Šta je novo?

Komp se gasi pod UPS-em kod nestajanje struje na blic

Slaninica

Slavan
Učlanjen(a)
01.08.2010
Poruke
1,396
Poena
210
Zamenio sam bateriju na APC-ovom UPS-u, medjutim kada nestane struja na 1-2 sekunde, komp se gasi. To mi se pre nije desavalo. U cemu je problem? Da li je baterija losa? Bateriju sam uzeo neku kinesku i na njoj je utisnuti u plastici 52015, mislim da je to datum proizvodnje.
 
Najverovatnije je baterija neispravna. Mada na APC upsevima uglavnom treba odraditi inicijalizaciju baterije, inače je oni ne prepoznaju kako treba, barem kod većih upseva.
 
meni se apc ups gasio kad sam povezivao onaj njegov softwer bez softwera sve radi kao sat cak i sa losim baterijama
 
Najverovatnije je baterija neispravna. Mada na APC upsevima uglavnom treba odraditi inicijalizaciju baterije, inače je oni ne prepoznaju kako treba, barem kod većih upseva.

Kako se radi inicijalizacija baterije? Baterija je ispravna jer radi na drugom upsu.
 
Nisi naveo ni koji je Apc u pitanju, ali si mozda kupio bateriju koja nije,mozda, bas za to..Za alarm centrale i slicno..
Kalibracija baterije je obavezna, kod Smart Ups-a, ali nije navedeno koji je model..
Kontakti na klemama? Nije korodiralo,patiniralo,cvrsti su?
Imas li necim izmeriti napon na bateriji, tokom rada ups-a?
pozz
 
Kako je pre promene baterije bio dobar za komp, a posle promene baterije je slab za isti?
 
Nakacio sam jos jednu naponsku granu na napajanje, pa verovatno ne moze vise da izdrzi. Inace UPS je APC BackUPS 500, iz 2001 godine, 180w, sto je za danasnje standarde preslabo. Monitor napaja bez problema, komp ne moze da izdrzi.
 
Izlazi sa Ups-a su svi paralelno zalemljeni, tako da ne moze biti do toga, pre ce biti da je "slaba" baterija [tj.nije za tu namenu].Sem sivog, koji je namenjen samo zastiti od prenapona, na koji idu laserski stampaci,itd.
Ako je APC BackUPS 500, onda je 300W, dok je model 300-180W?
Model 500 je sasvim dovoljan za danasnje racunare, pod uslovom da nije neka zestoka gaming mashina, u pitanju, dok o "rudarenju" se ne moze ni pomisljati.
pozz
 
Izlazi sa Ups-a su svi paralelno zalemljeni, tako da ne moze biti do toga, pre ce biti da je "slaba" baterija [tj.nije za tu namenu].Sem sivog, koji je namenjen samo zastiti od prenapona, na koji idu laserski stampaci,itd.
Ako je APC BackUPS 500, onda je 300W, dok je model 300-180W?
Model 500 je sasvim dovoljan za danasnje racunare, pod uslovom da nije neka zestoka gaming mashina, u pitanju, dok o "rudarenju" se ne moze ni pomisljati.
pozz

Pardon, model je 300. Nisam mislio na naponsku granu koja ide u UPS vec naponska grana koja je na napajanju. Imam jedno 4 HDD, SSD, kartu koja dosta ume da povuce, itd.
 
To je onda bas "tanko" za racunar, ali ga moze spojiti, bar, na sivu zastitu, a monitor na njega, dok se ne snadjes za jaci Ups...
pozz
 
Stavljen Power Mustek Office 650. Jedan od retkih upseva koji ima uticnice.
 
Nazad
Vrh Dno