Šta je novo?

Da li je istina?

Stefan5K

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.11.2015
Poruke
49
Poena
4
Da li je istina da na Android telefonu koji ima 720p ekran ne mogu da se gledaju klipovi na YouTube u 1080p,1440p ili 2160?Ovo me zanima pošto uskoro dobijam Alphu na poslu,a nikada nisam imao Android sa ekranom ispod 1440p.Hvala unapred!
 
S obzirom da nemaš te piskele na ekranu, ne vidim kako te pogađa.
A telefon nisi koristio pre ne nego što su se pojavili 2K ekrani?
 
DarkMagician pre sam imao Lumije i iPhone tek sam 2014. kupio prvi android(LG G3),pa pogađa me pošto sam na Lumiji 820 imao 480p displej i video u 480p je bio dosta mutan,a na 1080p ili više je bilo fenomanalno i ako je displej samo 480p.
 
Jeste evo moj brat ima Gigabyte GSmart Classic ne moze vise od 720p na youtube.
 
Da li to može da se dobije više od 720p rutovanjem?
 
Čekaj, čekaj... Većina videa koji se aploduju sada na YT su 1080p, pa i više. YT da bi mogao da prikaže manje od nativne rezolucije videa mora da napravi kompresiju istog i tu dolazi do gubitka kvaliteta. Video koji ima nativnu rez od 480p će imati bolji kvalitet od 720p videa smanjenog na 480p.

E sad, druga je stvar što 480p na 720p ekranu ili jačem deluje šmrljavo, ali već 720p na 5" 1080p neće izgledati mnogo lošije jer su pikseli već mnooogo sitniji, a da ne pričam o tim "marketinški trikovi" rezolucijama.

U svakom slučaju, više je tu faktora uključeno, ne samo rezolucija ekrana/videa.
 
Poslednja izmena:
Mozes da pustis u kojoj rezoluciji hoces, samo skines neku drugu app za YT.
Pitanje je doduse da li ce se videti razlika izmedju 720p i 1080p ili vise, ako pustas na 720p ekranu.
I ja bih voleo da cujem odgovor na to pitanje.
 
Evo, sad sam pustio kod mene na 640ici preko Tubecast-a video u 720p i isti taj video u 1080p. Malo prebacivao čas na jedan, čas na drugi i ne vidim nikakvu razliku. :)
 
DarkMagician pre sam imao Lumije i iPhone tek sam 2014. kupio prvi android(LG G3),pa pogađa me pošto sam na Lumiji 820 imao 480p displej i video u 480p je bio dosta mutan,a na 1080p ili više je bilo fenomanalno i ako je displej samo 480p.
720p display je granica dobrog kvaliteta tako da nećeš imati problem da uživaš u 720p materijalu na poslovnom telefonu.
 
Poslednja izmena:
Dodao bih i da ćeš dobiti odličan, pomalo potcenjen telefon. Taj telefon deluje 2 klase iznad svega što je Samsung napravio.
 
Čekaj, čekaj... Većina videa koji se aploduju sada na YT su 1080p, pa i više. YT da bi mogao da prikaže manje od nativne rezolucije videa mora da napravi kompresiju istog i tu dolazi do gubitka kvaliteta. Video koji ima nativnu rez od 480p će imati bolji kvalitet od 720p videa smanjenog na 480p.
Izvini ali moram da te ispravim. Youtube rekompresuje apsolutno svaki video koji se upload-uje. Čak i kada odradiš upload 1080p video YT će i za 1080p prikaz da odradi rekompresiju. Samim tim video upload-ovan u 480p neće biti boljeg kvaliteta od 720p videa smanjenog na 480p zato što će YT rekompresovati i taj 480p video.
 
Probao sam na prošlom fonu 1080p snimak na 720p ekranu i baš je primetno bolje od 720p snimka. Nažalost ne vidim neko dobro i lako rešenje pošto su sve YT apps mnogo lošije od oficijelne.
 
Nazad
Vrh Dno