Šta je novo?

Graficka gtx 770

lukac3

Cenjen
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruke
515
Poena
169
Poz,
Graficka inno3d gtx 770 3x ultra(ne znam tacan naziv ima u mojoj masini ali sam preko fona pa ne mogu da vidim), imao sam neke probleme sa njom zbog trezine ali sam to namestio.Sada se javlja drugi problem vec par dana racunar mi se restartuje kada ga optereti sa igricama(csgo i dota).E sada nije mi jasno kada sam je uzeo bio sambje klokovao nesto i bilo je stabilo (testirano u heaven,aida,3dmark), video sam da ne dobijem neko povecanje frejmova pa sam ga vratio na fabrcki,ventove sam namestio na 40%.Radilo sve okej kada sam bio vratio na fabricki i odjedno krenuo da se rr(dok sam igrao cs i dotu) isto kao kad se pregreje.Krenem ja da vrtim heaven,3dmark,aida i nista komp se ne gasi wtf!?.
Komp dok se bleji na njemu nece da se rr, niske temp. Krenem ja opet da igram kad se posle 20min opet rr???
Krenem ja opet da vrtim kad ono nece da prodje heavan test do pre par sati prolazilo bez problema, gledam ja temp. a on se uvek rr kada dostigne 68 stepeni, nebitno koji stress program se koristi.
Povecam ja ventove na 70% i opet isto heaven 3dmark kad se on opet rr, mada mu sad trbalo dosta vise vremena, ali opet na famoznih 68 stepena.
Skinem ja fumark pokrenem i pratim posle 2 ipo minuta dostigne 68 i rr se, posle toga moram da sacekam jedno 2 min sigurno da bi mogao da upalim(kao da joj treba da se ohladi).Restartuje se i posle toga crna slika radi grafa ali nema slike i ne radi hard samo plava lampica, posle par minuta upali normalno.
Slike kacim sutra ujutru od testova i temp.
 
Poslednja izmena:
Evo slika iz ab i gpu-z
http://prntscr.com/9j0pka
http://gpuz.techpowerup.com/15/12/27/txu.png
http://gpuz.techpowerup.com/15/12/27/bhb.png

Sad cu opet da probam neki stres program pa da vidimo


edit
Pustio sam bio furmark na 57-58 stepeni se opet rr, takodje opet problem pri paljenju racunara nekih pola minuta.
Imam neki osecaj kao da napajanje nema snage evo iz hwm http://prntscr.com/9j0toq(zar ne treba da na +12v bude priblizno ~12v?Slika je napravljen u idle)
Napajanje je kupljeno novo staro mozda godinu ipo.
 
Poslednja izmena:
Koje napajanje? Meni mirise na 12v granu.ako je kinez ne moze on i i7 i gtx770 da potera.
 
Lepo primeceno,napajanje po ovom grafikonu sigurno,12v grana sme da oscilira 11.600-12.600 i to je mnogo ali moze da se prihvati,ovo bre ispod 9v
 
Tako mi vec duze vreme stoji i stalno gledam po netu i svima tu bude negde priblizno ~12.
Napajanje je CM G700 80+ bronze
 
Po meni je napajanje,sacekaj da se javi neko ko je strucniji u tome ... ili jednostavnije proveri sa drugim napajanjem,od rodjaka,komsije,druga ...
 
Po meni je napajanje,sacekaj da se javi neko ko je strucniji u tome ... ili jednostavnije proveri sa drugim napajanjem,od rodjaka,komsije,druga ...

Planirao sam prvo da istestiram pa onda tek kao poslednju opciju da uzmem od nekog napajanje.
Da li je pametno testirati sa OCCT ?
 
Primetio sam da u hwm i occt prikazuje na +12v ~8v, dok kad udjem u bios tamo pise na +12v 11.60 otprilike?
Da li je to greska u programu ili u biosu ? Vise mi je merodavan bios nego neki programi
 
Poslednja izmena:
Najmerodavniji je voltmeter. Pozajmi ili kupi najjeftiniji, pa izmeri.
 
^ +1

Pozajmi/kupi neki unimer i zakači se sa pipalicama na neki neiskorišteni molex na napajanju. Žuta žica je +12V, crvena je +5V i crne su GND, crvena pipalica ide na žutu žicu, crna pipalica na crnu. To napajanje ima samo jednu 12V granu tako da nemaš problema koja je koja grana. Ako ne znaš kako se sve radi i kako da podesiš unimer najbolje nađi nekog ko zna elektroniku. Do tada ne bih ti savetovao da siluješ 12V granu, računar je prepun buck konvertora snage i što više ulazni napon padne to će ulazna struja morati da poraste kako bi se održala ista snaga, a više struje može da napravi kuršlus na matičnoj ploči, naročito što se i CPU i GPU napajaju sa iste 12V grane.
 
Poslednja izmena:
Videcu veceras da iscimam nekog da mi da unimer pa javljam..

Nije mi jasno ako se iz istog izvora napajaju gpu i cpu(+12v), kako to komp nece da se iskljuci kad pustim neki stres program(ako je do napajanja).Jeste da nisam nikad probao bas u fullu da testiram procesor ali pustim aida64 nekih 5-10 min i nista se ne desava...
 
Poslednja izmena:
Imas u OCCT PSU test pa vidi hoce li se restartovati.
 
Definitivno je grafika, pozajmio sam od drugara gtx 680(referentnu) pustio da vrti furmark i posle 8 minuta se nije ugasila.Evo sad opet stavljam moju grafu i imam problem da je namestim posto nmg da zasrafim, tamo gde ima rupa za srafljenje nece da upali, a tamo gde nema rupi tu hoce
 
Nazad
Vrh Dno