Šta je novo?

Huawei P9

čim oni izmišljaju toplu vodu nema od ta posla ništa
 
Izgleda da manje vise svi Androidi odustaju od 16:9 i prestaju trku sa mpx. Fokusiraju se na bolje senzore, optiku i softver sto je po mom misljenju ok.

Samo steta za ovaj P9 sto nema OIS i naravno treba sacekati testove kao sto sam rekao, u marketingu ima previse nelogicnosti i preuvelicavanja.
 
Sto je blenda zatvorenija to su slike ostrije, ali zato ulazi i manje ambijentalnog svetla sto znaci da shutter speed mora da se smanji da bi senzor dobio vise svetlosti. U praksi to znaci da ce slike sa ovim telefonom u dobrim svetlosnim uslovima biti odlicne, dok u losim nece valjati uopste u odnosu na konkurenciju sa f1.7, jedino ako nisu napravili neki dobar algoritam pa sve to ispeglaju sa oba senzora. U svakom slucaju mislim da ce nocne slike biti losije u odnosu na konkurecnciju, ali ajde da vidimo..
Jedino me buni sto sam video ovu fotografiju na kojoj pise f1.1 WTF??

https://pbs.twimg.com/media/CfXSwTbWwAAHi3l.jpg:large
 
odlično rade ove duple kamere, malo gore nego na M8 :D

ujumPQ1.jpg
 
^ pa bolje radi lens blur opcija iz Gugl kamere :)

Ali videcemo tek, mozda bude odlicna kamera.
 
Unfortunately, the new Kirin 955 chipset retains the flaw of its predecessor - namely, it can't record 4K 2160p video. That's not what you want to hear about a €600 flagship phone, let alone the €750 P9 Plus.

What?? :zgran::S:

Edit:

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/16/huawei-p9/handson/p9-camera/gsmarena_001.jpg
http://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/16/huawei-p9/handson/p9-camera/gsmarena_002.jpg
http://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/16/huawei-p9/handson/p9-camera/gsmarena_003.jpg

^ Nista posebno, da ne kazem lose.
 
Poslednja izmena:
Bas me zanima koliko ce prodati komada sa takvom cenom :D O i zna li se kakva je softverska podrska Huaweia na svojim vodecim uredjajima..jel ih zaborave nakon jednog update-a ili se smiluju pa im podare jos jedan?
 
P8 je ovih dana dobio 6cu OTA. Onak, nisu ni na top listi, ni na dnu. Zavisi od modela do modela. Honor 7 je davno dobio 6.0
 
Ja nikad nisam dobio update. A telefon ima par bug-ova.
I dalje sam na 5.0.1.
 
Danas mi kolega rece da je pusten OTA za P8. Mozda nije za sve zone odmah?
Bagova ima, meni je najvise smetalo pucanje facebooka i sto ne radi led notifikacija za viber.
 
Huawei p6 mi ima devojka i brat, sad je taj telefon vec star i dosta slab za danasnje standarde, ali telefon je prelep, kao i p7, p8 i sad p9. Svaka im cast na dizajnu ove P serije, kak i Mate serije. Da je sreca drugi proizvodjaci da se ugledaju na njih, poput lg-a koji ne zna da napravi lep telefon. A kamera i da kaska za najnovinim flagship modelima moze da se zanemari pored ovakvog izgleda.
Neko je pomenuo da ce kamera da bude i rangu flagshipa iz 2013/2014. Kamera ce da bude u rangu S4/G2 G3/Z2/S5?
 
Na osnovu ovih prvih semplova (koji ne moraju da znace nista) meni deluje kao da su mali senzori u pitanju, kao da ima neke stare a dobudzene (bolji af i hdr) 1/3''. Gledam ovo sto je emix postavio i deluje mi da bi G3 sigurno snimio detaljnije fotke u tim uslovima pa i S5/Z2 a mislim i da ta tri telefona iz 2014. imaju bolju reprodukciju boja na fotkama, ove sa Huawei-a nastavljaju da deluju nekako cudno, kao da je upaljen neki blazi oblik bleach bypass filtera.

Nije mi jasno ni kako tako mocan soc ne podrzava 4k snimanje?

Ali ima vremena, videce se tek kakva je kamera mada mislim da je sve ovo ipak prehajpovano (leica, dual itd), reklame su im prilicno dobro odradjena u smislu da gadjaju na najsiri krug potencijalnih korisnika, odlican hardver, super dizajn i famozni leica natpis ce prodavati ovaj telefon iako je jasno da uopste nije iznad proseka klase a ni tako sjajan kako ga reklamiraju :)

Mada dizajn i izrada stvarno deluju vrhunski, dosta bolje i ozbiljnije od G5 koji mi deluje kao neka igracka ili tinejdz fon pored ovih P9.
 
Poslednja izmena:
Kakva je p8 kamera u odnosu na g3/z2?
 
Za moj ukus mnogo bolja i mnogo brza.
 
Realno kome ne smeta velicina mate 8 je jako bolji izbor po nizoj ceni. P9 nije los ali sa cenom od preko 600e su preterali. Nisu oni na nivou s7 ili g5 sto se hardvera tice a ide istim cenama. Trebali su da idu bar 100e/$ ispod konkurencije da bi nesto uradili
 
Videla žaba da se konj potkiva pa digla i ona nogu :d
Videli svi kako Apple delje sa svojim maržama pa hoće i oni malo :D
 
Zato ce posle par meseci da padne na ispod 400e a Apple spusti malo cene tek kad izadje nova generacija Iphon-a :)
 
3. najveci proizvodjac. Moze im se da nabijaju ovolike cene :)
 
Ako kamera bude na nivou galaxy S6 onda neka su digli cijenu. Jer za ove pare tel mora da opravda cijenu. Imace dbr bateriju, izradu, dizajn, samo ta kamera ostaje, koja je danas prakticki jedan od glavnih prioriteta pri kupovini.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Video i fotke su ok... Prema primjeru one sa live bokeh efektom i nekoliko noćnih, iako su boje u noćnima odlične, mislim da će imat problem sa fokusom. Ne čine mi se dovoljno oštrima kad staviš na 1:1. Al boje i dinamički su super. Volio bih vidjet i EXIF kako stoji ISO jer mislim da ga malo pumpa u noćnom (primjer one londonske telefonske kućice i detalja u pozadini)..
 
Meni je ovo smesno, mnogo se uobrazili, udaraju cene kao firme koje su osetno ispred njih.
99% kupaca kupuje Huawei zato sto je povoljniji nego Apple i Samsung i nudio je bolji odnos ulozeno/dobijeno (al nikad nije nudio najbolje, tako da oni koju su zeleli najbolje nisu kupovali Huawei). Sada su ponistili tu svoju prednsot, ja se sada pitam zasto bi neko pri zdravoj pameti i cistoj svesti dao tolike pare za Huawei kad za iste pare moze da uzme iP ili Galaxy S7 (Edge) koji su kud i kamo bolji proizvodi, a sada i cenovno manje vise isti.
 
Poslednja izmena:
Ali dobar je fazon sa tom monohromatskom kamerom..
 
da, jer inače telefoni do sad nisu mogli da prave crnobele fotke :D
 
Nazad
Vrh Dno