Šta je novo?

CX400 Corsair da li je dovoljan (i pitanje za Molex za grafiku)

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,472
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
Juce mi je crko Chieftec iz potpisa, krenuo da upalim lampu koja je na istom produznom kao i komp, eksplodirala lampa totalno i izgleda skroz crkla cela uticnica na kom je bio produzni, a takodje crko i Chieftec.
Imao sam CX400 u steku, povezao njega, a posto 6870 trazi dva ona 4-pinska konektora, morao sam preko molex adaptera koje stize uz graficku da je povezem. Za sad sve to fino sljaka.

Sad imam pitanje, da li trebam uzeti novo napajanje, moze li CX400 bez nekog prevelikog rizika da gura moju konfiguraciju (i volan se cesto koristi, ne znam koliko on vuce).. i da li je bezbedno furati graficku preko ovog Molex adaptera.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Moze to napajanje da gura tu kartu 150w je max potrosnja HD6870.
Ja teram isto na molexu 270x na 400w.
 
Hvala, a generalno i sve ostale komponente u paketu? Znam da je dosta hvaljeno ovo napajanje bilo na forumu, greota mi da menjam ako ne mora..
 
Hvala, a generalno i sve ostale komponente u paketu? Znam da je dosta hvaljeno ovo napajanje bilo na forumu, greota mi da menjam ako ne mora..
Moze opusteno ja imam 3 harda, i jos sto sta nakaceno.
Generalno sve na usb 2.0 na 5v ne moze da povuce vise od 10w po prikljucku.
Ali retki su uredjaji koji zahtevaju maximalnih 10w.
 
Poslednja izmena:
Imas na umu da je CX corsair deklarisan na rad na 30 stepeni. Sto znaci isporucivace tih 400w na toj temperaturi. Neces imati problem zimi, ali leti sasvim moguce da ce biti problematicno jer gubi na kapacitetu sa povecanjem temperature.
 
ne plasi coveka bezveze,ne vuce on toliko sa tim fenomom i 6870 da bi ga sekiralo sta ce da bude kad se poveca ambijentalna.
 
Hvala drugari, ostacu na Corsairu za sada..

Sent from mTalk
 
Moze opusteno ja imam 3 harda, i jos sto sta nakaceno.
Generalno sve na usb 2.0 na 5v ne moze da povuce vise od 10w po prikljucku.
Ali retki su uredjaji koji zahtevaju maximalnih 10w.

Kakvi su ti priključci id 10W?
USB 1.x i 2.0 bi trebalo da daju max 2.5W i to samo ako uređaj zatraži, inače ide 0.5W. A i običan A port mislim da je ograničen na max 1.5A.
 
Imao sam to isto napajanje, slična konfiguracija (otključani Athlon x3 u Phenoma i 6850, pa pole r9 270), guralo bez ikakvih problema. Promenio tek kada sam poželeo da promenim grafiku, pa posle odustao :)
 
Nazad
Vrh Dno