Šta je novo?

Tipska Android Multimedija za auto

milika

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
1,044
Poena
650
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ukoliko želiš da prođeš jeftinije, a opet da imaš mnogo više mogućnosti što se multimedije i proširenja sistema tiče možeš da probaš da napraviš sam tako nešto. Pitanje je samo da li imaš dovoljno želje i vremena da se oko toga zezaš. Evo na šta konkretno mislim forum.volvoklubsrbija.rs/index.php?topic=2166.0
Ovim se trenutno bavim, jer je ovo tema mog burazera na forumu pa smo zajedno u tome.
Što se ekrana tiče nama je trebao baš specifičan da bi mogao da se upakuje u postojeće kućište, ali ako ti imaš dovoljno mesta na ebayu imaš dosta ekrana od 7" koji su dosta jeftiniji, a imaš i zvanični rPi ekran.

Nadam se da sam te bar malo zainteresovao i dao ti dobru ideju ;)
 
Znam da odb može da radi sa raspbianom, ali se trenutno nisam mnogo bavio time mada ću morati jer imam obd bluetooth uređaj. Iskreno do sada se burazer više igrao sa tim jer ja nisam bio tu, tek pre nekoliko dana sam se uključio. Trenutno mi je važnije da namestim sve lepo i da aktiviram navigaciju i ubacim mape. Kupljena je i rPi kamera pa je ideja da se postavi napred da snima put, a kasnije i jedna rikverc kamera za pozadi.
 
Ја би ово узео и песма
7"1din Car DVD GPS Android 4.4.4 Single Din Stereo 3G WiFi DVR RDS Bluetooth Radio USB Steering-wheel control
http://s.aliexpress.com/j2muMNv6
(from AliExpress Android)
 
Da li si na kraju kupio? Sada i ja gledam te multimedije na ebay, samo ne znam kako ce proci na carini.
 
meni se ova opcija sviđa, jer je veličine klasičnog radija, tj. može bez ikakve muke da se ugradi bilo gde....
 
Ali cijena sitnica! Ne znam zašto su tako jake cene!? Hardver je od pre par godina.
 
Zbog neverovatnih cena kod auto kuca...
Uradi sam je jeftinija varijanta. Na fiatlancia domacem forumu je neko pravio worklog sa sve modifikacijom kontrolne table...
 
Ne izgleda lose ali meni smeta sto nema GPS a navigacija je jedan od razloga zasto bih kupio multimediju, i najverovatnije da na njemu je Win CE koji nema tako dobar odziv kao android i manji je izbor aplikacija.
 
Cene za android su veće, a tu već mogu da deru sa procenom, pa carina... Ne znam šta naručiti...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ako mozes nadji neki sa GPS-om jer za Win CE radi iGO dobro. Imas na youtube dosta primera kako rade ove multimedije.
 
Kako crno nije loše šiping 160$!?

Što se tiče win ce, može samo za standalone navigaciju. Ovaj uređaj o kome pričamo mora da bude android, mora!
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na cenu konkretnog modela, ali ipak nema sa besplatnim slanjem.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Искористио бих тему да питам да ли ико има било каквог искуства са тим кинеским мултимедијама?
Ја сам на алију нашао нпр https://www.aliexpress.com/item/2-7..._6&btsid=5df61cdd-be4d-409f-9dc7-2e7c1df070f0 .. могуће да има и јефтинијих, нисам пажљиво тражио. Углавном ово чудо је тешко мало више од 2.5кг, како би то ишло са слањем и царином? Колико би ми наплатили зна ли ико отприлике?
 
Poslednja izmena:
Ovako. Ove godine sam malo preprodavao te multimedije. Moj savet je da izbegavas DHL. Najbolje je ako imas nekog preko grane.
Prica je sledeca. Narucio android multimediju za 180 dolara. Posle pet dana stigla u Srbiju, onda ide muka sa carinjenjem i DHL-om. Dhl naplacuje 3900 da za svoje usluge u procesu carinjenja, plus traze da se dostavi sta je kupljeno, koliko kosta i posto su to vodili kao deo za auto, trazili su mi broj sasije. Nedelju dana prepiranja i svadje, jer nisam hteo da im dam broj sasije. Onda na cenu ide carina i pdv i onda je na kraju multimedija kostala 180 dolara plus 3900 dhl + 7850 za carinjenje.
Ali ako imas nekog van zemlje mozes naruciti da ti stigne tamo i onda samo preneses, jer onda nema carinjenja. Poenta price je da su kinezi od kojih sam narucivao imali magacin u Nemackoj i onda se roba salje kroz celu EU bez carine itd.
Kako je sada u cvetanju trgovina sa juga ima ljudi koji prodaju tipske multimedije za 300 i 350 evra. A univerzalne za 250 evra. Tako da ti se to vise isplati nego da narucujes ako vec nemas nekog preko grane. Plus ti ljudi sto prodaju ovde imaju dobre majstorem koji su povezali dosta multimedija. Sve je to kao standardno ali uvek ima neki problem, narucito ako auto ima komande na volanu i potreban je canbus. Za VW se uglavnom sve sredjuje bez problema. Ako ti trebaju prodavci ovde u Srbiji kontaktiraj me, ja ne prodajem ali mogu da te uputim na dva coveka jedan je iz BG-a, drugi iz Vranja.
 
Е жив био, хвала на издашном одговору...мени си много помогао.
 
Ja sam uzeo i postavio AM android 6.0 sve je ok ali prostor za aplikacije je samo 1.94gb a na file manager pokazuje da ima 10gb popizdeo sam..cak mi se juce desilo sve funkcionise, imam 0.92 aplikacija zauzeto a pokazuje mi da je puna memorija od 1.94gb u settings/storage i ikonica iznad da nema mesta na skladistu.
Udjem u storage nista nema sem apps i cache od par mb,ako bude tako redovno radila vrlo rado cu da je vratim
 
Može li neko, da podeli svoje iskustvo sa multimedijama za auto. Planiram da kupim za svoju Corsu. Da li ima pouzdanih prodavaca kod nas, i da li se mogu povoljnije naći, od ovih koji se oglašavaju putem oglasa. Hvala...!!!
 
Ja sam uzeo i postavio AM android 6.0 sve je ok ali prostor za aplikacije je samo 1.94gb a na file manager pokazuje da ima 10gb popizdeo sam..cak mi se juce desilo sve funkcionise, imam 0.92 aplikacija zauzeto a pokazuje mi da je puna memorija od 1.94gb u settings/storage i ikonica iznad da nema mesta na skladistu.
Udjem u storage nista nema sem apps i cache od par mb,ako bude tako redovno radila vrlo rado cu da je vratim

Nemoj da mešaš sistemsku sa storage memorijom. To je isti slučaj i sa mobilnim telefonima.
Npr, uređaj ima jedan memorijski čip od 16GB, i to je ono što svi reklamiraju. ALI. Recimo, 10GB je odvojeno za sistem (i to ni na koji način ne možeš da diraš), a ostaje ti 6GB za korisničke podatke. Od onih 10GB, naprimer, Android zauzme 7-8GB i onda tebi ostaje samo 2-3GB na raspolaganju. Par apdejtova, gugl servisi, i tih 2-3 se prepolovi.
Ima jako malo modela na tržištu kod koji postoje dva nezavisna čipa. Danas, su skoro svi (naročito jefiniji i srednja klasa) sa samo jednim.
 
PDF je problem jer je uglavnom fajl tako napravljen da je zakljucan na velicinu strane u stampi, umesto da se prerasporedi u raspolozivi prostor na ekranu pa je zum i skrol cesto jedina opcija ima izuzetaka naravno.
 
Nazad
Vrh Dno