Šta je novo?

Sapphire R9 270x problem

23Skazi

Poštovan
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
12
Poena
54
Pozzz svima uzeo sam novu grafiku r9 270x i instalirao je sa najnovijom driverom od Amd support sajta.
ali primetio sam u jednoj igri World of tanks neke nepravilnosti u odrednjenim uglovima kad pomeram kameru:

http://prntscr.com/9hu8bs
http://prntscr.com/9hu7pi


Probao sam je u Crisys-u 3 jedno 2h aktivno i nisam primetio slicno ovome osim jedne Kockice sto mi je ponekad kao flesirala ali nzm da li je do drivera mozda jer sam samo izbacio staru i stavio ovu, nisam obarao system.

ili prosto ima neku fabricku gresku.
 
Obrisi drajvere programom DDU.
Pa onda instaliraj nove drajvere.
 
Verovatno neispravna kartica odnosno memorija na njoj...
Stavi neke malo starije drajvere npr 14.12 pa probaj.
 
Druze uradio sam kako si mi reko i probao Crysis 3 isto jedno 2-3h radeo perfektno ali ova druga igrica (world of tanks) nije u toj meri kao pre ali slicno flesirao sa crnom bojom. ali ne nonstop nego kad mu padne :D
 
Verovatno neispravna kartica odnosno memorija na njoj...
Stavi neke malo starije drajvere npr 14.12 pa probaj.

Nije problem da probam, ali ne razumem sto bi stariji driver koristio valjda noviji bolji. probao sma 15.12 i 15.10 isti djavo

sad cu da probam u Assassins Creed Syndicate
 
Reklamiraj, nema ti druge.

Koliko meseci garancije si dobio uz grafiku?
 
Crklo, nema šta da razmišljaš, verovatno može da radi na 200-300Mhs spuštenim taktovima ali to nije rešenje, ako imaš garanciju reklamiraj...
 
Instaliraj Visual C++ od 2008 pa do 2015.
Mada slaba vajda, probaj.
 
Pozzz svima uzeo sam novu grafiku r9 270x i instalirao je sa najnovijom driverom od Amd support sajta.
ali primetio sam u jednoj igri World of tanks neke nepravilnosti u odrednjenim uglovima kad pomeram kameru:

http://prntscr.com/9hu8bs
http://prntscr.com/9hu7pi


Probao sam je u Crisys-u 3 jedno 2h aktivno i nisam primetio slicno ovome osim jedne Kockice sto mi je ponekad kao flesirala ali nzm da li je do drivera mozda jer sam samo izbacio staru i stavio ovu, nisam obarao system.

ili prosto ima neku fabricku gresku.

Jel' bilo do software-a ili do hardware-a ?

Jesli li isprobao kako se ponasa kada se spusti takt memorije?
 
Cool Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)



Ako imate problem sa ATI Radeon grafickom kartom pocev od serije 9xxx (AGP), pa sve do najnovije 4xxx, predlazem da prvo bacite pogled na moguca resenja, pre kidanja zivaca i reklamiranja (mozda ispravne) karte. Takodje, da ne bi uzaludno trosili dragoceno vreme u otklanjanju problema, prvo pogledajte da li se vasa graficka karta nalazi na listi problematicnih.

Najcesci problemi:

- BSOD (pucanje fajla ati2dvag.dll, ati3duag.dll,...)
- Zakucavanje u igrama (zamrzavanje slike, restart, gasenje i paljenje monitora uz odmrzavanje igre)
- Crn ekran nakon instalacije drajvera pri ulasku u Windows (Stand by, No Signal)
- Graficke anomalije u igrama (gubljenje i treperenje textura, raznobojni trouglovi, linije, kvadrati,...)


Preventiva:

- Proverite da li je vase napajanje dovoljno jako za graficku kartu koju imate.
- Budite sigurni da ste kartu lepo ubacili u slot i da je povezana na dodatno napajanje (ako je potrebno).
- Proverite da li je kabal graficka-monitor dobro povezan.
- Oborite clock graficke i procesora ako su overklokovani.
- Testirajte RAM memoriju programom MemTest.
- Ako ste imali neku drugu graficku kartu (nVidia npr.) obavezno ocistite drajvere programom DriverCleaner iz Safe Mod-a. (preporucujem format i instalaciju novog operativnog sistema)


Pre primenjivanja bilo kog od dole navedenih postupaka obavezno instalirati sledece:

- Najnoviji verziju DirectX 9 (Samo za Windows XP)
- NET Framework Version 1.1
- NET Framework Version 2.0 (isporucuje se i uz Catalyst drajvere)
- Najnovije drajvere za chipset i zvucnu kartu (skinuti sa sajta proizvodjaca)
- Najnovije drajvere za graficku kartu



Problematicne ATI Radeon karte sa domaceg trzista:

* Felericne karte koje su iz fabrike izasle sa nekim nedostatkom/bagom koji nije moguce resiti i koje obavezno treba reklamirati
* Felericne karte koje su iz fabrike izasle sa nekim nedostatkom/bagom koji je moguce resiti hardversko/softverskim intervencijama
* Karte koje karakterisu neke osobine vredne spomena koji je moguce promeniti hardversko/softverskim intervencijama (velika buka, visoka temperatura, lose hladjenje,...)
* Ispravne karte sa kojima clanovi foruma imaju odredjene probleme/zamerke

*Gainward HD 4850 512MB Golden Sample (GS) - neispravna serija karti koje su proizvedene do 18. septembra sa bakarnim hladnjakom moguce je zameniti novim sa niklovanim hladnjakom
*Sapphire HD 4870 512MB - karte sa serijskim brojem 188-01E85-001SA, SKU#11133-00 izazviju razne probleme (uglavnom visoke temperature) zbog bagovitog BIOS-a i potrebno je flesovati NOVI BIOS koji resava problem
* Gigabyte HD 4850 512MB Zalman - karta sa bucnim Zalman kulerom koji trenutno nije moguce stisati (osim zamenom kulera)
* Gigabyte HD 4670 512MB (GV-R467D3-512I) - previse bucan kuler ciji broj obrtaja trenutno nije moguce smanjiti (osim zamenom kulera)
* Gainward HD 4870 512MB Golden Sample (GS) - karta ima dva kulera od kojih je jedan 70mm i vrti se na max br. obrtaja i pritom je dosta bucan. U dobro provetrenom kucisti, moguce je iskljuciti ovaj kuler uz minimalan rast temperature (memorije) i znatno smanjenje buke.
* Powercolor 4870 PCS+ 512MB - konstantno ubrzavanje i usporavanje kulera na karti u 2D modu i najnoviji bios karte ne resava problem (prijavio user zerbah)



- Crn ekran nakon instalacije drajvera pri ulasku u Windows (Stand by, No Signal)

- Iz Safe Mod-a izbrisite stare drajvere programom DriverCleaner
- Skinite i instalirajte poslednje Catalyst drajvere ukljucujuci i Catalyst Control Center (CCC). (Ne restartujte kompjuter!)
- Podesite rezoluciju na 640x480 u 32-bit paletu boja.
- Restartujte masinu i problem bi trebao da bude resen. (ako nije pogledajte *)
- Otvorite CCC idite na Advanced -> Properties -> Attributes.
- U Monitor Attributes iskljucite (uncheck) 'Use Extended Display Identification Data (EDID)
- Stavite maksimalnu rezoluciju koju vas monitor podrzava (npr. 19" 1280x1024 na 60Hz).
- Problem resen!

*: Ako nakon ovog i dalja imate problem, butujte pc u VGA modu. Ovaj mod koristi drajvere graficke karte (za razliku od Safe Mod-a), ali koristi najniza moguca setovanja razolucije i boja. Ako iz ovog moda ne uspete da udjete u CCC -> Advanced i podesite navedene parametre, probajte iz istog moda da reinstalirate samo drajvere (bez CCC-a) i restartujte i butujte Windows normalno. Sada bi trebalo da imate sliku na ekranu u niskoj rezoluciji (640x800 ili 800x600) uz par gasenja monitora u prvih 30-ak sekundi.



- Graficke anomalije u igrama (gubljenje i treperenje textura, raznobojni trouglovi, linije, kvadrati,...)

Problem se najcesce javlja pregrevanjem GPU-a ili memorije graficke karte, a ako sledeci postupak ne resi problem, karta je najverovatnije neispravna.

Proverite da se vasa karta ne pregreva pokretanjem CCC-a -> ATI Overdrive -> kliknite na ikonu kljuca -> cekirajte "Enable manuel fan control" -> prevucite slajder na skali do kraja (100%) -> kliknite na dugme Applay, a zatim na OK i ponovo isprobajte igru(e) sa kojom imate problema.





- BSOD (pucanje fajla ati2dvag.dll, ati3duag.dll,...uz gresku 0x000000EA, 0x0000008E,...)

Ako vam se ikad desilo da vam masina zakuca uz plavi ekran sa bagom u ati2dvag.dll fajlu i greskom tipa 0x000000EA...znajte da niste jedini. Ovaj problem se zadaje glavobolju mnogim ljudima sirom sveta a pravi uzrok i sigurno resenje jos uvek nisu poznati. Problem se u 90% slucajeva javlja Intel chipset + ATI Radeon kombinaciji. Problem je kulminirao poslednjim Intel-ovim chipsetom (P45 i P43) i mnogo ljudi se upravo zali na pomenute simptome sa ovom kombinacijom. I ATI i Intel vec godinama cute ovim povodom, bez ikakvog obrazlozenja ili moguceg resenja.

Problem se manifestuje pucanjem ati2dvag.dll i ati3duag.dll fajlova koji izazivaju bsod, zakucavanje masine, gasenje i paljenje monitora, restart,... Ovaj problem se zapravo vuce jos sa pojavom Radeon 9xxx serije preko X8xx, X1xxx, HD2xxx, HD3xxx, pa do najnovije HD4xxx serije, a sigurno resenje postoji samo za karte sa AGP slotom.

Googlajte malo i videcete da su svi forumi preplavljeni slicnim problemima.

http://www.modernstreet.com/general/ati2dvag-problem/



Resenje za AGP karte

Desni klik na My Computer
Properties
Hardware (Tab)
Device Manager (dugme)
Klik na [+] pored System devices
Desni klik na CPU to AGP Controller (ovo se razlikuje na razlicitim masinama (npr. SiS AGP)
Update Driver (dugme)

Select Install from a list or specific location (Advanced)
Next (dugme)
Selektovati Don't search. I will choose the driver to install.
Next (dugme)
Selektovati PCI standard PCI-to-PCI bridge
Next (dugme)
Finish (dugme)
Restart.


Resenje za ATI Mobility Radeon.

- Skinite i instalirajte Microsoft MSXML 6.0
- Skinite i instalirajte program ModTool (program je namenjen za ATI Mobylity Radeon kartama i sluzi za modifikaciju drajvera, ali moze da resi problem i na desktop masinama)
- Iz Safe Mod-a izbrisite stare drajvere programom DriverCleaner
- Nakon restarta rapakujte nove drajvere na npr. "C: \ ATI \", ali nikako nemojte da instalirajte drajvere, vec prekinite instalaciju.
- Pokrenite program ModTool, kliknite na Browse i selektujte folder raspakovanih drajvera (npr. "C: \ ATI \ SUPPORT \ 8-10_xp32_dd_ccc_wdm_enu_...), a zatim na dugme Modify. Sacekajte da zavrsi sa modifikacijom drajvera.
- Pokrenite modifikovane drajvere i restartujte masinu.


Resenje za PCI-E (nece vam se svideti)

1. Instalirajte najnovije ATI Catalyst drajvere (prethodno ocistite stare programom DriverCleaner iz Safe Mod-a)

2. Fleshujte najnoviji BIOS maticne ploce

3. Ako nijedan od prethodna dva postupka ne pomogne, probajte kartu na drugoj masini (pozeljno AMD) i ako nema problema zamenite ili maticnu plocu ili graficku kartu. Ako se slicni ili identicni simptomi javljaju i na drugoj masini karta je verovatno neispravna.

Zakljucak: 99% neslaganje karte i ploce, koliko god glupo zvucalo.
 
WOT vise odradjuje CPU nego grafika i to samo jedno jezgro, pa kakav ti je CPU takav ti je i WOT
 
Sta bi sa pokretacem teme??? Ne rece da li je i kako resio problem
 
Pozdrav svima, primetio sam od skoro da mi je graficka na normalnoj temperaturu stalno na 53-55 stepeni, a ranije je bila od 32-35. Ocistio sam kuciste, bilo je nesto malo prasine, redovno brinem o tome. Zasto je sad fiksirano na toliko stepeni, rade joj svi ventilatori?
 
Jel si ocistio prasinu iz hladnjaka graficke? Moze se desiti da je zakrcen prasinom, to ce se videti tek kad je izvadis iz slota i pogledas ili ako podignes celo kuciste i gledas odozdo.

Jel zauzenje graficke na 100% u idle? Ako jeste, drajveri buguju ili imas miner virus. Obrisi drajvere sa DDU, instaliraj najnovije. Ako je i dalje na 100%, instaliraj stariju verizju drajvera. Ako je i dalje, imas miner virus.

Mozda je potrebna zamena termalne paste na grafickoj, ako nesto iznad pisano ne resi problem.

Desavalo se i da zbog loseg napajanja bude veca temperatura graficke, koliko je staro napajanje? To 735AP nije neki kvalitet.

P9 Lite TT
 
Jel si ocistio prasinu iz hladnjaka graficke? Moze se desiti da je zakrcen prasinom, to ce se videti tek kad je izvadis iz slota i pogledas ili ako podignes celo kuciste i gledas odozdo.

Jel zauzenje graficke na 100% u idle? Ako jeste, drajveri buguju ili imas miner virus. Obrisi drajvere sa DDU, instaliraj najnovije. Ako je i dalje na 100%, instaliraj stariju verizju drajvera. Ako je i dalje, imas miner virus.

Mozda je potrebna zamena termalne paste na grafickoj, ako nesto iznad pisano ne resi problem.

Desavalo se i da zbog loseg napajanja bude veca temperatura graficke, koliko je staro napajanje? To 735AP nije neki kvalitet.

P9 Lite TT

Nisam gledao hladnjak, provericu. Drajveri su mi najnoviji, mozda mi je i od toga videcu i to. Kako da eliminisem taj virus ako imam? Napajanje je staro godinu i 3 meseca. Kako da proverim koliko je u idle?
 
Msi Afterburner, hwinfo64, bilo koji program koji daje ocitavanja za gpu.

P9 Lite TT
 
Bio je miner virus, resio sam sad je sve kako treba. Hteo sam te pitati kako se taj virus pojavljuje?
 
Pojma nemam.
Jel koristis anti-virus?
Ako ne koristis, ima solidnih free antivirusa koji bi trebalo da resavaju te probleme.

P9 Lite TT
 
Pozdrav svima, primetio sam od skoro da mi je graficka na normalnoj temperaturu stalno na 53-55 stepeni, a ranije je bila od 32-35. Ocistio sam kuciste, bilo je nesto malo prasine, redovno brinem o tome. Zasto je sad fiksirano na toliko stepeni, rade joj svi ventilatori?


Do skoro je bila zima. Sada je stiglo leto. Nema proleca ove godine. :D
 
Bio je miner virus, resio sam sad je sve kako treba. Hteo sam te pitati kako se taj virus pojavljuje?

Pojavi se kroz neke igre koje su skinute sa tipa pirate bay ili tako nekih sajtova koji ne prolaze rigorozne kontrole kao na privatnim trakerima. Uglavnom miner virus dobijes prilikom krekovanja igre ili prilikom instalacije, jer uvek idi na custom instal da vidis sta ti nudi da instaliras pored fajlova od igre.

Moj savet ti je ako vec koristis torrente da pokusas da nabavis ulaznice za neke privatne trakere jer tamo tih problema 100% neces zapatiti.
 
Opet se pojavio ( graficka opet na 55 stepeni u mirnom stanju) ali sada mi malwarebytes anti-malware ne pokazuje uopste virus. Sta mi savetujete koji drugi program da to izbrisem premanentno? Hvala svima na pomoci i objasnjenju.
 
Pocelo je sve pomalo da mi baguje, ceo sistem. Vecina antivirusa nece registovati ovo kao problem :(
 
Sto ne bacis svezu instalaciju? [emoji4]

P9 Lite TT
 
To i planiram nego rekoh da vidim ima li nade ovako mozda, nadam se da je taj virus na c particiji a ne na d.
 
Bio je miner virus, resio sam sad je sve kako treba. Hteo sam te pitati kako se taj virus pojavljuje?

Najcesce u krekovima novih i popularnih igara (logicno jer miner trazi dobru graficku kartu). Ja sam popio jedan u Tomb Rider paketu bese, ne mogu da se setim, srecom znao sam sta se desava pa sam lako resio problem.
 
Pa podeli sa nama kako si lako resio problem, nekom ce mozda trebati..

P9 Lite TT
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje koje me muci danima, koristim sapphire r9 270x, od igrica igram cs:go i pubg, u cs:go-u mi je temperatura bukvalno do 60c i ne vise od toga, medjutim kad udjem u pubg(koji je i dalje early acces) load mi bude 99% a temperatura ide 80+, sto se tice hladjenja imam 2x 12mm ventilatore sa prednje strane koje duvaju direkt u nju, muci me to da li je do igrice jer nije dovoljno optimizovana i da li moze nesto da joj bude ako je na toj temperaturi, inace kad ne igram nista temperatura je 35 stepeni i to ode maks na 40 ako gledam neki klip ili tako nesto, pozdrav svima i hvala unapred :)
 
Nazad
Vrh Dno