Šta je novo?

RPCS3 PS3 Emulator

xexexe... nalazimo se u zoni price koja se ne moze objasniti video snimcima jer se ne emituju na trazenom hardveru, tako da - važi :D
ja cu i dalje da se drogiram amigom, a emulacija sege mege je u fullu za sega mega igraca :)
kad bude mogao rdr probacemo, pa cemo dati taj konacni sud.
 
... za sega mega igraca :)...
Verujem da smo svi već ovde skontali da imaš visoke kriterijume i priznaješ igranje isključivo na originalnim mašinama. Mene kad nešto ne interesuje ili mi je ispod časti ja to jednostavno zaobiđem. Mislim, koja je svrha išta objašnjavati sega-mega igračima ako oni to nisu u stanju da shvate iz prve?
 
zpravo, kao što već napisah pa je neko obrisao, u 9 od 10 slučajeva radim isto što i vi (colonization, deuterous, civ, supremacy, doomdark's revenge...), ali mi se taj jedan od deset, kad želim da igram nešto brzo i sa skillom, izgleda nikako ne oprašta. magarčina li sam, šta ima tu da palamudim kad forumaška elita kaže da je to sve jedno te isto?
 
Poslednja izmena:
Tvoj način komunikacije mi je teško svarljiv, taj cinizam i sitna podbadanja. Ko uspe da prodre do poente i smisla nek' nastavi diskusiju, ja sam i ovako samo svratio da prenesem neka svoja skromna sega-mega iskustva sa emulatorima koje sam probao. Uzdravlje. :wave:
 
mmike, kad već moderatori spavaju,

objasni mi kako tvoj flejm i hejtovanje emulacije kao pravca u programiranju doprinosi ovoj temi ?
 
poštovanje kokane.
moderatori uglavnom uvek spavaju :) osim kad treba nepotrebno brisati moje postove.

ali izuzetno mi je drago da je neko, pa makar i čisto forme radi, umesto samo još jednog kamena dobacio mikrofon i to jako cenim :)

ali ne razumem zašto se moj stav, uredno i bez teških reči obrazložen postojećim iskustvima, maltene uvek dočekuje na nož? pritom, praktično nikada nije jedinstven, uvek ima ljudi koji dele isto iskustvo. zašto se ne primećuje kada se meni odgovara u toksičnom i bezobraznom maniru? zašto ja to treba da kuliram, ali mi se zamera kada uzvratim sličnom merom?
meni je ok pustiti pesmu "kenjaš", je l? i ok je na jedno relativno nevino "s'obzirom da ps3 sad mozes da kupis za kikiriki" da neistomišljenici nasrnu na čoveka, iako je valjda jasno svima da je u pitanju stilska figura i da nije zaista mislio na kikiriki.
i ok je kad nisi iz beograda pa pljucneš malo na vračarce, jer su molim te beograđani puni sebe? to je ok?
kapiram ja da je nas manje pa da ne možemo da im stanemo na crtu, i kapiram ja da postoji nekakav osećaj solidarnosti među nebeograđanima, ali skapirajte i to da su te reči nekoga uvredile.

zašto bi moje negativno iskustvo bilo nelegitimni hejt, a kada neko drugi ima negativno iskustvo i želi da mi njime na nekoj drugoj temi natrlja nosić, to smatrate legitimnom razmenom argumenata?

o ovoj temi znam i više nego dovoljno da mi je jasno da emulacija pre svega zavisi od slučaja, do slučaja, kao i da je očekivanje maksimuma prilikom emuliranja nekih od najzahtevnijih igara kao što su recimo red dead redemption ili last of us skoro pa potpuno nerealno. to ne znači da ja ne cenim emulaciju, već da sam, kao jedan od stalnih korisnika, svestan njenih ograničenja. znam ja da je lakše ne mlatiti se sa disketama i kertridžima, ali isto tako znam i koliko je prokleto teško pokrenuti igru poput recimo konamijevog ping pong-a na nes-u, čak i kad imaš sve potrebne rom-ove, parametre i verzije.
hajde pomozi kolezi, kako da (nes)emuliram konamijev ping pong? mnogo sam ga voleo :) rado bih se ponovo vežbao?

