Šta je novo?

Huawei P9

Hehe Vojkane kako to bre najbolja stvar :D

Pa single core performanse su mu ocaj u poredjenju sa drugim flagship modelima...multi core je blah, ima 8 jezgara pa je ponovo losiji od Exynosa, za 13% je brzi od LG G5 sa S820 i za 37% brzi od iPhone-a 6S koji ima dva jezgra, a ovaj 8..

Graficki podsistem prosek u najboljem slucaju... I oni za ovo traze 700 evra, how yes, no :D Leica kamera ih vadi i samo to i nista vise...ovo je telefon za mid range cenovni rang, dakle kao sto je neko napisao 150 evra niza cena minimum..i 500 evra da traze za ovo je komedija, a kamo li nesto vise :D

http://www.gsmarena.com/huawei_p9_and_p9_plus_hands_on-review-1421p4.php

Rekoh najbolja stvar na telefonu ne na svetu.
A kamera je najgora pa nek je i sto lajki [emoji16]

Inače koliko jezgara megabajta i ostalih tech čuda nije bitno, bitan je krajnji rezultat
 
Slazem se Vojkane, ali taj krajnji rezultat je suma svih tih jezgara i megabajta i tech cuda :D

P.S. Ne diraj Lajku :d
 
Pa ako sam dobro procitao, Lajka zapravo nema nikakve veze sa kamerom. Oni su bukvalno pre mesec dva potpisali neko partnerstvo sa njima, tako da osim da zalepe ime oni nisu imali vremena da ista rade na samoj kameri.
 
Lepo izgleda, havaji je sve ozbiljniji, jos samo da srede onu katastrofu od UI-a.
 
Kao da je bitan proj prodatih telefona i da je to merilo bilo čega. Koje je smeće s5 pa se prodao u toliko primeraka... Huawei fura neku svoju filozofiju i za sada im odlično ide...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A koja je to filozofija?
 
Nemam pojma koja je to filozofija, ali je oni očigledno dobro furaju. Ne bi bili tu gde jesu da nije tako...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hahaha care :D nema tu nikakve filozofije kad kopiraju koga i sta sve stignu :D
 
Ne bih se složio...

The World Intellectual Property Organization (WIPO) in Geneva announced on March 16 that Huawei Technologies topped the list of international patent filers for the second straight year in 2015. Huawei applied for 3,898 patents, 456 more than the previous year and more than Qualcomm, Samsung, Sony, and HP.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
ma ovo ide ispod 400e za mesec dana
 
Ok i to je pokazatelj čega tačno? A inače Huawei je firma koja prvenstveno proizvodi telekomunikacionu opremu pa ne bi čudilo da je većina tih podnesaka iz te oblasti..
 
Nije los huawei ali UI im je bruka,podrska takodje,onaj ko ne kupi njihov flagship model moze da zaboravi na update. A treci su na svetu samo zato sto u kini prodaju milione telefona srednjeg ranga. I zte je pre koju godinu bio treci po prodaji ali vise nije. Svaki flagship velikih kompanija donosi bar nesto novo kako bi opravdali cenu od 700eu. Nije mi jasno sta oni to nude novo na svom modelu da bi vredeo tu lovu koju traze. Cak su zakinuli i za jedan sim slot ako zelis koristiti sd karticu. Oni imaju najvecu zaledjinu u kini,jer ih kinezi smatraju za najbolju kompaniju. Zato se i mogu okurazit sa ovom cenom a koliko su kvalitetni i trazeni ce pokazati broj prodatih modela p9. Sto se tice prodaje van kine tu su smesno male cifre,uporedjujuci ih sa samsungom i apple. Naravno dobro prolaze u siromasnim zemljama,ne zato sto su kvalitet,nego zato sto su jeftini. Broj prodanih primeraka uopste ne pokazuje kvalitet necijih mobilnih telefona nego kvalitet necije reklame. Pa samim time se i Mesi tu pojavio jer ako on "koristi" huawei,onda su sigurni najbolji na svetu kao i barcelona,zar ne. Ne zelim reci da su smece ili da ih pljujem ali uzdizati ih u nebesa je isto smesno.
 
Ako to nije dovoljan pokazatelj da se jedna firma trudi da razvija i istražuje nove tehnologije onda ja ne znam šta je, a ne samo da slepo kopira druge... U krajnjem slučaju dosta su napredovali i ne zaostaju puno za vodećim parom. Mate 8 je jedan od najkompletnijih telefona na tržištu, 6p takođe... Google je lud što je njima dao da prave nexus? Otišli smo skroz u off...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Google je svakom davao da pravi Nexus..tako da to nije nikakav argument.. To što istražuju nove tehnologije, rekoh već da je velika verovatnoća da su ti patenti vezani za telekomunikacionu sferu jer im je to vodeći oblik biznisa...

A to da su napredovali, pa napredovali su i Meizu i Xiaomi..nije teško napredovati sada kada cela industrija stagnira već par godina..
 
A šta su mobilni telefoni ako nisu usko vezani za telekomunikacije. Zbog čega je Google kupio Motorolu? Upravo zbog silnih patenata vezanih za tu sferu. Samsung, Lg, Htc, Motorola nisu svako već ozbiljne firme... Ne slažem se da industrija stagnira... Telefoni napreduju svake godine, ne onim tempom kao pre 7 ili 8 godina ali svake godine su sve bolji i bolji onoliko koliko proizvođači to žele...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mislio sam na opremu koja se koristi kod operatera, modeme i sl. ne mobilne telefone samo... Misliš da industrija napreduje? Ja iskreno ne vidim nikakav napredak u odnosu na prošlu, čak ni u odnosu na pretprošlu godinu.. Gde ti konkretno vidiš taj napredak?
 
[emoji1]
ova danasnja prica me malo podseca na to kako i djokovica osporavaju..nije dovoljno broj jedan.Njegova titula nije dovoljno jaka kao kad je osvoji neko drugi.Manje vredi njegovo finale od nekog drugog.Njegovi bodovi manje vrede od bodova drugih.rekordi manje od onih koje je oborio.[emoji1]


Cini mi se kao da kupca i proizvode iz Kine manje vrednujete od nekoga drugog, a njihove pare su iste kao i vase, i jos ih imaju mnogo vise nego vi.
Kina i Azija su najvaznije trziste na svetu, iza njih su SAD, pa tek onda ide Evropa. Huavei od 700e vredi isto koliko i ajfon od 700e ili samsung od 700e...700e je 700e..ne mogu da vrede ni vise ni manje.Moze samo da se manje dopada nekome, pa da kupi nesto trece.

Nije dovoljno broj prodatih telefona, oni tek treci koji su probili granicu od 100 miliona, nije dovoljan broj patenata a registrovali vise nego svi zajedno, nije dovoljno sto se prodaju u Kini, a Kina najvece svetsko trziste, nije dovoljno inovativno a sada kineze kopiraju(doduse svi su sad skoro pa isti, ali ajfon je dizajn malo pozajmljivao od meizua, a samsung od xiaomija), nisu dovoljno dobri, a gugl ih unajmio da im rade perjanicu, reklamira ih najbolji fudbaler na svetu.[emoji1] [emoji1] Nesto se tu ne slaze...ili necije prihvatanje realnosti ili kriterijumi za uspeh.

U biznisu je kriterijum zaradjen dolar, odakle god da dodje, isti je..tu nema mesta za osecanja i licne afinitete, da je kriterijum kvalitet i trajnost, danas bi kao lidere i dalje imali Eriksona, Simens i Nokiju proizvedene u maticnim zemljama, da je lepota, Soni bi verovatno bio prvi, da je softver i stabilnost, Neksus bi bio najprodavaniji telefon na svetu, da je cena Vertu bi imao desetine miliona, da je izdrzljivost neki katerpilar i sl..ali vidimo da nije, jer u hiperprodukciji, sa milion proizvodjaca, jedini kriterijum jeste ostvaren profit, a najveci profit dobija onaj ko moze da privuce najvise kupaca i ko moze da zadovolji potraznju dovoljnom proizvodnjom.
 
Samo što ovo nije biznis nego tech forum pa se zato ipak ne oduševljevamo ovom boranijom [emoji23]
 
Razumeo sam te, ali sve je to bitno za mobilnu industriju... Bar ja tako mislim. Napreduju na svim poljima po malo svake godine... Softver je mnogo napredovao, bolje radi, bolje izgleda. Kada uporedim stari telefon iz 2013 kojeg i dalje upotrebljavan sa novijim, stvarno je nebo i zemlja. Naravno za to je sve odgovoran noviji hardver. Bolji su ekrani, bolja vidljivost, jači procesori, brža memorija, brže punjenje, bolji senzori i mnogo bolja kamera. Ima stvarno puno stvari kako softverskih tako i hardverskih. Nekim ljudima skoro da više i nisu potrebni personalni računari koliko poslova mogu da obave telefoni. Naravno ne pričamo o nekom ozbiljnijem radu...
Edit: U potpunosti se slažem sa Saletom...
 
Poslednja izmena:
Samo što ovo nije biznis nego tech forum pa se zato ipak ne oduševljevamo ovom boranijom [emoji23]
Tacno, ali iako je npr tech forum, opet su ljudi ovde vise odusevljeni sa npr s7 edge nego neksusima ciji je softver superiorniji pogotovo na duze staze.[emoji1]

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
To što su treći u svetu ovde nama ama baš nšta ne znači, kupite Havajca i ne svidi vam se, ko venčanica na oglasu dok ne zamenite.
Ne potcenjuje niko ovde kupca u Kini, ali oni kupuju svoje i pomažu svoju ekonomiju. Šta ovde da kupite, Teslu?
Dosta ljudi je ovde kupilo Xiaomi Redmi Note 3, što? Zbog sira i vojne muzike, ili zbog cene? Pa zbog cene, ne jer je to svemirski brod i sve radi kao sat.
Pogledajte njihove Kineske radnje kod nas, prodaju njihovu robu i iznose lovu (ne prave carstva ovde, njihovu ekonomiju pomažu), ovde su se probili cenom, ne kvalitetom! Sada kada su i oni podigli cene narod slabo kupuje.
 
Poslednje Huawei flagship telefone ne kupuju ljudi zato sto su jeftini, i da bi ustedeli. Jer kao sto ste primetili, nisu jeftini. Kada sam kupovao P8, S6 je bio skuplji cca 50 eura.
Analogija, Huawei je u svetu automobila, neki Volvo, Infiniti, Lexus...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Samo malo, ja sam P8 kupio jer je bio 300e nov sa 3 god garancije. Da je bio 350e ne bih ga kupio.
Sad sam imao 700e da dam na telefon i kupio sam S7 za nekih 550e. 550-700e nema sanse da bi dao za neki huawei, meizu.
 
Loša ti analogija.. ;)
 
@whiplasher
Bas si ti pisao o razlikama izmedju S6 I P8...u tvom poredjenju se P8 nije loše pokazao, naprotiv, tako da mi sada nisi jasan.
@zechs
Uzevsi u obzir cenu uredjaja i ono sto ti uredjaji nude, analogija je dobra.


Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Problem je što se tako razmišlja. Ne kažem da bih i ja dao 700e za ovakav telefon( ili za bilo koji drugi) ali vrednovati nešto prema brendu a ne prema kvalitetu je čista glupost. Sad ako je nešto Samsung/Apple to treba više da vredi jer nosi njihov brend, i ne treba da me zanima šta taj telefon pruža za te pare... Tu maglu oni neka prodaju nekome drugom, a ne meni... Opravdano je dati za njih te pare a nije za Kineza?! Kada tako nešto pročitaš na tehničkom forumu, onda je jasno kako razmišljaju prosečni ljudi koje tehnika ne zanima... Naravno da je u ovom slučaju bolji s7, ali da je huawei (ili bilo koji drugi Kinez) izbacio telefon istog cenovnog ranga i kvaliteta, uzeo bih u razmatranje i Kineza, ne bih Samsung-u davao predanost samo zato što je Samsung...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Naravno da huawei ne vredi te pare i to samo zbog ubogog UI.
Nije sve u hardveru,pa cak mi je i samsungov tw klasa za taj emotion UI.
Nemam ja nista protiv huawei-a ali dok god ne moram da gledam njihov softver :)
 
, uzeo bih u razmatranje i Kineza, ne bih Samsung-u davao predanost samo zato što je Samsung...

Sustina.Nikad se ne treba vezivati za brend, nego za ulozeno/dobijeno, a proizvodjac je nebitan, danas jedan, sutra drugi, prekosutra neki treci, pa nisam im ja svecu drzao niti me sponzorisu.[emoji1]
 
Upravo tako. Zadnja 5 telefona koja sam imao su bila od 5 različita proizvođača, totalno me baš briga za brend. U tom trenutku su pružali prema mom subjektivnom mišljenju najviše za moj novac...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Problem je što se tako razmišlja. Ne kažem da bih i ja dao 700e za ovakav telefon( ili za bilo koji drugi) ali vrednovati nešto prema brendu a ne prema kvalitetu je čista glupost. Sad ako je nešto Samsung/Apple to treba više da vredi jer nosi njihov brend, i ne treba da me zanima šta taj telefon pruža za te pare... Tu maglu oni neka prodaju nekome drugom, a ne meni... Opravdano je dati za njih te pare a nije za Kineza?! Kada tako nešto pročitaš na tehničkom forumu, onda je jasno kako razmišljaju prosečni ljudi koje tehnika ne zanima... Naravno da je u ovom slučaju bolji s7, ali da je huawei (ili bilo koji drugi Kinez) izbacio telefon istog cenovnog ranga i kvaliteta, uzeo bih u razmatranje i Kineza, ne bih Samsung-u davao predanost samo zato što je Samsung...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Nikad se ne treba vezivati za brend. O baš suprotno. Nema ništa loše u tome, pod uslovom da taj brend nastavlja da nosi sve ono što ga je izgradilo u taj brend. Eto na primer taj Samsung. Postali su to što jesu jer su Galaxy S1 i Galaxy S2 nudili po realnim cenama. Nisu ih napumpali do cena konkurencije u tom vremenu. Tako su izgradili svoj brend. Dali su kvalitetan uređaj, u to vreme slagali o budućoj softverskoj podršci jer je u tome ključ uspeha koji i dalje ni jedna kompanija ne shvata u Android svetu.

Huawei, sa druge strane izbaci mediokritetan uređaj, zacepi mu cenu za koju možeš da kupiš Samsung Galaxy S7 ili iPhone 6S i sad neki kupac treba da kaže "ma da ko je*e Samsunga i Apple-a, ja ći da uzmeme Huawei jer su oni kvalitetni".. Posle će se taj kupac verovatno pitati na šta je bacio pare kad prestane softverska podrška i kad je bude dobijao jednom godišnje u sledeće dve godine ako bude imao sreće.

Ja Joco i te kako razmišljam od brendovima i šta nude, jer nije to neko random ime nalepljeno na telefon pa ću da ga kupim kad pikado strelica ga pogodi. To što si ti kupio Huawei-ja u vidu Nexus programa to je druga priča. Kao što rekoh svi su pravili Nexuse i to je potpuno odvojena kategorija jer oni ne održavaju softver na tim telefonima već Google.
 
Nazad
Vrh Dno