Šta je novo?

RPCS3 PS3 Emulator

lepi kokan

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2007
Poruke
6,175
Poena
695
Moja oprema  
CPU & Cooler
r5 5600 / LC cc-120 p/p
Matična ploča
AsRock b450m pro4
RAM
g.skill 2 x 16gb 3200 ddr4
GPU
rx 5700
Storage
wd sn570 1tb nvme / wd purple 4tb
Zvuk
Altec Lansing 621
PSU
fsp 750w
Monitor
VA
Ostale periferije
win10 ltsc
Pristup internetu
  1. Optički internet
Krenulo je.

snimak je sa skylake i5 @ 4.6ghz , gtx 970 i 16gb rama.

za sada je igrivo samo par igara, fingers crossed.
http://rpcs3.net/

[youtube]Y6vysVDQJjQ[/youtube]
 
Poslednja izmena:
Mene zanima ps4 emulator zbog uncharted 4
 
E to ćeš se malo načekati. :)
 
Jao ljudi pa kupite PS3, pa nije vise toliko skup a i probijena je i zastita odavno.

I sto bi sad neko davao paretine na plocu, procesor i graficku (ukupno cirka 400-500e) da bi emulirao PS3 ?
Ako vec ima para za high end komponente onda ima i za PS3 ;).
 
Poslednja izmena:
Jao ljudi pa kupite PS3, pa nije vise toliko skup a i probijena je i zastita odavno.

I sto bi sad neko davao paretine na plocu, procesor i graficku (ukupno cirka 400-500e) da bi emulirao PS3 ?
Ako vec ima para za high end komponente onda ima i za PS3 ;).

Šta ima veze ploča,procesor i grafična sa ovime??
Valjda je u pitanju softver,ko i uvek,tj emulator
 
Tačno, ali je mislio na hw koji će sve to lepo da gura.
 
ljudi vec imaju takav hardver. a igra im se par ps3 igara. nece da kupuju ps3 da bi presli god of war samo. recimo.
 
To je poenta cele ove priče.
 
tako je :)

nego, jel ovo vise cpu zavisno ili gpu?

koliko je bitan multithreading? mozda je i i5 dovoljan?

zasad samo na w10?
 
Poslednja izmena:
last of us bi morao da se proba, ako bih uopste mogao da poguram... ne znam dal je ono iz prvog mosta minimum req.
 
Mora se videti dal su sve igre podržane. Nadam se da jesu.
 
dx12 i low level pristup je presudan. otkako su promenili api, performanse su skočile višestruko.

za godinu dve bi trebalo da se izbrusi .
(zapravo, kad ps3 bude EOL... ipak su ovde ogromne pare u pitanju), najvažnije je da je potpuno izvodljivo.
 
Poslednja izmena:
nije mi jasno zasto su igre sa emulatora dosta zahtevne
 
Jer se ps3 emulira na PC-u.
 
Naravno da nije pošto real deal uglavnom pruža 720p i jedva izvlači i 30fpsa, a mi ovde težimo bar nekom fullHD doživljaju sa 60fps-a. :d
 
Iznajmljivanje, pozajmljivanje?
Licno, sumnjam da cu ikad kupiti novu konzolu. Kupio sam xbox360 i odigrao 10ak igara na njemu. Problem je definitivno u meni jer sam prestao zbog manjka vremena i ne igram ni na pc. U trenutku kupovine je bilo opravdano. Ali sada sam siguran da nova konzola nece nikada da se isplati.
Vrlo bih voleo da sansu da isprobam neke ekskluzive.
 
bas ako necu da iznajmljujem....

instaliras emulator, probas 10 minuta, probo si - ne valja - obrises.

meni je dug put do prvog koraka, ni to ne mogu da se nateram - da instaliram emulator, a kamo li da trosim energiju i vreme da iznajmljujem ili pozajmljujem.
 
momci, ili vi imate tri godine,
ili vas o kompjuterima ama baš ništa ne zanima i interesuje vas neki frejmrejt,
ili baš u životu takođe ništa ne zanima jer ste sve dobili zdravo za gotovo,

-motivi su vaši.

ovde se radi o emuliranju ibm/toshiba cell procesora na x86 ubogoj arhitekturi uz pomoć opencl gpu hardvera, sa low level pristupom.

ako niste razumeli pomenuto, idite na temu o call of duty, molim ve.
 
Poslednja izmena:
Sta ima da mi prevodi? pa ja skoro da imam tu egzotiku.:D
Red Dead Redemption :) konacno je moj...
 
PS4 emulator ce postati dostupan i upotrebljiv ubrzo nakon sto razbiju PS4 zastitu. Kako ce igre raditi zavisi od snage hardvera. Cenim da ce fino da radi na masinama sa osmojezgarnim procesorima i grafickama sa puno HBM2 memorije.

Emulator koji jako fino napreduje, daleko brze od RPCS3 je CEMU, Wii U emulator. Uskoro ce moci da se igra Mario Kart 8 u fullu, bez grafickih glitcheva i usporavanja. Evo trenutnog stanja:

 
PS4 emulator ce postati dostupan i upotrebljiv ubrzo nakon sto razbiju PS4 zastitu...

dakle nikada, sem ako Sony to ne dozvoli.
ili eventualno kad kvantni racunari budu u masovnoj upotrebi.
 
Mislim da je pre stvar u tome sto se niko sa dovoljno znanja nije bavio time, nego sto je nemoguce. Sony bas i nije poznat po sigurnosti svog servisa.
 
ne, drugo je servis. kako sam shvatio, tehnicki gledano, ps3 zastita nikad i nije 'probijena', vec je neko u soniju 'slucajno' dvaput koristio istu sifru.
ps3 koristi valjda isti sistem kao i banke.
u svakom slucaju vidi koliko je trebalo godina da prodje.
 
Nazad
Vrh Dno