i do kad će jedna po svemu zaista trivijalna većina preglasnih i ne mnogo lepo vaspitanih, na ovom forumu, svako drugačije mišljenje i iskustvo proglašavati hejtom i flejmom koji ne doprinosi temama na malopre spomenutom? kad ćete primetiti da nije u redu podbadati i prozivati nekoga, i očekivati da taj neko neće ubosti tebe?

i kad će bilo ko od mojih agresivnih sagovornika da obrati pažnju da maltene svaki moj post ostavlja prostor i za drugačije mišljenje i tumačenje, podvlačim kada postoje granice onoga o čemu pričam, crtam nepismenima da i sam nisam usmeren i jednouman i da ima itekako izuzetaka i od onoga što smatram mojim stavom, ali to jednostavno nije dovoljno.
ja sam mmike, i ne mogu biti u pravu, jer je horda horskih nebeograđana spremna da mi silom pokaže kako nisam.

možda kad spavam :) ali kad se probudim i dalje ću imati dovoljno energije da vam pokažem zbog čega sve imam prava da mislim drugačije i ne pada mi na pamet da se svog mišljenja odreknem, pogotovo ne zato što neko voli da igra swos na mega sega drajvu emulaciji. mo'š misliti, kao da igranje sensibl-a na bilo čemu drugom osim na amigi nije već sam po sebi emulacija.

je l dovoljno objašnjenja?
ako nije, oseti se pozvatnim u moj skromni dom, gde ću ti pustiti već više puta (ali nikad dovoljno) spomenuti kick off II na benq rl2455hm monitoru i modernoj mašini koja gura e: dangerous u 900p na high-u sa prosečnih 80 fps-a, i posle toga opet taj isti kick off II na oriđiđi ks1.3 a500 sa 512 slow (fast) ram-a i 1085s monitoru i shvatićeš, veruj mi. kad se uhvati džojstika, svako shvati.
 
хвала на културном излагању. свака част.

оно што није у реду је завист према врачарцима (мене од врачара дели булевар, технички сам звездарац). то нема везе са емулацијом.
то може да се схвати као говор мржње. врачарци су људи, као норвежани, турци... на крају , мржња штети само оном ко мрзи.

оно што је важније, и што има везе са темом, опет , молим те да ми појасниш.

да ли је твој став да програмери широм света треба да одустану од емулације и виртуелизације других компјутера ?

да ли ти мислиш да се OSX треба покретати искључиво на мекинтошу ? аркадне игре искључиво на аркадним апаратима
а линукс ни под тачком разно на Плејстејшну ?

Молим те , објасни ми тај екстремно негативан став, јер ми делује, да се твоји постови овде своде на "не дирајте у свети грал",
"не емулирајте конзоле" и слично.

Хвала лепо.
 
Poslednja izmena:
gajiti zavist prema bilo kome nije u redu, a vračar sam branio jer ga smatram svojom drugom kućom :)

nemam ekstremno negativni stav o emulaciji. postoje igre koje ralno ne gube na kvalitetu pri konverzijama, naprosto zato što su dizajnirane tako da ne crpe poslednje atome snage hardvera kome se "teraju". osim već pomenutih, u tu grupu bih dodao najbolji od svih x-com-ova (onaj prvi), slam titl, beneath a steel sky, battle isle & history line... lista je gotovo nepregledna.

ali uvek ima igara koji se obraćaju hardveru specifičnom za platformu a koji ni jedna procesorska snaga trenutno ne emulira sa zadovoljavajućim uspehom iz prostog razloga što čipovi koji to treba da rade ne rade na način na koji su nekada radili, organizacija memorije je često sasvim drugačija, a da ne spominjem da kada sve to emituješ na modernom monitoru uglavnom nema veze sa onim što se pojavljivalo na nekadašnjim televizorima.

