Šta je novo?

Xiaomi Mi4 WIN10m

slavisaj

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.04.2006
Poruke
4,233
Poena
450
Pozdrav.
Evo otvaram temu za ovaj specifican uredjaj. Specifican je jer radi i na android i na win platformi.
Instalirao sam WIN10m preview 10586 sa ovog sajta http://en.miui.com/thread-189556-1-1.html, uz tutorijal odavde http://en.miui.com/thread-189574-1-1.html
Prilikom prvog testiranja, bilo je malo zastajkivanja, priliko skrolovanja, i malo zamrzavanja sistemskih aplikacija, tipa kamera. No reset je odradio svoje, vise se nisu pojavljivale takve stavri. Onda sam instalirao windows insider aplikaciju i skinuo noviji firmware 10586.29
Sa ovim updejtom telefon kao da je poleteo, sve radi brzo, fluidno, nema ispadanja ili smrzavanja aplikacija. Ja sam zadovoljan sa radom i brzinom. U pocetku nisam bio zadovoljan sa kamerom, ovom sistemskom, jer nikako nisam uspeo da napravim neku za mene zadovoljavajucu fotografiju. Pokusavao sam da instaliram Lumia kameru, ali bezuspesno. Onda sam skinuo , tj kupio proshot kameru, i sad sam stvarno zadovoljan sa fotografijama. Mozda su cak i bolje nego sa miui kamerom.
Hteo sam da proverim kvalitet zvuka u slusalicama, pa sam skinuo neku muziku 320kbps i ja sam odusevljen sa zvukom, duplo jaci zvuk nego na miui ili na nekom custom android rom-u. Na pola pojacano, ne moze da se slusa koliko je jako. Jos jedan plus sto se toga tice.
Zvuk kod notifikacija je isto dobar, na nivou android verzije. Kod poziva je isto bolji nego na android verzijama. Koristio sam viber i skype prilikom poziva, nisam gsm. Npr kad sam u avion modu ( preko noci ), i kad se ponovo prebacim na normalno koristenje ( mobile, wifi,....) mrezu uhvati u roku od odmah. GPS satelite isto jako brzo hvata, cak i u zatvorenoj prostoriji.
Nisam testirao offline mape i navigaciju.
Ne znam sta jos da pisem.
Pitajte ako vas sta zanima.
Za sada ostajem na winOS, bolji mi je od android OSa,
U svakom slucaju velika pohvala za uredjaj koji moze da koristi dve verzije mobilnog OS.
Sa win10 na Xiaomi Mi4 , ja sam prezadovoljan.
 
Vidim da su najavili još jedan Xiaomi uređaj sa podrškom ne sećam se baš konkretno model . Po meni ovo je lep pravac . Trebalo bi da možemo da kupimo uređaj i instaliramo OS po želji .

Za pohvalu je da sve funkcioniše dobro a u nekim slučajevima i bolje od android verzije .

Kakav je baterija , kako ti se sviđaju nove Ms aplikacije ?
 
E to se traži, kao kod PC-a kupiš uređaj pa sam odlučiš šta ćeš da koristiš. Bitno je da imamo izbor. Voleo bih da ima i više izbora ali ko zna šta budućnost nosi.
 
Odlično... Evo I ja rešio da ubacim na L1020... Pa ću nakon nekoliko dana reći svoj sud... Naravno u temi L1020... :)
 
Da, to bi bilo super kad bi se maglo na svaki tel instalirati OS koji hoces.
Nisam cuo za drugi Xiaomi telefon sa podrskom za win10. Moguce, mozda Mi Note/Pro
Sto se tice baterije na Mi4 i win10. Sve zavisi od koristenja. Npr, juce sam ga bas cacko, i od jutra do veceri se potrosilo pola baterije. Pisalo je da mogu jos 12h pre nego sto sam ga stavio na avion mod i otisao da spavam.
Dobro, nisam slusao muziku, i razgovarao. Ali sam surfovao netom, viber i whatsapp. Pa sam instalirao nekoliko aplikacija, i isprobao ih, medju kojima i nekoliko kamera, sa i bez koristenja blica. Onda sam ga spoio sa kompom putem browsera, i pokusao da deploy ( instaliram neke od xap aplikacija koje sam nasao na xda forumu), naravno bezuspesno, ne znam da li je zbog toga sto nije jailbrejkovan ( ili kako se vec to zove). Posto nemam windows OS na kompu, vec koristim OS X, ne mogu da prebacujem fajlove sa telefona na kom, to je neka zavrzlama izmedju microsofta i ovog novog elcapitan os x-a. Zato kazem da sam spoio telefon preko wifi sa browserom na Mac-u, ( postoji opcija na telefonu u developer podesavanjima ) i onda moze da se instaliraju xap i appx aplikacije.

Sto se tice novih aplikacija, ne znam sto je novo, primetio sam za mape, da nisu here kao sto sam imao na lumia 830, vec ove nove, kao i navigacija je microsoftova sada. Ima ona aplikacija groove za muziku, koja mi se bas svidja. Ostalo mi sve nekako isto.


Sto se tice win i xiaomi mi4 lte, moze se instalirati i na mi4 lte 2gb ram verziju.
 
Poslednja izmena:
Sve su nove , odnosno win 10 . Maps,Office,Calendar,Mail,Groove,Calculator,Messaging ,WeatherPhotos ...Alarm & Clock,File Explorer . Dosta su drugačije u odnosu na 8.1 aplikacije koje si koristio , zato sam pitao.

Edge kako ti radi ?
 
Ok, Maps, Office nemam, imam samo word, excel, onenote, Powerpoint, obicnu weather, nema weatherphotos, imam neku nearby numbers (izgleda da je samo kineska, jer pise na kineskom ),i jos neke druge, no sad da ne pisem sve koje aplikacije imam, sem ako bas hocete da znate. ;)
Edge mi radi odlicno, stvarno,
Da li i vi na tastaturi imate onu plavu tacku, sto je valjda kao touchpad, ili tako nesto?
 
Da li i vi na tastaturi imate onu plavu tacku, sto je valjda kao touchpad, ili tako nesto?

Da to je kao neko "pomagalo" pri ispravkama grešaka u određenom tekstu, služi kako bi se kursor "doveo" do mesta na kojem treba nešto ukucati.
 
Hvala na pojasnjenju. Inace svidja mi se ta opcija :)
 
Koja je cena za ovaj uredjaj ?
 
Pa nekih 200-250evra valjda, sve zavisi da li je ram 2gb ili 3gb.
To je obican mi4 sa android miui. Ali eto sad moze da se instalira i windows phone. Jedino mora biti model LTE.

Sent from mTalk
 
@slavisaj

Ovo je ekstra, po prvi put imamo coveka koji je na istom telefonu koristio 2 sistema.
Uporedi sa android verzijom, ponasanje sistema. Ono sto me zanima, upravljanje aplikacijama, brzina, intuitivnost. Vidim da ti se vise svidja w10m, ali, mozda ima nesto sto ti nedostaje sa androida...
 
Verovatno da nisam jedini :), mislim da ima jos vlasnika xiaomi mi4 telefona koji su instalirali win10m.
Kao sto sam rekao da je sistem veom fluidan, nema seckanja prilikom skrolovanja. Sto se tice rada sa aplikacijama, ni tu nemam nekih zamerki, jedino ponekad kod nekih treba malo vremena da se otvore, npr 1-2sec. ( mislim da je to generalno kod windows-a), to je uglavnom kod onih aplikacija koje se otvaraju prvi put, ili se otvaraju posle nekog vremena ponovo. Npr kamera, posto imam dve , stock i proshot kameru, stock se otvara malo brze od ove proshot, ali posle na primer stock se otvara odmah, dok ova pro sporije ali ipak malo brze nego kad se otvara prvi put.
Npr nedostaje mi sto nema konekcije izmedju os x i telefona, ne mogu da se seruju fajlovi preko usb-a ( no to je zbog mene jer nemam windows, morat cu instalirati paralelno sa os x), postoji wifi file transfer ali mi malo bezveze jer uvek trazi sifru, tj kad u browser upisem ip koji mi je potreban za povezivanje, da bi se povezao moram upisati i pasvord od wifi file transfera. Mozda ima neka opcija da se to iskljuci?
Onda isto sto malo smeta, je to sto nema ekvilajzer za podesavanje kad se slusa muzika preko groove aplikacije ( kazu da postoji kod nekih telefona, kod nekih ne). Inace zvuk je neuporedivo glasniji na win10m nego na androidu.
Nema nista vise znacajno da mi nedostaje naspram androida. Cak sto vise ako se budem vracao nazad , bit ce to samo zbog promene ( kao da cu imati novi telefon ).
 
Hoce li mozda biti nekih utisaka iz prve ruke buduci da je proslo skoro mesec dana od kako si mu opalio W10M...

Ono kako radi, valja li to uopste ili si se mozda vec vratio na android?
 
Mislim da je on prešao na ios već, voli da menja telefone brzo :)
 
Sve jedno je mogao da baci neku rec mozda ima radoznalih da cuju kako to radi...
 
Postovanje svima. Kupio sam ovaj telefon od gospodina SlavisaJ. Jos jednom veliko hvala Slavisa. Instalirao sam sinoc Windows Mobile 10. Sto se tice rada, sve pohvale sa poslednjim apdejtom (10.0.10586.63). Medjutim, bateriju trosi velikom brzinom. 1% = 3 minuta. Sledeci apdejt izlazi sledece nedelje, gde se ujedno i nadam da ce srediti ovaj veliki problem. Pozdrav
 
Nešto ti jede bateriju, uradi hard reset ako nisi.
 
Mislio sam da je u pitanju neka instalirana aplikacija. Uradio hard reset i koristio telefon bez novih aplikacija. Nazalost i dalje tako.
 
Mislio sam da je u pitanju neka instalirana aplikacija. Uradio hard reset i koristio telefon bez novih aplikacija. Nazalost i dalje tako.

Pogledaj tamo u procesima šta ti radi u pozadini. Možda ti vuče Edge ako radi u pozadini ili tako neka aplikacija. Pogledaj u Battery saver -Change backgound app settings .
 
Pogledaj tamo u procesima šta ti radi u pozadini. Možda ti vuče Edge ako radi u pozadini ili tako neka aplikacija. Pogledaj u Battery saver -Change backgound app settings .

Gledao sam i u procese. Ekran trosi nekih 70% dok ostalo sistem. Odradim hard reset, podesim telefon, pojave se ikonice i pocnem da koristim telefon. I sa takvom instalacijom brzo trosi bateriju. Probao sam i soft reset, takodje ista situacija. Desilo mi se da posle Soft reset -a pokaze drugi procenat baterije. Sa 64% na 73%. Pa cak kada je prikljucen na USB punjenje, preko racunara, trosi bateriju. Verujem da je losa optimizacija sistema. Vratio sam se na MIUI, baterija traje dva dana umerenog koriscenja.
 
Odradio sve iz pocetka. Nadogradio na verziju 10.0.10586.63. Ugasio proces poruke+skype. Citao sam na forumima da je ova aplikacija problematicna na ovom build-u. Baterija sada se preporodila. Sada je potrosnja smanjena na 5-6 % po satu, uz aktivno koriscenje.
 
Kako se to tacno gasi taj proces poruke+skype. Ja sam se izlogovao iz one Skype video aplikacije, navodno tu ako si ulogovan onda si ulogovan i u SMS aplikaciji.
 
Nazad
Vrh Dno