Šta je novo?

IT akademija,Programming - Cambridge,online kurs,da ili ne?

Zujka

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.05.2014
Poruke
364
Poena
69
Upisao bih IT akademiju online skolovanje za Programming - Cambridge pa me zanima da li se moze kod njih nesto zaista nauciti i osposobiti u potpunosti za rad za ta dva semestra?
 
Muka mi je više od reklama za akademije...
Reklame po fejsu, b92, blic, telegraf, es forumu (tvrda moderacija gde se brišu svi komentari koji ne odgovaraju akademiji) ma svuda sa tekstovima o zapošljavanju sa vrhunskim platama i onda kroz tekst samo provuku njihove "smerove" posle kojih ide plata od 1000 € :)
Pogotovo je zanimljivo u septembru i oktobru kada posao i poslovne prilike iskaču iz računara...

Priča samo za naivne...
 
Poslednja izmena od urednika:
Cambridge je ništa, bezvredan papir koji niko ne priznaje pa čak ni oni koji ga izdaju, ko ti kaže drugačije traži mu da te zaposli. A sad da krenemo dalje, naučiti programiranje je ok a nema veze gde učiš. Da pojasnim samo za one koji imaju neke dileme kao što sam ih ja imao: IT Akademija nije fakultet ili viša škola za IT kao što se iz naziva može predpostaviti da jeste. Meni su čak rekli da to i jeste diploma više škole a to nije tačno. Kakav god bio zavod za zapošljavanje je jedino zvanično mesto gde možeš dobiti odgovor šta je priznato a šta ne i kako se to u zvaničnom obrazovanju kotira. Oni IT akademiju kotiraju kao kurs koji ti upišu u dosijeu pod rublikom posebne veštine. Ništa više od toga i to je cela priča oko Cembridge.
Akademija je jednostavno kurs koji ti daje neka praktična i upotrebljiva znanja (čitaj napredne osnove), možda doguraš do nižeg srednjeg stepena ako si talenat ali nikako više od toga. Možda je bolje da sam kreneš sa nekim video tutorijalima i kupiš neke osnovne knjige, pa ako ide to kako treba onda ok a ako ne ide...batali sve i posadi beli luk: bolje ćeš finansiski da prodješ, veruj mi. Od belog luka možeš d se obogatiš a koimaš kefalo a od programiranja nikad, ko ti kaže drugačije taj te laže. Ja da sam na tvom mestu manuo bi se programiranja i upisao medicinu ili biologiju i postao baja sa parama ;)
 
Jer pare u medicini i biologiji cvetaju..

Znaci doslo je vreme gde i programeri kukaju kako nema love,eh..
 
Bolje daj tih hiljadu evra za novi komp i plati nalog na lynda.com ili pluralsight sajtu, više se isplati. :)

Cela IT "akademija" je samo prodavanje magle i uzimanje para na račun naivnih ljudi i ogromnog ulaganja u marketing...
 
Ma nek ide u medicinu, ili prava i otvoris nesto privatno, ali moras da znas znanje a ne da budes lelemud, pogotovu za malu decu, tu su pare
 
Bolje daj tih hiljadu evra za novi komp i plati nalog na lynda.com ili pluralsight sajtu, više se isplati. :)

Cela IT "akademija" je samo prodavanje magle i uzimanje para na račun naivnih ljudi i ogromnog ulaganja u marketing...

Apsolutno se slazem. Prijateljica je upisala IT-Ac i kada mi je poslala sta rade bilo mi je toliko smesno da nije normalno. Jos sam joj odmah rekao "Jesi li ti normalna" kada mi je rekla da je upisala i platila 1500e za to..
Ali ono. Ako imas para i vremena upisi saznaces nesto novo...
Bolje se ubaci "ilegalno" na predavanja na nekom faxu (Matf,ETF,Fon)..Em ce biti korisnije, a i tesko da bi te provalili u amfiteatru posto nikada ne proveravaju indekse/kartice itd.. :D
 
Pa tako nešto, čak i Viša Elektrotehnička je bolja od IT Akademije, a na kraju čak dobiješ i "priznatu" diplomu. :)


Ma nek ide u medicinu, ili prava i otvoris nesto privatno, ali moras da znas znanje a ne da budes lelemud, pogotovu za malu decu, tu su pare

Iskreno se nadam da je ovo pokušaj trolovanja teme...
 
Pa i nije bas, ne IT struke koje se razvaljuju od novca ,idi da napises tuzbu , pa ne daj boze razvod (jedan izlazak advokata 80evra), itd, znaci pravnik, ko ima malo dete ne zali novac kad je bolesno, odes privatno on ti zakaze, dnevno ima 2.000+ din, izracunaj mesecno,,,,,

Ali nije svako za studiranje, da se ne lazemo, ima i poslova u IT struci gde mozes da zaradis lepo, ovo sto je kolega predlozio da odes na faks i slusas predavanje je dobra stvar, ali opet moras da se potrudis bilo sta da upises/uraddis

Naravno ne savetujem.te da batalis IT ako te to zanima samo napred
 
Poslednja izmena:
Cambridge sertifkati kojo se dobijaju na IT akademiji su u stvari srednjoskolski sertifikati koji su deo AS/A nivoa u srednjim skolama u Engleskoj i sirom sveta u skolama koje rade po CIE programu....tako da je ovo samo klasicno prodavanje roga za svecu....svako ko je zavrsio bilo koju visu skolu i/ili fakultet ima vise znanja a i vredniji papir od ovog srednjoskolskog sertifikata.
 
Pa i nije bas, ne IT struke koje se razvaljuju od novca ,idi da napises tuzbu , pa ne daj boze razvod (jedan izlazak advokata 80evra), itd, znaci pravnik, ko ima malo dete ne zali novac kad je bolesno, odes privatno on ti zakaze, dnevno ima 2.000+ din, izracunaj mesecno,,,,,

Ali nije svako za studiranje, da se ne lazemo, ima i poslova u IT struci gde mozes da zaradis lepo, ovo sto je kolega predlozio da odes na faks i slusas predavanje je dobra stvar, ali opet moras da se potrudis bilo sta da upises/uraddis

Naravno ne savetujem.te da batalis IT ako te to zanima samo napred

Pa ako je čovek pitao za informacije o kursu programiranja nekako mi je logično da time hoće da se bavi, a vi mu dajete savete tipa "batali ti to i otvori privatnu dečiju kliniku"... :D
 
Ma nisam ga to savetovao, samo sam se nadovezao na post sa belim lukom
 
Cambridge sertifkati kojo se dobijaju na IT akademiji su u stvari srednjoskolski sertifikati koji su deo AS/A nivoa u srednjim skolama u Engleskoj i sirom sveta u skolama koje rade po CIE programu....tako da je ovo samo klasicno prodavanje roga za svecu....svako ko je zavrsio bilo koju visu skolu i/ili fakultet ima vise znanja a i vredniji papir od ovog srednjoskolskog sertifikata.
Ne bih se složio, čak ni za "teške" tehničke fakultete, a da ne govorimo o nekim drugim. Koliko će neko naučiti na predavanjima (srednja ili viša škola, državni ili prvatni fakultet, ova IT akademija...) zavisi isključivo od njega samog i želje za učenjem. Prednosti učenja ovog tipa u odnosu na (besplatne) online kurseve je što imaš direktan kontakt sa predavačima i kakvu-takvu obavezu da redovno ideš, pratiš i radiš. Za nekog ko je veoma disciplinovan i poznaje bar malo materiju i/ili metode, ovo su možda bačene pare. Za nekog ko ovde upada iz potpuno druge oblasti, može biti veoma korisno. Naravnmo, na bajke o poslu koji te čeka odmah nakon završetka i plate od 1500€ ne treba obraćati pažnju
 