programeri širom sveta treba da rade svoj posao najbolje što mogu, pa i kad pišu emulatore, baš kao što i svi drugi treba da rade svoj posao najbolje što mogu. NIKAKO ne treba odustati od emulatora, prosto zbog toga što ćemo bez njih izgubiti veliki deo istorije računara. kondenzatori će kad tad popustiti, diskete će se razmagnetisati i za par desetina godina će otkazati čak i njemački pravo pravljene naprave poput amige. nećemo imati na čemu da pokrećemo stare igre osim na emulatorima.

ali to i dalje ne znači da je realno da sa ovom generacijom pc-jeva možemo da poguramo red dear redemption ili last of us. kome je, u 2016-oj, do ovih igara, bolje da pazari ps3. ionako sada ne košta toliko puno.
 
Ajde pošto sam direktno prozvan, a čekam red sa penzosima, da odgovorim, mada nisam planirao. Niko te ne tera da se odričeš svog mišljenja "jer sam ja igrao swos", swos sam spomenuo jer sam ga poslednjeg igrao, inače sam provrteo skoro sve bitnije md2 igre na emulatoru i sve do jedne su radile i izgledale perfektno. Nego ne mogu da skontam šta te je toliko pogodilo da pišeš ovoliki esej i istripuješ neke napade koje samo ti vidiš, to što nisam iz Beograda ili što igram sveti swos na segi, pa ga još emuliram na pc, i još se usuđujem da uživam u njemu? Koji kompleks preovladava, Beogradski ili onaj gde su igrači amige elita a svi ostali sega-mega? :D
 
na koji sam te to tačno način direktno prozvao? evo upravo situacija u kojoj samo ti tripuješ napad :) a ja ga uopšte nisam svestan. pomozi mi da ne budem takav - qoutuj deo gde te mučim.

i ko je uopšte išta rekao na temu bitnih md2 igara i njihove emulacije? iskreno, drago mi je da si zadovoljan. skroz.
a što se "svetog swos-a" tiče, ja sam ti još od devedesetih kick off-aš, klasičan. meni je swos sa svojim "lepljenjem lopte za nogu" u suštini prejednostavan - sasvim nalik na match day 2 ili recimo emlyn hughes, samo iz bolje perspektive. a da je sensible sigurno bolji na amigi govori podatak da se svetski kup igra u kategorijama amiga i pc. tu nema nikakve md2.

i kao što tebe emulacija amige ne zanima, a sklon si da emulatore proglasiš sjajnim rešenjem koje u potpunosti emulira tvoju omiljenu platformu, tako treba da budeš spreman da ima ljudi koje sama sega mega baš nikada nije zanimala (još manje emulacija iste), ali imaju i te kako primedbi na emulaciju njima omiljenih platformi.

pogađa me način na koji deo forumaša komunicira što međusobno, što sa mnom, pogotovo kad mi se obraćaju kao nekom klincu iz svog odeljenja kome otimaju užinu na odmoru. kokan ne spada u takve. kad me lepo pita, lepo i dobije odgovor. inače se stvarno trudim da ne dozvolim svojim kompleksima da pričaju umesto mene, ali kad kreneš đonom vrlo je verovatno da ćeš đon i olizati.
 
"Neću da menjam svoje mišljenje jer neko voli da igra swos na md2, moš misliti"

Ovo sam shvatio kao direktnu prozivku da ti moraš da menjaš svoje mišljenje jer ja igram swos na md2 emulatoru. Ako grešim, onda izvini. Ali rekao bih da sam ipak ja u pitanju.

I prilično sam siguran da nigde nisam tvrdio da su emulatori uvek dobro rešenje, ( da ne spominjem neke podele na Beograđane i neBeograđane) , ali me je ova rasprava toliko umorila da više nemam volje da čitam u nazad. Manje više smo sve razjasnili osim što ja i dalje ne vidim svoj đon, ali to je valjda normalno. Verovaću ti na reč.
 
Poslednja izmena:
ta "prozivka" je trebala da se shvati doslovno. nije bilo namere da te bocnem, samo zelja da objasnim... a i sam vise sebi nisam jasan sto se koji moj objasnjavam.
izvini ako sam te na bilo koji nacin uvredio, stvarno mi je drago sto se tebi omiljene igre adekvatno emuliraju. nadam se da ce rdr biti makar nalik originalu.
 
mmike, kad već moderatori spavaju,

objasni mi kako tvoj flejm i hejtovanje emulacije kao pravca u programiranju doprinosi ovoj temi ?

Ok, a na koji nacin bilo koji tvoj ili gomila drugih postova na ovoj temi doprinosi konkretno diskusiji o ovom emulatoru? (Mislim kad vec idemo u sitna crevca...) Smatram da je moja "prozivka" u mom prvom postu u ovoj temi daleko bliza ovoj temi jer sam izrazio veoma opravdanu sumnju da cemo ikad videti PS3 emulator koji tera ekskluzive tog sistema jer ni dan danas nemamo PS2 emulator koji radi bez problema. I onda se kao kontra teza navode primeri savrsene emulacije sistema od pre dve i vise decenija i porede se sa necim tako kompleksnim kao sto je Cell arhitektura (da ne spominjem to da je veliko pitanje koliko najglasniji ucesnici ove teme uopste znaju o Cell-u bez guglanja po wikipediji...)?
Svaka im cast kreatorima ovog emulatora. Velika je pamet trebala da se i ovo napravi. Ja samo iskreno sumnjam da ce od svega toga biti nesto vise... I ponavljam, ako se to ikad desi tad cemo moci pS3 da pazarimo za bukvalno kesice kikirikija.

Kikiriki.
Kesice.
 
ta "prozivka" je trebala da se shvati doslovno. nije bilo namere da te bocnem, samo zelja da objasnim... a i sam vise sebi nisam jasan sto se koji moj objasnjavam.
izvini ako sam te na bilo koji nacin uvredio, stvarno mi je drago sto se tebi omiljene igre adekvatno emuliraju. nadam se da ce rdr biti makar nalik originalu.
Nisi me uvredio, taman posla, sve je ok što se mene tiče. :wave:
 
поштовани биг мази,

овај емулатор је до скоро могао да емулира само лоудинг скрин од пс3 (за толико вероватно знаш).
после тога ону 2д јапанску игру у 2 фрејма по секунди.

сад имамо око 5 игара које раде у 30+ фпс на амд фх 6300 + гтх 650ти , захваљујући ДХ 12.

то је напредак, сложићеш се.

ти си велики познавалац CELL aрхитектуре, и јеси ли икад могао да предпоставиш да ће оволики скок да се деси од она 2 фрејма у 2д ?

-ниси.

И молим те, не глуми алана чумака и љубишу трговчевића, јер то ниси. Људи раде свој посао, а ми пратимо њихов рад.

најлакше је говорити "не, не мој синко, тако се не праве аероплани! "

ПС-
што се тиче кикирикија и семенки, ја сам срећан што то за тебе није издатак. Хвала Богу.
подсетићу те да у држави у којој живимо огроман број људи нема паре ни да купи полован ПС2.

стара кинеска мудрост каже - у доба глади, нечасно је бити дебео.

то не значи да треба да држиш дијету, или да купујеш јефтинији кикирики, него да се не истичеш незахвалношћу за свој безболан положај.
 
