Šta je novo?

HD snimak sa telefona (S5) problem sa desingronizacijom u Pinnacle Studio 15

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,331
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Brat mi doneo video snimaka dece sa telefona Samsung S5 mini u full HD (1920x1080) da mu ih "smanjim".
Kada neke od tih snimaka ubacim u Pinnacle Studio 15 dodje do desinhronizacije snimka u samom Pinnacle Studio 15.
Orginalni snimak je u redu, svaki.

Nasao sam kako da okrenem snimak jer je neke brat snimao sa uspravnim telefonom, ali ne znam kako, kojim alatom da "sinhronizujem" sliku i zvuk.

Smanjujem sa orginala na 720p i tu smanjujem oko 3x velicinu ogrinalnog snimka a da se ne izgubi na kvalitetu, mnogo...
Oko polovine snimaka sam uspesno obradio i nije bilo problema nikakvih.
Druga polovina brljavi kao sto opisah...

Ko mi moze reci sta je problem, zasto dolazi do desinhronizacije slike i zvuka samo kad je ubacen snimak u Pinnacle Studio 15 i kao takav (desinhronizovan) obradjen (smanjen)?
Zasto brljave samo neki snimci a ne svi?
Snimci pravljeni minut-dva jedan za drugim pa je jedan desinhronizovan a drugi nije...
Kako da eventualno sinhronizujem zvuk sa slikom, po mogucnosti u Pinnacle Studio 15?
 
Snimci sa telefona nemaju fiksni fps, već fps zavisi od osvetljenja prilikom snimanja i varira od 15 do 30fps.
Neki programi ne prihvataju takve video snimke. Najbolji način za resize je ffmpeg iz komandne linije ili sa nekim frontendom, npr Handbrake.
 
ne znam da koristim ffmpeg pa jos iz komandne linije (sta god to unacilo), ova rucna kocnica mi je takodje nejasna... ne umem 2 fajla zajedno da ubacim (da li uopste i moze) a za pregled mi trazi vlc player...
Je'l ima nesto drugo, trece...?

Da li se neko sa onim mojim problemom iz 1. posta sretao i kako ga je resio?
 
Sta ti je sve potrebno u programu za obradu? Da li samo kompresija (smanjivanje fajla i okretanje) ili i seckanje, montaza, spajanje vise videa i sl.?

Sto se tice Pinnacle Studio, ne verujem da ga ovde na forumu neko koristi za to. Popularni su uglavnom Vegas i Premiere za montazu, pa tesko da ces dobiti konkretan odgovor za navedeni program.
 
Poslednja izmena:
Ja sa Pinnacle Studio naucio od ranije i do sada mi je radio odlicno posao, ali evo sad me zeza sa desinhronizacijom...
Treba mi pre svega za smanjivanje velicine snimaka, nekoliko treba okrenuti jer je moj brat snimao uspravno umesto polozenim telefonom i nekoliko bi snimaka spojio u jedan... ne bih seckao, izbacivao, editovao na bilo koji nacin.
 
Pa ne znam onda, handbrake (ili vidcoder koji mi vise odgovara) moze sve to sem spajanja vise videa...

Probaj neku noviju verziju Pinnacle Studia, vidim da su stigli do verzije 19. Mozda su ispravili u njoj neke stvari.
 
Poslednja izmena:
Sa Handbrake sa uspesno odraditi posao, fiksirao sam za neke snimke fps radi uskladjivanja zvuka i slike, pa u Pinacle Studio okrenuo snimak za 90 stepeni (zbog uspravnog snimanja telefonom...) i smanjio velicinu, a za neke sam odma sa Handbake smanjio za 1/2 velicinu a brat ako bude hteo jos da smanjim moci ce i to uz veoma malu razliku u kvalitetu.

Mocna je ovo alatka.

Hvala svima na pomoci i savetima...
 
Poslednja izmena:
x264 je mocan, handbrake je samo sminka za pocetnike.
 
Nazad
Vrh Dno