Šta je novo?

predlog za dovoljno kvalitetan mis

gari

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.08.2015
Poruke
2,076
Poena
79
Zdravo, do sad sam kupovao u glavnom one miseve od po 300-400 dinara... Prvi takav mi je bio neki Genius i super je radio (uzeo sam ga pre 5-10 godina, radio je nekoliko godina). Sad sam u prilici da koji god da kupim ne traje mi ni godinu dana, ovi od po 400-500 ili 600 dinara su mi trajali po nekoliko meseci, a onda sam uzeo neki Logitech proletos, i sad je i on poceo da zeza - cesto kad kliknem jednom od reaguje kao da je dupli klik... Taj sam vec malko vise platio, bio je oko 1.100 dinara...

Kakva vi imate iskustva sa misevima, i kolko bih trebao da izdvojim za neki kvalitetniji koji bi mi duze trajao? Naravno, mogu ovaj da odnesem u radju, imam racun, i reklamirao bih ga... Mogu da im ga ostavim pa da rade s njim sta hoce ako hoce da ga poprave, ali ako bih mogao da uzmem drugi neki mis u toj vrednosti ili uz doplatu, kakav mis bi mi bio ok izbor?

Meni ne treba neki specijalni svemirski mis, samo mis koji bi bio bio pouzdaniji - necu svako malo da kupujem drugi mis, ili da se vracam ljudima u radnju sa "e, ni ovaj mis ne radi"... :d Naravno, ako su im svi takvi, to je upravo ono sto cu i raditi - cuvam racune od svega, i ako imam garanciju dve godine onda hocu da mi bar toliko i radi.

Inace, kod mene se mis koristi poprilicno, to moram priznati - keva, cale i ja jasemo kompjuter naizmenicno, visimo na netu i igraju se igrice (najvise strategije, pa taj levi klik ima kod nas dosta posla)... :D
 
Taj logitech b110 bi trebalo da je ok za te novce, mozda ti je naisao falican primerak. Mozes da doplatis za neki od a4tech miseva (v5, v7, x7) oni su oko 2000.
 
Ovo je zapravo b100, sad sam pogledao na kutiji... Mada bi trebalo da su i logitech i a4tech u glavnom pouzdani misevi? Ili ni brend nema toliko veze koliko sama cena kad je u pitanju pouzdanost?
 
Ne znam sta da ti kazem, meni je Gigabyte od 3000 isto tako crkao u garanciji (klik je radio dvoklik kao i kod tebe).

Jednostavno mikroprekidaci imaju neki vek trajanja, neki crkne pre, neki kasnije.

U sustini, kupi bilo koji mis za 10-15e koji ti se svidja, nema tu nekog pravila. Kod skupljih miseva se isplati zamena, ovi jeftini se bacaju u djubre. Ako imas garanciju, prodavac ce ti verovatno zameniti mis za neki drugi uz doplatu.
 
Vazi, hvala!

Onda cu ja tako, nosim ovaj sto zeza u radnju, imam garanciju, pa uzmem neki drugi, a onda i taj drugi ako zeza, sta da mu se radi... Dok ne naletim na neki koji ispadne dobar. :) Mislim da sam devojci ranije uzeo jedan mis a4tech, i da je super sluzi, uzecu i njih u obzir!
 
Nazad
Vrh Dno