Poslednja izmena:
Ne znam ko su te osobe koje spominjes. Moje (ili bilo cije) finansije nisu stvar za raspravu. To pod jedan. Pod dva - Ako se malo skoncentrises bolje i procitas polako i na tenane sta sam napisao u oba odgovora u kojima spominjem cenu PS3 koju poredim sa kikirikijem, mozes da primetis da sam veoma jasno naglasaio da je moje misljenje da dok oni naprave emulator koji je u stanju da tera ekskluzive tog sistema ps3 nece biti skupa stvar ni za nase standarde. Posto ocigledno ne razumes (ili prosto, kao sto je i inace problem - ne zelis da razumes) da tu misao baziram na cinjenici da ni danas u 2016 ne postoji emulator koji tera PS2 ekskluzive bas kako treba (u zavisnosti od naslova naravno) ja mogu samo da pretpostavim da si ti taj koji bespotrebno troluje i proziva me oko izjave koja je izvucena iz konteksta da bih ispao kao neki budzovan kome pare vire iz svakog dzepa pa je dosao da se hvalise nad jadnim ljudima koji nemaju ni za Ps2 (ali zato imaju za pristojan PC koji moze da potera sve potrebne emulatore i vecinu novih multiplatform naslova na trzistu). Ajte'molim Vas...

Ja nisam veliki poznavalac CELL arhitekture (daleko od toga) ali imam pretstavu o tome kolko je kompleksna i zbog toga sam fasciniran bilo kakvim uspehom oko emuliranja tog sistema. Ti i ostatak kompanije u ovoj temi pricate iskuljucivo o tome kako ce te napkon moci da se igrate za "dzabe" a uopste se ne pokrecu pitanja vezana za sam emulator. Zasto? Zato sto vecini komp sluzi sa gejming. Nema nista lose u tome ali ajde da se onda da se ne pravimo mnogo veliki moralisti...

Da, imamo 5 igara - kojih. Ajde prvo to napisi i izanaliziraj pa da dalje diskutujemo (na prvom mestu koliko ti naslovi imaju kompleksan graficki engine i koliko je snage potrebno da se to prevede i reprodukuje kroz DX12).
 
Bla bla bla bla bla.

Mogao si samo boldovan deo da ostaviš. A i to si rekao već 5x.
 
Bla bla bla bla bla.

Mogao si samo boldovan deo da ostaviš. A i to si rekao već 5x.

Znam. Ponavljacu koliko god puta treba da ponovim ne bi li prestalo da se izvrce ono sto napisem i rasprava se konstantno vukla na neku drugu strani zvanu "ua ti sto si se istripovao da imas love"...
 
onda se sećaš magic Vase.
alan čumak je neki lik koji ga je kopirao i štampao svoju sliku kako bi babe bioenergijom daljinski lečile žuljeve
https://youtu.be/AxJFTWFh9f8
 


Kljakavo ali radi.
 
Faaaaaking šit !!!!!!

[youtube]hZfDSi5O7dg[/youtube]

mirza, psssst.... to nisam bio ja ...(za duple naloge streljaju) pomešao si zbog brkova verovatno ... :)
 
Poslednja izmena:
 
Moze , Windows 7 je minimum , moras da instaliras zakrpe Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable Update 3 i DirectX End-User Runtime.
 
hvala.
Sad sa krenuo po ovom uputsvu pa ću da vidim... A je l' to kao Dark Souls samo sa demonima? :p :D
 
to je prvi deo dark soulsa , nisu smeli da ga nazovu demons souls 2, jer soni drži pravo na intelektualnu svojinu.
(iz istog razloga, kao i bladborn, nikad neće da izađe na pc-ju)

meni najbolje radi sa ovim podešavanjima (igra puca ako se stavi da koristi više od dva threada, pažnja)

edit- uputstvo sa videa koji pratiš nije ažurno. treba da ubaciš i dodatne dll-ove u root folder od rpsc3
https://www.youtube.com/watch?v=POHZpuKUM20

(u opisu su linkovi za dll-ove)
 

Prilozi

  • Clipboard01.png
    Clipboard01.png
    99.9 KB · Pregleda: 100
  • Clipboard02.png
    Clipboard02.png
    88.6 KB · Pregleda: 95
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno