Šta je novo?

Koji TV od 32" uzeti?

Pozdrav svima, ako moze savet jedan. Planiram da uzmem ovaj TV: https://www.tehnomanija.rs/televizori/samsung-televizor-lcd-ue-32k5502akxxh.html

Zanima me kakav je ako ga neko ima/imao, da li je zadovoljan? Da li se isplati uzimati taj ili neki drugi? Sto se tice novca kojim raspolazem znaci do 50k koliko je ovaj, mozda bi mogao da dodam jos 10k ako ima neki koji se bas isplati uzeti. Hvala unapred :D
 
Pozdrav svima, ako moze savet jedan. Planiram da uzmem ovaj TV: https://www.tehnomanija.rs/televizori/samsung-televizor-lcd-ue-32k5502akxxh.html

Zanima me kakav je ako ga neko ima/imao, da li je zadovoljan? Da li se isplati uzimati taj ili neki drugi? Sto se tice novca kojim raspolazem znaci do 50k koliko je ovaj, mozda bi mogao da dodam jos 10k ako ima neki koji se bas isplati uzeti. Hvala unapred :D

Ja se razmišljam između ovog i http://www.tehnomanija.rs/televizori/lg-televizor-led-lcd-32lf630v.html
Izgleda da nema mnogo izbora u ovoj dijagonali?
Ako si uzeo tv napisi utiske?
 
Ja se razmišljam između ovog i http://www.tehnomanija.rs/televizori/lg-televizor-led-lcd-32lf630v.html
Izgleda da nema mnogo izbora u ovoj dijagonali?
Ako si uzeo tv napisi utiske?

Taj nećeš naći u prodaji jer je to stariji model, moja preporuka za smart u toj veličini je 32LH590v ili 32LH6047v u full hd varijanti , odnosno platforma je na LH530 stim da je ubačen webOS 3.0. Svakako bolja kupovina što se tiče ekrana i optimizacije samog smart'a. Kod samsunga jedino dizajn preovladava.
 
Pozdrav, ispalti li se pazariti polovan Samsung UE32H5500AK za nekih 180e ? Vidim da je u pitanju smart tv a lik koji prodaje kaze da je tv potpuno ispravan. Na sta bih trebao da obratim paznju kad bude isao da ga pogledam ?
 
Pozdrav, koji televizor od 32" preporucujete? Izdvojio bih do 35k dinara.
 
Ovde bi se TV kupio. Nije bitna rezolucija jer ce da se gleda kablovska/T2. Bilo bi lepo ako bi uglovi bili siroki ali za ovaj novac sigurno ne moze sve :)
 
Pošto se gleda kablovska plus DVB-T2... Da li kablovska analogna ili digitalna sa HD kanalima?

Mogu široki uglovi gledanja pošto ima dosta modela koji imaju S-IPS (LG Display) ili ADS (BOE) panel,
a oni imaju široke uglove gledanja i oni su za gledanje pod svetlom, ne u mraku (onda mora VA panel).

Gledaću da vidim da nađem Direct LED.

U ovoj klasi je sve manje-više slično za običnu TV upotrebu. Bolje ići na model sa dužom garancijom.

Najvažnije je pre kupovine proveriti primerak da nije problematičan, osim ako se ne kupuje preko interneta,
onda si zaštićen 14 dana od dana isporuke.
 
Ako bi kupio model poznatog proizvođača:
LG 32LH500 / 510
Philips 32PHH (PHT) 4101 / 4201 (obrati pažnju da je 1 na kraju, to su modeli iz 2016., s 0 su iz 2015.)
Imaju IPS (možda i ADS) panele.

Od budžetski marki, ne znam šta da ti otkucam. Verovatno Vox, al‘ moraš videti u prodavnici koji model ima IPS ili ADS panel.
Lako se primeti koji model ima široke uglove gledanja kad se počne gledati sa strane.
VA paneli brzo gube kontrast / menjaju boje kada se gledaju iz što šireg ugla.

P. S.
Sve je to slično u najjeftinijoj klasi. Ovi veliki (Samsung i LG) već naveliko decimuju i svoje UHD modele, a kamoli FHD i HD modele :S:...
 
Zašto platiti stari model po ceni novog? Na normalnim tržištima stari modeli se prodaji po disktontnoj ceni da se reši zalihe.
Ako sam dobro video, 1 modeli imaju PMC 200 dok 0 imaju PMC 100.

Naravno, postoje ređi slučajevi kad je stari model bolji od novoga.
 
LG F560 je žešći šit od TV-a. Detaljan test na Rtingsu.
The LF5600 is a basic TV and a pretty bad one at that. It fails to upscale 480p and 720p content properly
and has poor contrast and uniformity.

It's cheap, but the LG LF5600's lack of features and poor picture quality means it's not a good choice even
for buyers on a budget. You should only buy this TV if you want good color accuracy when viewed at an angle.

Zaobići u najširem krugu.

Ako su vam bitni široki uglovi gledanja, onda LG 32LH530V.
Ako vam nisu bitni i volite da gledate TV program ili video u mraku, onda UE32K5100.

Nisam našao test (nema) tako da je objektivno nemoguće reći koji je bolji.
 
Na čemu gledate TV program (ako za to kupuješ)?

Mislim na uređaj? IPTV box, analogna ili digitalna kablovska, T2 prijemnik?
 
Ček, sa kog uređaja se onda pušta signal? Kompjuter :)?

Pitam te pošto sam ti našao potencijalno superiorno rešenje.

Pročitaj moju poruku od sinoć i poruku povezanu sa tom.
 
Ne preko kompjutera,nije mi uopste bitno za gaming i ostale munje. Samo za gledanje, imam preko sbb par hd sportski kanala i to je to. I da pogledam film preko usb-a. :D
 
Ondak otpada monitor :).

Ništa, onda ono do čega smo došli juče:
Ako su vam bitni široki uglovi gledanja, onda LG 32LH530V.
Ako vam nisu bitni i volite da gledate TV program ili video u mraku, onda UE32K5100.
Pa preseci šta ti više paše.
 
Pa imaš kratko i suštinsko objašnjenje nekoliko postova pre, tačnije u #226.
 
Kupio sam LG, iz vise razloga. Bio sam oba da pogledam uzivo (WW Usce) i nekako mi se LG na prvi pogled vise svideo, a i Samsungov donji deo mi nije nekako estetski lepo odradjen. Vise tunera ima LG pa iz zbog toga.

Ne znam da li ima neki uputstava za calibraciju LG-ja, nekako mi je crna boja dosta jaka, desava se da se spoji sa dugim delom pozadine i da se ne prepoznaje nista... A generalno ima dosta podesavanja tako da verovatno ima opcija i za to, a podesavao sam black level i testirao ali nista specijalno..
 
kapiram da cu uzeti ovaj philips phh4101/88, svidja mi se kako izgleda uzivo i sve. jedino me buni sto ima samo dvb-t/c tjuner, je li to problem kod gledanja digitalne tv?
 
DVB-C ti je za digitalnu kablovsku televiziju, dok je DVB-T2 za digitalnu antensku televiziju.
 
Philips 32PHH4101 nema DVB-T2 tjuner, tako da ako si u Srbiji i planiraš gledati zemaljski TV program,
nećeš moći bez kupovine DVB-T2 eksternog prijemnika.
 
ja sam kod ptta, rekose mi da cu sa dvb-c tjunerom moci da gledam osnovnu analognu ponudu u digitalnom formatu i da mi je za dodatne digitalne kanale potreban ca modul. kako se t2 tjuner uklapa u tu pricu?
 
Poslednja izmena:
Onda nećeš imati problema. Taj model ima DVB-C tjuner i CI+ slot tako da ako se jednog dana odlučiš da
gledaš i Pošta Net Pay TV kanale, moćeš da ubaciš njihov CAM.
 
Nazad
Vrh Dno