Šta je novo?

Zvučnici i slušalice istovremeno

Goyakla

Slavan
Učlanjen(a)
07.03.2005
Poruke
2,655
Poena
405
Kako da namestim da mi zvuk bude istovremeno i u zvučnicima i u slušalicama?
Kako da to uradim u Windowsu bez Realtek drajvera, znam sa Realtek drajverima ali sa njima mi ne radi zvuk preko HDMI na TV-u?
Šta gde da ubodem?
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    4 KB · Pregleda: 82
Kupi onaj razdelnik 3,5mm muski na 2 zenska.
 
nemoguće je da ti radi zvuk istovremeno na hdmi i na realtek zvučnoj.

razlog je što tvoja grafička, sa koje hdmi ide, ima poseban audio čip na sebi (realtek dsp) tako da imaš dve zvučne kartice u sistemu.

u principu, možeš da imaš gomilu aktivnih zvučnih u kompu. njih možeš da miksuješ, one mogu da se stave u "listen mode" , ali ne mogu istovremeno da procesiraju isti zvuk.

jedini način je da šaltaš izmeču zvučnih, tako što ćeš da menjaš aktivni displej sa "win button+P" :

1. stavi grafičke u clone mode (duplicate)

2. odi u control panel/audio/playback devices i stavi da ti flat panel televizor (hdmi zvučna) bude primarna, default device
realtek speakers stavi da budu u listen modu (pored njih ikonica telefonska slušalica)

3. sa win+P prebaci na "projector only" (monitor kompjutera) - čuće se zvuk sa zvučnika i slušalica, realtek integrisana na ploču postaje default
kad pomoću win+p staviš na "display only" (lcd tv) - čuće se zvuk sa zvučnika telefizora.

što se sluške+zvučnici kombinacije tiče- u realtek control panelu pod "advanced" odštikliraj "mute speakers when headphones are connected"
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno