tv, ili na kraju nekog Tv-a koji je 1000€ + [emoji2371]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi unutar netflix aplikacije da imate mogućnost testiranja mreže, a i LG Store ima aplikacija za to. Meni je na WiFi izmereni protok od 3 do 20 Mbps, a telefon sa istog mesta izvlači 80-120. Preko kabla i TV ide preko 100 bez problema. A TV je niža klasa.
 
Koja je to teška priča, bukvalno mi se slošilo dok sam ovo čitao jer sam i ja sličnu priču prošao sa LG

Pre jedno tri godine, bez prethodnog udubljivanja, uzmem LG 4k tv dijagonala 43”
Upravo iz te namere da gledam Netflix 4k, model iz srednjeg ranga tada plaćen preko Mađara 700€

Naravno, počinje pakao. Brzina preko wifi nedovoljna za Netflix 4k na Web Os aplikaciji, spojim lan, slična priča. Dogura nekako do onih 15mbpa protoka i onda kreću oscilacije.

Vrlo primetne na samom kvalitetu slike.

Batalio na kraju, što je još veći crnjak imam iMac 5k na kojem takođe ne mogu gledati Netflix u 4k rezoluciji.

Ništa bez nVidia Shield ili Apple Tv, ili na kraju nekog Tv-a koji je 1000€ + [emoji2371]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Možda si malo previše dramatičan :)

Prvo, zanimljivo da sam sinoć opet probao i radi normalno ali ga ne pali u dolby vision modu.

Drugo, bukvalno sve drugo radi normalno u istoj kombinaciji dolby vision / atmos, pa mi je nekako logično da je do Formule nešto, nego da je u pitanju sistemski problem tipa slab protok, loš bandwith i sl. Možda grešim, ali kao da su nešto promenili pošto ne kontam kako bi sam tv mogao sam od sebe da povuče film u normalnom 4K modu, znam samo da ne izbaci ono gore "dolby vision" kada ga pustim, kao kod ostalog materijala istog tipa.
 
Čudno. Možda u ovom momentu neće. Probaću ja baš za vikend da vidim preko app direkt.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Upravo sam izmerio; Netflix 4K, u proseku oko 16-17Mbit/s. Ok je to, ali su mogli i cenu malo da umanje. Naročito pošto je u Evropi i najskuplji.
YT je besplatan, pa i nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Kako si proverio? Na tv-u ili kompu?
 
Dok sam gledao na TV-u.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Kod mene 2160p max 15mbps.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Probaj da ispratiš za recimo period od 10 minuta koliko potroši podataka. Tako sam ja dobio taj prosek oko 16-17Mbps.
Ali pretpostavljam da je to to; zavisi možda i od same emisije.
 
Nema potrebe f8 i piše lepo.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Kako kažu "u 100 marke..." ima da zadrže ovaj bitrate i posle završetka pandemije. Njima to ide super na ruku - manje protoka, manje opterećenje servera/storage-a... milina.
 
Verovatno će biti tako...
@Antara Nisam razumeo ovo oko f8; kako ako se gleda na preko TV aplikacije?
 
Nemam pojma tražio ali nisam našao. Pojedini televizori podržavaju da se bocne tastatura pa možda to upali. Na mom to ne radi.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Info kod mene daje samo trenutnu rezoluciju i hdr format.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja nisam video tu opciju za info.
Pratio sam potrošnju na ruteru; sada konkretno serija "Formula 1 drive to survive", S2E1.

Za 8 min, potrošio je 983MB (kada se preračuna, u proseku je 16.4Mbps)
Za 10 min, 1247MB (prosek 16.6Mbps)

Pikovi idu do nekih 50Mbps...

Netflix.png
 
Da ne bude zabune, pokušao sam da pronađem ovde na forumu ali nisam uspeo, zato pitam, mada vidim da nedomica postoji.
Dakle, da li na android boxu, bilo kom, postoji mogućnost da se ubaci externi titl (custom subtitle), za bilo koju seriju ili film.
Jasno je za Chrome i extenzije i ostale programe, mene interesuje baš Netfliks aplikacija.
 
Mozes na boxu da instaliras kodi i netflix addon. Titlovi addon j resen problem

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ja nisam video tu opciju za info.
Pratio sam potrošnju na ruteru; sada konkretno serija "Formula 1 drive to survive", S2E1.

Za 8 min, potrošio je 983MB (kada se preračuna, u proseku je 16.4Mbps)
Za 10 min, 1247MB (prosek 16.6Mbps)

Pikovi idu do nekih 50Mbps...

Pogledajte prilog 283063

Ja samo kliknem tipku info (Samsung TV)!
8684b5dd3b56567e31012ea8201c5475.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na LG nema takav info (ili ja ne vidim). Ali tu daje samo trenutni bitrate?
Hteo sam malo preciznije da vidim koliko potroši podataka za neki vremenski period.
 
Nije trenutni, to je prosjek, vrti se od 0 do 15, 16!
055c1dfbe1124b2fc80f1d9cf30e90c6.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mozes na boxu da instaliras kodi i netflix addon. Titlovi addon j resen problem

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Nisam do sad koristio Kodi ali ima vremena pa ću da guglam.
Samo jedno pitanje pošto imam nalog za Netflix jel to legal varijanta ako se koristi preko Kodija?

Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno