Šta je novo?

RPCS3 PS3 Emulator

https://www.youtube.com/watch?v=RkBZGcg7VGg

A ja sam opet pratio ovo uupstvo. Evo sada cekam da on ucita gomilu nekih fajlova pa cu da vidim hoce pokrenuti igru.

Evo pokrenuh igru ali doalzi do pucanja igre pa sam sada stavio dva jezgra od procesora pa ce vidim kako radi. I da u opcijama sam ukljucio za xbox 360 dzojstik i sve prepoznaje kao da igram dark souls, sto je fantasticno.
 
Poslednja izmena:
meni ne podržava cpu. :( kaže treba mu neki ssse3.
 
jes vala, fenom 2 nema ssse3...

kod mene radi đene-đene ~25fps... ukokao sam vanguarda, phalanx i adjudicatora... ali igra puca čim poginem , ili quitujem igru pa nastavim...
u odnosu na pre mesec -dva, nebo i zemlja.

po prvi put u životu mi je palo na pamet da doniram neki dinar ovim pregaocima...naravno, vrlo brzo sam shvatio da je ta ideja majmunska, i odustao
 
A kako radi Heavy Rain, jedina igra koja me interesuje?
Verovatno užasno, ako se može i pokrenuti, pošto znam da je tada, pre 5-6 godina, bila prilično impresivna.
 
A kako radi Heavy Rain, jedina igra koja me interesuje?
Verovatno užasno, ako se može i pokrenuti, pošto znam da je tada, pre 5-6 godina, bila prilično impresivna.

Na Heavy Rain zaboravi, jos uvek je fps u igri dosta losa da bi igra bila igriva. Pogledaj na YT ima par klipova kako radi igra.
 
Gt6? Jel probao neko?
 
Blu-Ray Gran Turismo 6 Loadable 2017-05-21 (Unknown)

Loadable (10.78%): Games that display a black screen with an active framerate


Znači, ne radi
 
Hvala na informaciji
 
Malo sam sada gledao neke klipove sto se emulatora tice, pa napreduje fenomenalno....Stvarno prijatno iznenadjen, ovim tempom godina-godina i skoro sve ce fino raditi, sto je super.

Igra koja me je bas zanimala, naletoh slucajno, radi fenomenalno u 60fps taman da je prodjem:
https://www.youtube.com/watch?v=l10T6uG-Tvk
 
Jel moze neko da mi pomogne u vezi IRD fajla?
Treba da patch-ujem ISO file za Steins;Gate 0, ali ne mogu bez njega. Gledao sam na jonnysp.bplaced.net, ali nema.
Postoji li neki drugi nacin ili da dignem ruke i nadjem neku igru koja ima IRD fajl?
Hvala vam u svakom slucaju.

Edit:
Uspeo sam, nije mi ni trebao iso samo da u RPCS3 izaberem Iz BOOT-a lokaciju (facepalm)
Zamolio bih nekog od moderatora da obrise post jer ja ne mogu.


Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
nema sad. zauvek si obeležen žigom neznanja !
 
Sram da me bude :(

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Jel probao neko na nesto slicnom q9650/6gb ddr2/7770 1gb ? Ili da ne pokusavam uopste :) Kapiram slaba konfa, preslaba ali reko mozda izgura malo Demon Soulsa :D Vidim da gpu ima open gl koji treba, a i cpu valjda podrzava sse3.
 
trebalo bi da radi sasvim pristojno.

intel c2q ima odličan single thread (overklokovan i jači od amd FX) a hd 7770 podržava vulkan.
emulator se najviše oslanja na cpu, a koristi 2 threada maksimalno (barem za sad).
 
Slabo :) U meniju je i bilo 27-31fps, cim pocne gameplay 1-5. Odradio sve po guidovima, cpu na 60% u tom trenutku.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Koju igru si startovao?
 
Demon Souls, jedino me to zanimalo da probam. Pratio tutorial od onog rusa sa prethodne strane, probao par promena ali slabo :)

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
c2q nema AVX extenzije. nažalost.
 
i OVO je uputstvo koje treba da slediš.

kad odeš na YT (ovaj video) , u description imaš linkove za dodatne dll-ove koje treba da staviš u root folder emulatora, gde je .exe fajl.
Ažuriranje aplikacije posle ide tako što zameniš samo rspc3.exe fajl novijim. ostalo u folderu ne diraš.



inače radi fino, sad sam na NG+, oće da pukne nakon 5-6 loading skrina, Vulkan još nije optimizovan kako treba, pa izbaci "driver has stopped responding".
kod mene Vulkan radi dosta bolje nego OpenGL. Valjda zbog AMD konfiguracije.
 
Poslednja izmena:
Mene zanimaju Uncharted (bilo koji), LAst of Us i bilo koji GT, naravno ne mislim na GT2 ili GT6. Radi li bilo sta od navedenih?
 
daleko od perfekcije ali sa tvojim i7 igraš bez problema. (nativno je 30fps)

što se verzije tiče, autori preporučuju da bekapuješ svoju, fizičku ili digitalnu kopiju (kako bi se sprečila eventualna piraterija, koja jeli, šteti zajednici).
poneki entuzijasti preporučuju evropsku (BLES...) verziju, nasuprot američke atlusove (BLUS...) koja ume da baguje na par problematičnih mesta.
 
Samo da javim da sam se igrao par sati, doduse igrao sam samo prva 2 bossa nekoliko puta, nekako mi zao da sednem i odigram nekoliko sati u par puta jer necu imati sta kasnije :) Radi skroz okej, 29-32fps zna da varira ali generalno je okej. Mucio sam se sa blackscreen-om dok je HUD i dalje aktivan preko njega ali je to bila jedna od opcija koja mora se ukljuci za Demon Souls. Samo jedan crash u recimo 6 sati. Nadam se da ce biti do kraja bez problema.
 
Dobro napreduje Xenia Xbox 360 emulator.
Red Dead Redemption već bi se mogao odigrati.

 
Poslednja izmena:
xbox 360 i pc3 imaju veoma sličan toshiba cell cpu (kod xboxa nazvan xenon, da se turci ne dosete).
xenon pritom podržava VMX128 instrukcije, što je ekskluziva.

tako da je emulacija slična. dobro je što xenia napreduje, jer se mnoga rešenja mogu primeniti i kod rpcs3.
 
Poslednja izmena:
Au, ladno RDR na PCu! :D Svaka im cast na ovom Xenia emulatoru. Odmah sam morao da probam i na mojoj masini i5 4670k, gtx 1060 6GB, 8 GB RAMa i ide "solidno", tj nije frejmrejt sasvim gladak (nisam merio), ali moze da se igra ukoliko nekome to nije problem (obzirom da sam dugo imao slabe graficke, meni je tu i tamo podnosljivo). Ne koci igra sto je bitno. Jos ako uspeju malo da ga srede, bice bas dobro. Jedino mi fali konfiguracija tastature, ali moze i to da se sredi uz rebuild koda (koliko sam video na brzinu). Ono sto me je odusevilo, za razliku od PS2/Gamecube emulatora, je sto uopste ne trazi nikakav bios koji moras da vijas po netu i neke druge pluginove. Samo ucitas DVD preko emulatora i cao. Moracu sada redovno da pratim njegov razvoj, nisam ocekivao da je "vec" ovoliko emulacija napredovala :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno