Šta je novo?

Hackintosh ili VMWare ili neki stariji Mac ? (AMD makina)

POSSESSED

Čuven
Učlanjen(a)
20.04.2002
Poruke
145
Poena
619
Elem, zamolio bih ljude sa iskustvom u korišćenju Applovih hard i soft proizvoda za pravi savet u vezi dotičnog problema.

Znači, imam višegodišnju mašinu sa DualCore AMD Athlon Black Edition 7750 sa integrisanom grafikom(ne igram igrice), a treba mi neki noviji Mac OS (Yosemite, El Capitan) na "nečemu" zbog korišćenja XCode-a v7.
Šta mi je činiti, a da za neke normalne novce imam taj OS ? Potrošio sam već lepo vreme sa vmware-om i par imidža, ali nisam uspeo da ga poteram i već mi muka od probanja.
Da li da nadogradim mašinu, generalno mi treba samo MB, CPU(neki i3 ili i5) i RAM, imam i HD viška, pa da pravim Hackintosh ili da poteram neki VMWare ? Ili da jurim neki stariji Mac, MacMini, Macbook..., a koji može da potera neki noviji OS sa nekim apgrejdom ram-a i sl.?

Suma sumarum, šta da radim, uzmem (uz dobar odnos uloženog i dobijenog), a da to radi iole pristojno, normalno + da mi ostane i windows ?
:trust:

Hvala i svako dobro,
 
Poslednja izmena:
pozdrav,
mislim da je wmware varijanta losa jer ne radi ni priblizno fluidno kao uspesno instaliran hackintosh.
takodje i cena polovnih starijih macbook-ova i slicno nije uopste niska s obzirom da trazis masinu za poslednje verzije mac os.
ne znam koliko si obavesten postoji distribucija mac os x koju pravi doticni Niresh, i pravi i verzije prilagodjene Amd konfiguracijama.
sa njegovom instalacijom i uz pravilno odabrane drajvere (kext-ove) mac os x se moze poterati kao clean install na vecini masina pa i amd.
-Uglavnom je problem GRAFIKA! trebao bi da se raspitas i nadjes neku ne integrisanu grafiku koja radi bez ikakve potrebe za drajverima a i ma ih dosta. kasnije ces verovatno u zavisnosti od maticne imati malo zezanja oko sredjivanja drajvera za zvuk i mrezu itd...
ja sam recimo na tosiba laptopu sa amd E-300 procesorom uspeo da poteram neke starije verzije hackintosha pa cak i Lion 10.8 ali je grafiku bilo nemoguce u potpunosti aktivirati.
kasnije sam uzeo hp probook 4540s i3/4gb/320gb/+ati radeon odvojena graficka (u ovoj konfiguraciji je sve radilo perfektno osim odvojene grafike) hp probook ti je jako dobar izbor i ja sam se licno dosta po ovom pitanju informisao na tonymac sajtu.
imam i slabiju desktop konfiguraciju intel core2duo e6450/3gb/gt 630, grafika gt 630 naprimer u vecini novijih mac os x sistema radi perfektno bez potrebe za drajverima jedino core2duo ne podrzava nista osim 10.8.
moj savet ti je da probas sa nekom niresh verzijom ali da prvo pronadjes adekvatnu graficku.
ako resis da ides na intel varijantu, i3/i5/i7 su podrzani u svim verzijama mac-a kao i njihove integrisane kartice. Pentium i celeron samo do 10.8 u kombinaciji sa odvojenom grafikom...
 
Poslednja izmena:
Da, video sam da imaju Niresh verzije za amd, samo sam više probao sa vmašinom, nego ovako.Hvala za info, obratiću pažnju na grafiku.
 
bez razmisljanja trazi na oglasima HP ProBook 6470b ili 6570b, isti je hardware samo je razlika u dijagonali ekrana.
takodje potrazi i rezoluciju 1600x900 u tim laptopovima, moze se naci.
moja masina je i5 ali sa 1366x768(jedini bug koji imam tj voleo bi da imam vecu rezoluciju :| )

2570p takodje radi dobro, velicina ekrana je 12.5

nacices ga za 250e

xcode radi perfektno kao i ceo os x. za 6m ni jedan problem nisam imao tj jesam jedan, uzeo sam doking sa 2 hdd i na zivo sam ukopcao drugi disk i os se skucao i restart i posle kao da nista nije bilo.

preporucio sam dvojici ljudi do sada i uzeli su i prezadovoljni su.

ako ces da zadrzis desktop, prodavaj to tvoje sto imas i po tonymac predlogu uzmi neku plocu i bilo koji cpu i rijeseno.

zaboravi na budzenje os x na amd, samo ces izgubiti vrijeme a ima toliko isprobanih setup-a.
 
Da podelim moje iskustvo vezano za Hakintosh i korišćenje MacOS X-a u virtualnoj mašini VMware. S obzirom na moju konfiguraciju instalacija MacOS X-a (Mountain Lion, Mavericks i Yosemite) prošla je vrlo lako i bez problema. Moja konfiguracija je MB Asus Maximus II Formula, Q9550 i EVGA GeForce GTX 460 SC, 8 GB memorije. Na Mavericks-u je sve funkcionisalo odlično, doduše s vremena na vreme računar se blokirao i jedini lek je bio restart. Sada na Yosemite-u još uvek ispitujem kako sve funkcioniše, ali ima manjih problema. Sistem je upotrebljiv i može da se koristi kao razvojna platforma. Međutim moraš da se pripremiš na nepredviđene blokade i otkazivanja sistema. Uostalom da bi sve to funkcionisalo moraš da instaliraš nekoliko stranih "kext-ova". Kod virtualne mašine to nije slučaj. Tu imaš čistu instalaciju MacOS X-a. Sve radi savršeno. Na mojoj mašini veoma brzo (4 GB sam dodelio virtualnoj mašini). Znači na virtualnoj mašini instaliraš čisti MacOS X bez ikakvih dodataka. Jedino što moraš da uradiš je da otključaš VMware da bi mogao da instaliraš MacOS X. Na stranici http://www.insanelymac.com/ u odeljku download naći ćeš taj program koji otključava VMware i mislim da se zove VMware Unlocker. Samo obrati pažnju koji je za koju verziju VMware-a. Posle toga stvar je isto veoma prosta. VMware je dosta stabilnija i bolja opcija za razvoj.

Pozdrav,
 
Hvala svima, moraću da razmislim o opcijama, možda sam bliži opciji da uzmem neki lap za hackintosh, nego da za slične pare budžim ovaj moj koji mi inače završava posao, tako da imam i stonu i mobilnu makinu.
Kao međurešenje ostaje uvek
http://www.swiftstub.com/ Swiftstub Running XCode 7.1 Swift 2

Pozz
 
Nazad
Vrh Dno