Šta je novo?

Bluetooth adapter u laptopu

vignjoslav

Cenjen
Učlanjen(a)
29.11.2011
Poruke
47
Poena
159
Drugari pozdrav
Juce sam kupio JBL Charge, bluetooth zvucnik (koji je ekstra inace, ako se neko dvoumi da ga pazari).
Problem je taj sto u specifikacijama moj laptop bi trebalo da poseduje integrisan bluetooth adapter, ali ja nikako ne uspevam da ga pronadjem i eventualno instaliram. Ako moze pomoc prvo, da li moj model stvarno ima ugradjen bluetooth adapter ili nema?
I ako ima da pokusam da ga instaliram. U device manageru nigde ne vidim da ima bluetooth adapter.
Model je Acer aspire 5742G
http://www.itsvet.com/proizvod/acer...6''-led-wxga-freedos/comp_comp_laptop/3/10079
I tu stvarno pise da poseduje bluetooth adapter.
Hvala puno
 
Pogledaj na kutiji na beloj nalepnici gde pise specifikacija da li ima BT. Ako ga nema u tom spisku, znaci da nema. Svi oni prave isti model, a jedan ima BT drugi nema i sl... Tako da se ne mozes bas osloniti na specifikaciju sa interneta...
 
Nazalost, ta kutija je davnih dana bacena. Ja pretpostavljam da nema ugradjen adapter, malo sam cackao na netu i u glavnom ako ni ovde ne pise, onda mislim da stvarno ne postoji adapter u njemu.
 
Da li ce usb bluetooth adapter resiti problem, tj da li cu njegovim koriscenjem moci da uparim krastavac charge i laptop?
 
Na tim Acerima su na donjem poklopcu nalepnice za wifi, i bluetooth, pa tu može da se proveri da li ima i ko je proizvođač (Atheros/Broadcom).
 
Mozda ipak ima, taj model...

Screenshot (53).png

http://us.acer.com/ac/en/US/content/drivers
Skini drajvere pa probaj da instaliras.
Jeste problem sa lapovima, moj model postoji na sajtu, ali serija ne...
Ko zna gde je pravljenj i sklapan...

Vidi mozda je iskljucen u biosu ili na FN+ kod mene je F8.
 
Poslednja izmena:
Hvala drugari, pokusao sam sa svim drajverima sa zvanicnog sajta, ali jednostavno nije islo. Resenje sam nasao u tome sto sam kupio obicni BT adapter Dongle ili kako se vec zove i radi stvar. Da li u biosu moze da se ukljuci ili ne, nemam pojma, ali ne da mi se vise cackati :)
 
Nazad
Vrh Dno