Poslednja izmena:
Pa i nije bas, ne IT struke koje se razvaljuju od novca ,idi da napises tuzbu , pa ne daj boze razvod (jedan izlazak advokata 80evra), itd, znaci pravnik, ko ima malo dete ne zali novac kad je bolesno, odes privatno on ti zakaze, dnevno ima 2.000+ din, izracunaj mesecno,,,,,
Zavisi koja profesija. Advokati uglavnom zaradjuju puno, neki i deru, a cesto i brljaju pa sam moras da ispravljas njihove greske, ali opet nisu prebukirani (sem bas bas najboljih). Doktori/Specijalisti privatnici opet kako ko. Uzmi da ni oni nisu 100% popunjeni i da traje pregled koji obave za pola sata oko 2000 RSD. To je 4000 RSD po satu. Oduzmi od toga razne troskove (pa pogotovo i profit ambulante, ako nije njegova).
Freelance developer moze da uzme od $10 do $100 po satu. Srbi uglavnom pristaju na tih $10, pogotovo Juniori, ali ima onih i koji cene svoj rad. E sad opet zavisi i koliko freelancer ima posla, ali iz mog iskustva freelancer moze da zaradi vise od doktora/specijaliste privatnika, a moze i vise sati dnevno da radi.
Zaposleni developer u Srbiji ima jako varijabilnu platu - uglavnom nisam sreo nikoga da ima ispod 400 eur, a cesto su cifre cetverocifrene u zavisnosti od toga sta radi i koliko je iskusan. :)
 
Suština:

Ne bih se složio, čak ni za "teške" tehničke fakultete, a da ne govorimo o nekim drugim. Koliko će neko naučiti na predavanjima (srednja ili viša škola, državni ili prvatni fakultet, ova IT akademija...) zavisi isključivo od njega samog i želje za učenjem. Prednosti učenja ovog tipa u odnosu na (besplatne) online kurseve je što imaš direktan kontakt sa predavačima i kakvu-takvu obavezu da redovno ideš, pratiš i radiš. Za nekog ko je veoma disciplinovan i poznaje bar malo materiju i/ili metode, ovo su možda bačene pare. Za nekog ko ovde upada iz potpuno druge oblasti, može biti veoma korisno. Naravnmo, na bajke o poslu koji te čeka odmah nakon završetka i plate od 1500€ ne treba obraćati pažnju

Morao sam da citiram jer nije navijacki post. Trenutno sam u ovoj prici i pisao sam o tome na gore navedenoj temi.... mislim sta reci.... sada kada sam usao u problematiku i kada znam gde da trazim znanje, tesko mi pada da uplacujem rate. Kada sam upisao, nisam blage veze imao odakle da krenem, posto je intrenet promocija i kreiranje sadrzaja u pitanju. E sad...pored IT akademije, napravili su i ovu "moju" - Internet akademiju, koja pored ITA izgleda kao da je u beta fazi.

Da ne tupim jer je Space Beer jako lepo to srocio... Ako nekoga interesuju detalji moze prepiska na PM.
 
"Posetioci coDEsigna, kao i vi koji program budete pratili u direktnom prenosu, možete da naučite da pravite video-animacije, kreirate svoj sajt ili da zaradite na kriptovalutama."
b40102ec786230c08731acbb15d31fc0.jpg
 
Zaposleni developer u Srbiji ima jako varijabilnu platu - uglavnom nisam sreo nikoga da ima ispod 400 eur, a cesto su cifre cetverocifrene u zavisnosti od toga sta radi i koliko je iskusan. :)
ja bih tog "developera" koji radi za 400€ savetovao da se prekvalifikuje. Pre par dana smo zavrsili jedan konkurs za posao sistem administratora, ama bas niko nije hteo ni da prica o plati ispod 100 000din, nema veze sto ne zna nista, on smatra da zna i da vredi hiljadarku.
 
^ Ili mozda samo zele platu koja je dovoljna za zivot, a ne puko prezivljavanje.
 
Vise postujem ove sto se se precijene nego ovi sto bi radili i za klikere.
 
ja bih tog "developera" koji radi za 400€ savetovao da se prekvalifikuje. Pre par dana smo zavrsili jedan konkurs za posao sistem administratora, ama bas niko nije hteo ni da prica o plati ispod 100 000din, nema veze sto ne zna nista, on smatra da zna i da vredi hiljadarku.

Nisi dobro procitao post moj, ali nebitno.
Druga stvar - taj koji ne zna nista i trazi 100k platu moze jedino da je dobije u javnom sektoru - ako neko zaposli nekoga ko ne zna nista sa tom platom, ta firma ce jako brzo da propadne :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zavisi koja profesija. Advokati uglavnom zaradjuju puno, neki i deru, a cesto i brljaju pa sam moras da ispravljas njihove greske, ali opet nisu prebukirani (sem bas bas najboljih). Doktori/Specijalisti privatnici opet kako ko. Uzmi da ni oni nisu 100% popunjeni i da traje pregled koji obave za pola sata oko 2000 RSD. To je 4000 RSD po satu. Oduzmi od toga razne troskove (pa pogotovo i profit ambulante, ako nije njegova). Freelance developer moze da uzme od $10 do $100 po satu. Srbi uglavnom pristaju na tih $10, pogotovo Juniori, ali ima onih i koji cene svoj rad. E sad opet zavisi i koliko freelancer ima posla, ali iz mog iskustva freelancer moze da zaradi vise od doktora/specijaliste privatnika, a moze i vise sati dnevno da radi.
Verovatno nisi skoro ima priliku da posecujes privatne lekarske ordinacije. Nazalost, dobro sam upoznat sa cenovnikom istih. 5-10 k je realnija cifra za pregled, placao i vise... ni stomatolozima nije lose, ovaj moj cenim da uzima 1k eura dnevno :D
 
Poslednja izmena:
Pa iskreno nisam bio na pregledu od 10k. Magnetna kosta toliko kod privatnika. Klasicni pregledi su 2-2.5k, dok uz ako se radi cesto se samo uz naplati. :)
Bar je tako u NS :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Не знам како је у ИТ струци, али у медицини, процентуално гледано, јако мали број њих ради по ординацијама. Тј да би могао доћи до тог нивоа, мораш у најмању руку бити специјалиста. Пре тога но, но. Него или емиграција, или вуци за рукав, плати, и остало што мора за плату од 55-60к.
 
Nisi dobro procitao post moj, ali nebitno.
Druga stvar - taj koji ne zna nista i trazi 100k platu moze jedino da je dobije u javnom sektoru - ako neko zaposli nekoga ko ne zna nista sa tom platom, ta firma ce jako brzo da propadne :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne racunajuci rukovodioce, platu od preko 100k u javnom sektoru ima do par procenata zaposlenih.
 
Pa i plata mora biti u skladu troskova zivota.
Gde ti zivis? U CCCP?
Naravno da ne mora. Pa nije ovo socijalizam, ovo je kapitalizam, niko nikome ne garantuje da ce imati dovoljno para za hleb i jogurt, cak i ako zavrsis najbolje fakultete.
Cak i na trulom zapadu na kom su izmislili platu i kapitalizam mnogo ljudi radi dva posla da bi imali da prezive.
 
Poslednja izmena:
Ako nije tajna, gde je radjena ta anketa Filo? Iskreno nisam upoznao jos nekog juniora koji misli da je 100k minimum...

EDIT: Nisam dobro procitao, tek sam sad video da pricas o konkursu.
 
Ako nije tajna, gde je radjena ta anketa Filo? Iskreno nisam upoznao jos nekog juniora koji misli da je 100k minimum...

EDIT: Nisam dobro procitao, tek sam sad video da pricas o konkursu.
Konkurs za posao sistem admina u jednoj vecoj banci u Srbiji.
 
Nazad
Vrh Dno