Šta je novo?

Dodavanje Raid-a na HP G9

Corovic

Poštovan
Učlanjen(a)
03.12.2015
Poruke
17
Poena
54
Pozdrav,
nikad nisam imao slicnu situaciju - firma vec ima server sa konfigurisanim raid kontrolerom.
2 diska u miroru. Na tome imaju virtualnu masinu koja ima vise servera.

E sad, hoce da dodaju (i kupili su vec) 4x1 tb hard diskove.
I hoce da se to stavi u Raid 5, eventualno 1+0

Znaci da ta dva raid-a budu odvojeni, nezavisni jedan od drugog.
Pa pre nego krenem da radim i ugasim server - interesuje me jel to uopste podrzano na fabrickom HP D9 kontroleru i kako ga konfigurisati?
Iz raid konfiguratora (bios-a) ili iz HP Intelligent Provisioning Utility?
 
Koji G9 server? Koji je model kontrolera? Kakvi su diskovi? Koji je OS?
Sasvim je moguće da nije potrebno nikakvo gašenje servera, već da se sve konfiguriše iz OS.
 
Zar ne bi trebalo da moze online preko HP iLO?

Koji sw za vm?

I pozdrav za Jaksu :)
 
* HP hot swap diskovi, oni mogu na zivo nije problem
* HP ProLiant ML350 Gen9, E5-2603v3, B140i, 4x1GbE, 1x16GB, 8-SFF HP, DVD-RW, 2x1TB SATA, 2x500W
* Koristi Citrix Xen Server
 
Tako je. MOze da se odradi i iz OS-a. Posto nemas kao primarni OS instaliran Windows. Onda ti novi serveri Generacije 8 pa i 9 sva setovanja imaju sad iz svog chipa. A na serverima ranijih generacija G7,6,5 si imao Recovery CD na kome je bilo sve sto je potrebo za podizanje servera. Kad se pokrene server imas opciju F10 ja mislim i onda te meni vodi dalje. Dodjes do dela gde biras Configure and Install i Perform Maintance. Izaberes Perform Maintance i tu imas gomilu nekih osnovnih podesavanja za sam server medju kojima i HP Storage administrator mislimd a se zove i u njemu ti se nalaze podesavanja za RAID.

Tu ce ti pokazati sve tvoje diskove koje si ubacio i sa njima mozes raditi sta hoces.
Ovo sad pricam napamet. Moji serveri su DL380 G8 i G9 ali mislim da je tako i kod ovog tvog servera.
 
@Nemanja82
Dizao sam ja Raid xxx puta, radio sam kao admin u kompaniji koja je imala preko 30 servera (najstariji G7!)
Ali NIKAD nisam imao potrebu da pored postojeceg raid-a dodajem jos jedan.
Cekam Subotu, tad mogu da ugasim servere i da krenem da se igram sa tim.
Ako neko ima neko uputstvo nesto korisno da se procita povodom ovoga - bicu neizmerno zahvalan!
 
https://www.youtube.com/watch?v=sZkgzzZYIMg

Ja se nadam da me ovo ocekuje, prost vizard gde vec stoji jedan raid, ostali unassigned diskovi i to je to.
Samo selektujem diskove i izaberem raid konfiguraciju (RAID 5 smo dogovorili, za 4x1tb diskove)
Nema logike da poremeti konfiguraciju 2 stara diska.
 
Trebalo bi da bude tako. Ovo na youtube je kada butujes sistem, medjutim postoji potpuno HP ista aplikacija da to uradis iz samog sistema.
 
na G9 imas inteligent provisioning. restartuj server, i tamo negde nakon POST-a bi trebalo da pritisnes F9 ili F10. Udji u inteligent provisining, odatle mozes raditi sve sto ti treba vezano za raid...
 
Cisto da zatvorim temu - dodat RAID bez gasenja servera. Na XEN Citrix serveru postoji opcija da se doda novi storage, i dovoljan je obican wizard da prepozna diskove, spoji ih kako korisnik hoce i assignuje kao novi storage.
Hvala svima.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno