Šta je novo?

Sumnjiv ATI Radeon (mole se poznavaoci da prostudiraju :))

mucky

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
191
Poena
619
Imam ponudu da kupim ATi Radeon 7500 sa 32MB DDR memorije bez onih dodatnih izlaza znachi ima samo standardni izlaz za monitor... Na svim sajtovima sam video da je ATi Radeon sa 64MB DDR i sa DVI (valjda se tako zove) i sa S-video izlazom pa me interesuje da li postoji neka varijanta tj. da li je ovo sto cu kupiti stvarno Radeon 7500??
 
Re: Sumnjiv ATI Radeon (mole se poznavaoci da prostudiraju :

mucky je napisao(la):
Imam ponudu da kupim ATi Radeon 7500 sa 32MB DDR memorije bez onih dodatnih izlaza znachi ima samo standardni izlaz za monitor... Na svim sajtovima sam video da je ATi Radeon sa 64MB DDR i sa DVI (valjda se tako zove) i sa S-video izlazom pa me interesuje da li postoji neka varijanta tj. da li je ovo sto cu kupiti stvarno Radeon 7500??

Najverovatnije neka podvala, a i ako se pojavila neka takva kartica od OEM proizvodjaca (power by ATI), bolje je da je ne uzimas, bice neki krsh.
 
Re: Sumnjiv ATI Radeon (mole se poznavaoci da prostudiraju :

mucky je napisao(la):
Imam ponudu da kupim ATi Radeon 7500 sa 32MB DDR memorije bez onih dodatnih izlaza znachi ima samo standardni izlaz za monitor... Na svim sajtovima sam video da je ATi Radeon sa 64MB DDR i sa DVI (valjda se tako zove) i sa S-video izlazom pa me interesuje da li postoji neka varijanta tj. da li je ovo sto cu kupiti stvarno Radeon 7500??

Zaobiđi u širokom luku. Tu je samo ATI čip a kartica je ko zna čija a u tim slučajevima su performanse slabije a slika mnooogo lošija.
 
Ovde za sad imas spisak ATi-jevih partnera koji prave powered by ati kartice, kvalitet je daleko nizi od build by ati karti. Konkretno kod nas su se najvise pojavljivali Sapphire modeli koji su blago receno bacanje para i tripovanje da se ima ati 7500.
 
Hvala na odgovorima... Ispostavilo se da me je tip slagao, tj. da to uopste nije Radeon 7500 nego onaj obican Radeon bez ikakvog broja iza imena... Kartica jeste built by ATi a cena je 150DM da li je to realno? (32MB DDR bez ikakvih izlaza osim standardnog za monitor)
 
to je odlicna karta,vredi tih para ,ustvari to i jeste kao ATI 7500 samo sa duplo manje memorije,i bez dodatnih izlaza,hydravision itd. i razlikuju se u izradi 0.18-0.15 m,nemoj da razmisljas ako ti tv-out i dual prikaz ne trebaju.
 
mucky je napisao(la):
Hvala na odgovorima... Ispostavilo se da me je tip slagao, tj. da to uopste nije Radeon 7500 nego onaj obican Radeon bez ikakvog broja iza imena... Kartica jeste built by ATi a cena je 150DM da li je to realno? (32MB DDR bez ikakvih izlaza osim standardnog za monitor)
Koja je memorija i na koliko radi ?
 
Imas vec tred o tome... ATI Radeon kartica brljaaaa... ili tako nesto... Poenta je da je vecina proizvodjaca tek sada pocela da pravi ove kartice, koje izgleda nije tako jednostavno napraviti jer ATI nije hteo da da neku strogu shemu (cuvaju svoj patent kao ludi i samo oni prave po toj shemi)... Cak i Gigabyte-ova kartica brlja... hardverski, nevezano za drajvere ili specifican hardver...
 
byMaX je napisao(la):
Imas vec tred o tome... ATI Radeon kartica brljaaaa... ili tako nesto... Poenta je da je vecina proizvodjaca tek sada pocela da pravi ove kartice, koje izgleda nije tako jednostavno napraviti jer ATI nije hteo da da neku strogu shemu (cuvaju svoj patent kao ludi i samo oni prave po toj shemi)... Cak i Gigabyte-ova kartica brlja... hardverski, nevezano za drajvere ili specifican hardver...

Al' ce da sustignu NVidiju, ako ne daju detaljne podatke. Pa, kako misle da preplave trziste. Shkartovima???
A samo ATI da proizvodi najbolje karte?? To mu ga dodje kao Intel ili Microsoft. Ali nije ATI toliko jak.
 
Nazad
Vrh Dno